Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dziś wybieramy prezydenta RP

niedziela, 20 czerwca 2010 09:35

altW niedzielę 20 czerwca Polacy wybierają prezydenta swojego kraju. Lokale wyborcze w całym kraju są dzisiaj czynne od 6 do 20. Według informacji z czwartku do głosowania uprawnionych jest 365 571 mieszkańców Gdańska, którzy mogą głosować w 216 lokalach wyborczych.


Żeby zagłosować musimy wziąć ze sobą dokument tożsamości. Po zweryfikowaniu naszych danych w spisie wyborców, członkowie komisji wyborczej przekażą nam kartę do głosowania. Na niej znajduję się 10 nazwisk, kandydatów na urząd Prezydenta RP. Aby oddać ważny głos, należy postawić X w kratce znajdującej się przy nazwisku danego kandydata. Głos będzie nieważny jeśli postawimy głos przy więcej niż jednym nazwisku, w ogóle nie postawimy X, postawimy znak inny niż X lub punkt przecięcia linii tworzących znak X wypadnie poza kratkę. Wszelkie dodatkowe dopiski na karcie do głosowania nie będą miały wpływu na ważność głosu.


alt


Według informacji z przed godziny 10 PKW podała, że do godziny 8 frekwencja wyborcza w całej Polsce wyniosła 1,87%, w Gdańsku 1,34%. Jeżeli nie będzie poważnych zakłóceń głosowanie zakończy się dokładnie o godzinie 20. Wtedy będziemy mogli podać pierwsze, sondażowe wyniki tych wyborów.


alt


Według naszych informacji wszystkie lokale wyborcze w Trójmieście zostały otwarte o właściwej godzinie. Do tej pory nie doszło również do poważnego naruszenia ciszy wyborczej. W Gdańsku zatrzymano jedną osobę rozwieszającą plakaty wyborcze. W Gdyni nieustalony sprawca rzucił jajkiem w drzwi lokalu wyborczego w Chyloni.


Informacje o adresach lokali wyborczych oraz wszystkie inne dane związane z wyborami znaleźć można na stronie internetowej: http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,1228.html, natomiast kontakt z Delegaturą Krajowego Biura Wyborczego możliwy jest pod numerami telefonów: (58) 301-15-10, (58) 305-94-41.

Tomasz Wrzask

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież