Stowarzyszenie 'Godność' gratuluje Prezydentowi Karolowi Nawrockiemu » PanKarol NawrockiPrezydent Rzeczypospolitej PolskiejSzanowny Panie Prezydencie!Dzień Pańskiego zaprz... Szok! Gdańscy sędziowie mówią „nie” ministrowi Żurkowi » Minister Waldemar Żurek planował masowe czystki w sądach, ale w Gdańsku trafił na mur. Kolegium Sądu... Kaszubi domagają się zamknięcia wystawy "Nasi chłopcy" » Kaszubi żądają zamknięcia kontrowersyjnej wystawy pod nazwą „Nasi chłopcy. Mieszkańcy Pomorza Gdańsk... TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!? » Dwaj członkowie zarządu GPEC-u, w którym Lipsk ma 83 proc. udziałów a Gdańsk 17 proc., Marcin Lewand... Formela: Tusk na wojnie z milionami obywateli » „Donald Tusk jest na wojnie z ponad 10 mln obywateli, którzy wybrali inaczej, niż on uważał. I te ko... Janusz Szewczak: Budżet klęski ekipy Tuska » „Minister Domański wiezie nas autostradą ku katastrofie finansów publicznych. Czegoś takiego nie był... Nie mówili o sobie "nasi chłopcy" - nie mieli "niemieckich kolegów" » Byłem na wystawie o infantylnym tytule "Nasi chłopcy". Wykorzystano na niej moje książki. Szkoda, że... Gdański protest przeciwko haniebnej wystawie "Nasi Chłopcy" » „Miliony Polaków szło do walki przeciwko niemieckiemu najeźdźcy. Przeciwko niemieckiemu Wermachtowi.... Czas na rząd ocalenia państwa. "Tusk jak bezpaństwowiec" » Po dojściu do władzy Donalda Tuska i jego ekipy nasza demokracja stawała się coraz bardziej fasadowa... Nie jeden wyrok, a więcej. Nadal figuruje jako karana. Siedziała w wię... » Anna Kanigowska, "opiekunka" Jerzego Ż. i informatorka Onet.pl, ma za sobą kilka, a nie jeden wyrok ...
TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!?
sobota, 02 sierpnia 2025 18:39
TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!?
Dwaj członkowie zarządu GPEC-u, w którym Lipsk ma 83 proc.
Play Fair Andrzeja Grubby
poniedziałek, 21 lipca 2025 20:25
Play Fair Andrzeja Grubby
Za punkt darowany Waldnerowi w turnieju w Barcelonie otrzymał
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
środa, 30 kwietnia 2025 22:06
Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
Stosunkowo niedawne zauroczenie muzyką Mingusa, mogę jedynie

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zasłużyli na pochwały - oceny lechistów po meczu ze Śląskiem

To był mecz, jaki lechiści powinni grać za każdym razem. Gdańszczanie pokazali dużo zaangażowania, umiejętności i chęci do gry. Wiadomo, nie ustrzegli się błędów, ale nie wpłynęły one na wynik spotkania. Pokazali, że niewiele im potrzeba do tego, aby wygrywać. Oceny w skali 0-5.


Dusan Kuciak (4,5) - Tak naprawdę to od niego się wszystko zaczęło. Jego fenomenalna obrona karnego dała energię całemu zespołowi. Przez cały mecz był czujny, podejmował dobre decyzje. Niewiele brakowało, a strzał Madeja też by obronił.


Mato Milos (3) - W pierwszej połowie za mało go było z przodu. W drugiej już wykorzystywał swoją szybkość, ale brakuje mu momentami podejmowania dobrych decyzji. Ocenę zaniżają bezsensowne straty niedaleko pola karnego.


Błażej Augustyn (3) - Przez większość meczu był dość pewny. Nie szukał wymówek, po prostu kasował kolejne akcje. Ale to, co zrobił przy bramce dla Śląska to kryminał. Gdyby nie zaspał, Lechia zakończyła by mecz z czystym kontem.


Joao Nunes (3,5) - Szkoda czwartej żółtej kartki, bo wobec powrotu Wojtkowiaka w końcu moglibyśmy oglądać bezbłędnych stoperów. Cały mecz był czujny, nie popełniał błędów i asekurował mniej pewnych kolegów.


Jakub Wawrzyniak (3,5) - Jego ręka przy karnym była totalnie przypadkowa. Ale w wielu innych sytuacjach zachowywał się jak profesor. Dobrze, że wrócił do optymalnej dyspozycji, ale źle, że lata mu lecą i to, niestety, widać w zwrotności.


Daniel Łukasik (4) - Kolejny dobry mecz pomocnika Lechii. Bardzo dobrze asekurował linię obrony, przecinał podania i regulował tempo. Musi być jednak bardziej skupiony przed polem karnym, bo zdarza mu się zupełnie niepotrzebnie sfaulować.


Simeon Sławczew (4,5) - Bramka należy mu się jak psu buda. W końcu powinien coś trafić, bo to, co pokazuje na boisku to jest momentami najwyższa klasa europejska. Świetnie czyta grę, dobrze się ustawia. W obronie dobrze pomaga Łukasikowi, a w ataku jest momentami wręcz wirtuozem.


Milos Krasić (3) - Tym razem nie błyszczał, ale swoje momenty miał. Umie przełożyć doświadczenie na zachowanie i to też trzeba cenić.


Sławomir Peszko (4) - Jest w niesamowitym gazie, ale trudno się dziwić - chce jechać do Rosji. A ta prowadzi przez takie mecze jak ten ze Śląskiem. Asysta, sporo dobrych dośrodkowań i parcie na bramkę. Takiego skrzydłowego potrzebujemy.


Bracia Paixão (5) - Kolejny bardzo dobry mecz Portugalczyków. Pomagają w obronie, ale są niezastąpieni w ataku, gdzie mają niesamowite wyczucie sytuacji. W meczu ze swoim dawnym klubem w końcu przekroczyli setkę strzelonych bramek w ekstraklasie. Brawo!


Rezerwowi:

Romario Balde, Grzegorz Kuświk, Joao Oliveira (+) - Grali bardzo krótko, ale pokazali, że warto im dawać więcej szans. Balde, mimo że szalony, to jest w tym metoda. Kuświk - już na tyle doświadczony, że jako drugi napastnik byłby znów dobrym partnerem dla Marco, a Oliveira ma zadatki na świetnego skrzydłowego, co już nie raz pokazywał.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież