Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
piątek, 27 maja 2022 22:08
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
W sobotę o godz. 16.30 w Łodzi ma się rozpocząć mecz
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

50 boisk za 53 miliony zł

Oficjalne otwarcie 50 boiska ze sztuczną nawierzchnią w Gdańsku nastąpiło w piątek 6 grudnia, stanowiąc tym samym niezwykły prezent mikołajkowy. Otwarcie jednocześnie dwóch boisk (w tym tego 50-tego) oraz placu zabaw odbyło się w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 13 przy ul. Startowej 9 na Zaspie. Teren inwestycji został oświetlony, odwodniony i zrekultywowany. Łączny koszt budowy boisk i placu zabaw to 1 349 184 zł.


W otwarciu wzięli udział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, radna Agnieszka Owczarczak, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Włodzimierz Bartosiewicz, dyrekcja Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, wiceprzewodniczący Rady Osiedla Zaspa Młyniec Kamil Sośniak i zaproszeni goście.
Dla dzieci i gości specjalnie przygotowano wielki tort na 200 osób w formie boiska piłkarskiego z naniesioną mapką miasta i umiejscowieniem boisk.


altWykaz wszystkich nowych boisk  zbudowanych w okresie ostatnich siedmiu lat, wraz z regulaminem korzystania z nich i ujednoliconym cennikiem korzystania przez osoby spoza szkoły można znaleźć w Internecie.


Reguluje to zarządzenie Nr 1534/13 Prezydenta Miasta Gdańska z dnia 22 listopada 2013 roku, w sprawie ustalenia opłat za korzystanie z niektórych obiektów sportowo-rekreacyjnych szkół i placówek oświatowych, jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Gdańsk.
I tak na zajęcia lekcyjne z zakresu wychowania fizycznego, za hale, sale sportowe i gimnastyczne opłata wynosi przy powierzchni do 287 mkw 30 zł/h, o powierzchni 288-648 mkw 40 zł/h i powyżej 649 mkw 50 zł/h.
Za wynajęcie boiska o sztucznej nawierzchni trzeba zapłacić 5 zł/h, zaś z oświetleniem 50 zł/h.
Dla klubów sportowych, grup seniorów, rad dzielnic i osiedli organizujących zajęcia dla dorosłych, te stawki są sporo wyższe.


altSilnym impulsem do promocji zdrowego stylu życia i przebudowy gdańskiej bazy sportowej stały się przygotowania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.


Od 2006 roku w Gdańsku wybudowano i zmodernizowano łącznie 50 boisk przyszkolnych, w tym 16 w ramach programu „Junior 2012” oraz 9 w ramach programu „Orlik”. Łączny koszt ich budowy, to ponad 53 miliony złotych.


I. "JUNIOR Gdańsk 2012" jest lokalną inicjatywą pomorskich przedsiębiorców i władz samorządowych. Funkcjonuje w ramach Społecznego Komitetu Wsparcia Euro 2012 w Gdańsku. Program przewiduje budowę sieci boisk przyszkolnych dzięki finansowemu wsparciu przedsiębiorców działających na terenie Pomorza. W ramach programu zaplanowano wybudowanie 16 boisk.


altII. „Moje boisko ORLIK 2012" jest programem rządowym, który zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu. Podstawowym warunkiem przystąpienia do programu jest założenie, że budowa obiektu będzie współfinansowana z budżetu jednostki samorządu terytorialnego. Wstępnie oszacowany koszt budowy kompleksu wynosi około 1 065 000 zł netto. Finansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki to 33 proc. kosztów kwalifikowanych zadania, nie więcej jednak niż 333 000 zł brutto.


W najbliższych miesiącach mają zostać otwarte w Gdańsku kolejne kompleksy sportowe.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież