5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Brak determinacji Macieja Lisickiego w ściganiu urzędniczej korupcji

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 28 sierpnia 2013 20:02

W ślad za komunikatem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku dotyczącym tymczasowego aresztowania dwóch urzędniczek Urzędu Miejskiego w Gdańsku, podejrzanych o przyjmowanie korzyści majątkowych, biuro prasowe UM Gdańsk wystosowało oświadczenie. „Informujemy iż na czas aresztu tymczasowego w ramach postępowania prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, stosunek pracy Katarzyny M. i Krystyny W. podejrzanych o przyjmowanie korzyści majątkowych został zawieszony.


Już w 2011 obie urzędniczki, pracownice Wydziału Gospodarki Komunalnej, zostały odsunięte od podejmowania decyzji w sprawach lokalowych. Odsunięcie to spowodowane było podejrzeniem o nierzetelność.


Władzom miasta bardzo zależy na szybkim wyjaśnieniu tej bulwersującej sprawy. Dla dobra śledztwa do czasu zakończenia postępowania urząd powstrzyma się od udzielania szczegółowych informacji. Jednocześnie władze miasta wyrażają ubolewanie z zaistniałej sytuacji oraz dołączają się do apelu Prokuratury o dobrowolne zgłaszanie się i zeznawanie w tej sprawie przy zastosowaniu klauzuli niekaralności”.


Dwie kobiety, wieloletnie pracownice UM Gdańsk, 45-letnią Katarzynę M. i 53-letnią Krystynę W. aresztowano decyzją sądu 24 sierpnia. Są podejrzane o korupcję. Według wstępnego śledztwa miały kilkanaście razy przyjąć łapówki na łączną sumę ponad pół miliona złotych. W zamian za otrzymywane pieniądze bezprawnie obiecywały pomoc w przyznawaniu lokali komunalnych osobom, którym takie lokale nie przysługiwały.


Zarzuty popełnienia przestępstwa pośredniczenia w korupcji usłyszały również trzy inne osoby. Okazuje się, że krąg podejrzanych osób jest jeszcze szerszy. - Wszystkim grozi od roku do 10 lat więzienia - twierdzi Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy prokuratury apelacyjnej w Gdańsku.
Sprawę bada gdański oddział Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji pod nadzorem prokuratury apelacyjnej w Gdańsku.


Do zaistniałego problemu korupcyjnego na naszą prośbę ustosunkował się Wiesław Kamiński, radny PiS: - Dochodzą nas gdańskich radnych niepokojące wieści, że to nie koniec aresztowań pracowników Urzędu Miasta w Gdańsku. Sprawa jest rozwojowa. Jeśli jednak wcześniej były sygnały o korupcji, to dlaczego wiceprezydent Maciej Lisicki, któremu bezpośrednio podlega Wydział Gospodarki Komunalnej, nie podejmował stosownych działań. Ich brak znacznie obciąża jego osobę. A tu potrzeba było w tej sprawie determinacji. Ważniejsza widocznie dla niego była kwestia ustawy śmieciowej, od lansowanej przez niego na początku opcji ryczałtowej po raptem zmienionej na powierzchniową.


- W mojej ocenie standardem powinno być stosowanie polityki antykorupcyjnej w newralgicznych działaniach Urzędu Miejskiego w Gdańsku. A to niestety nie działa i rodzą się takie mieszkaniowe korupcje. Podczas czwartkowej (29 sierpnia) sesji Rady Miasta z pewnością ten temat wśród radnych poruszymy - powiedział nam radny Kamiński.    

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież