Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Brak determinacji Macieja Lisickiego w ściganiu urzędniczej korupcji

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 28 sierpnia 2013 20:02

W ślad za komunikatem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku dotyczącym tymczasowego aresztowania dwóch urzędniczek Urzędu Miejskiego w Gdańsku, podejrzanych o przyjmowanie korzyści majątkowych, biuro prasowe UM Gdańsk wystosowało oświadczenie. „Informujemy iż na czas aresztu tymczasowego w ramach postępowania prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, stosunek pracy Katarzyny M. i Krystyny W. podejrzanych o przyjmowanie korzyści majątkowych został zawieszony.


Już w 2011 obie urzędniczki, pracownice Wydziału Gospodarki Komunalnej, zostały odsunięte od podejmowania decyzji w sprawach lokalowych. Odsunięcie to spowodowane było podejrzeniem o nierzetelność.


Władzom miasta bardzo zależy na szybkim wyjaśnieniu tej bulwersującej sprawy. Dla dobra śledztwa do czasu zakończenia postępowania urząd powstrzyma się od udzielania szczegółowych informacji. Jednocześnie władze miasta wyrażają ubolewanie z zaistniałej sytuacji oraz dołączają się do apelu Prokuratury o dobrowolne zgłaszanie się i zeznawanie w tej sprawie przy zastosowaniu klauzuli niekaralności”.


Dwie kobiety, wieloletnie pracownice UM Gdańsk, 45-letnią Katarzynę M. i 53-letnią Krystynę W. aresztowano decyzją sądu 24 sierpnia. Są podejrzane o korupcję. Według wstępnego śledztwa miały kilkanaście razy przyjąć łapówki na łączną sumę ponad pół miliona złotych. W zamian za otrzymywane pieniądze bezprawnie obiecywały pomoc w przyznawaniu lokali komunalnych osobom, którym takie lokale nie przysługiwały.


Zarzuty popełnienia przestępstwa pośredniczenia w korupcji usłyszały również trzy inne osoby. Okazuje się, że krąg podejrzanych osób jest jeszcze szerszy. - Wszystkim grozi od roku do 10 lat więzienia - twierdzi Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy prokuratury apelacyjnej w Gdańsku.
Sprawę bada gdański oddział Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji pod nadzorem prokuratury apelacyjnej w Gdańsku.


Do zaistniałego problemu korupcyjnego na naszą prośbę ustosunkował się Wiesław Kamiński, radny PiS: - Dochodzą nas gdańskich radnych niepokojące wieści, że to nie koniec aresztowań pracowników Urzędu Miasta w Gdańsku. Sprawa jest rozwojowa. Jeśli jednak wcześniej były sygnały o korupcji, to dlaczego wiceprezydent Maciej Lisicki, któremu bezpośrednio podlega Wydział Gospodarki Komunalnej, nie podejmował stosownych działań. Ich brak znacznie obciąża jego osobę. A tu potrzeba było w tej sprawie determinacji. Ważniejsza widocznie dla niego była kwestia ustawy śmieciowej, od lansowanej przez niego na początku opcji ryczałtowej po raptem zmienionej na powierzchniową.


- W mojej ocenie standardem powinno być stosowanie polityki antykorupcyjnej w newralgicznych działaniach Urzędu Miejskiego w Gdańsku. A to niestety nie działa i rodzą się takie mieszkaniowe korupcje. Podczas czwartkowej (29 sierpnia) sesji Rady Miasta z pewnością ten temat wśród radnych poruszymy - powiedział nam radny Kamiński.    

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież