Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
czwartek, 26 maja 2022 19:56
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
Jeden z czołowych atakujących i punktujących sezonu 2021/2022
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Boisko zamiast pustyni

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 lutego 2013 19:39

Czy na „saharze” na gdańskiej Zaspie powstanie boisko sportowe, o którego wybudowanie stara się Rada Osiedla Zaspa Młyniec? Radni zebrali podpisy mieszkańców pod tą inicjatywą, listę wraz z odpowiednimi dokumentami złożyli w magistracie, jednak zarówno dla rządu jak i władz samorządowych budowa Orlików nie należy już do zadań priorytetowych.


Dwa tygodnie temu w programie Babilon w stacji TVN24, usłyszeć można było z ust ministry sportu i turystyki Joanny Muchy potwierdzenie, że program budowy Orlików ‒ przyszkolnych boisk sportowych został już zakończony. I choć, warto podkreślić plus tego przedsięwzięcia, w efekcie którego w Gdańsku w ramach dwóch projektów od 2006 do 2012 roku (JUNIOR 2012 oraz ORLIK 2012) powstało łącznie 40 boisk przyszkolnych i  osiedlowych, to jednak Rada Osiedla  Zaspa Młyniec nie mogła nawet złożyć odpowiednich dokumentów w tej sprawie, ponieważ jeszcze wtedy nie istniała. Powstała dopiero pod koniec września 2011 roku, pierwsze spotkanie rady odbyło się 8 listopada. Latem 2012 roku radni zaczęli zbierać podpisy mieszkańców pod projektem wybudowania kompleksu sportowego.


Boisko, o którego modernizację stara się rada, jest usytuowane na tzw. „saharze”, to rozległa, ale zaniedbana przestrzeń, usytuowana pomiędzy ZKPiG nr 13 a XV Liceum Ogólnokształcącym. I choć pojawiły się na niej przyrządy siłowni zewnętrznej, nie trzeba się długo zastanawiać, dlaczego to miejsce porównywane jest do największej pustyni świata.


alt


‒ Naszym zamierzeniem jest, aby w tym miejscu powstała bieżnia lekkoatletyczna, oraz boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą. Szacunkowy koszt takiego przedsięwzięcia to około 1,5 mln zł – tłumaczy Łukasz Bejm, przewodniczący Rady Osiedla Zaspa Młyniec.  – Zależy nam na powstaniu tego boiska, ponieważ będą mogli z niego korzystać nie tylko mieszkańcy, ale także uczniowie z pobliskiego Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr  13, XV Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Katolickich im. św. Kazimierza. Kompletny projekt i kosztorys budowy kompleksu sportowego zostanie przygotowany przy wsparciu finansowym Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska ‒ dodaje Łukasz Bejm.


Rada wciąż nie traci zapału i głęboko wierzy w realizację projektu.
‒ Może uda nam się pozyskać sponsora? – pyta Kamil Sośniak, zastępca przewodniczącego zarządu osiedla Zaspa Młyniec.
To pytanie ma tym większe uzasadnienie, że 16 boisk (w ramach projektu JUNIOR 2012) w naszym mieście powstało właśnie dzięki przedsiębiorcom, którzy sfinansowali budowę tych kompleksów sportowych. Może i tym razem znajdą się w biznesie darczyńcy, którzy włączą się w realizację tej inwestycji?
(UA)

fot. Urszula Abucewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież