Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wielki Finał 3. edycji Energa Sailing Cup

Na scenie przy sopockim molo odbył się wielki finał trzeciej edycji Energa Sailing Cup, programu edukacji żeglarskiej. Nagrodzono najlepszych zawodników zmagań na wodach Zatoki Gdańskiej i całego cyklu, a także wręczono stypendia dla najzdolniejszych.W tym roku droga do sopockiego finału Energa Sailing Cup nie była łatwa. Na starcie kolejnej edycji stanęło blisko 130 uczestników z całej Polski. Podczas cyklu regat w Pucku, Gdyni, Dziwnowie, Giżycku i Poznaniu, walczyli o punkty w klasyfikacji generalnej i awans do wielkiego finału, w którym udział wziąć może tylko 40 najlepszych żeglarzy.


altaltZawodnicy rywalizujący na wodach Zatoki Gdańskiej zarówno w sobotę, jak i niedzielę długo czekali na sprzyjające warunki. Wiatr, który przybrał na sile wczesnym popołudniem pozwolił na rozegranie wszystkich zaplanowanych wyścigów. Najlepszy w regatach w Sopocie był Patryk Kosmalski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Miejsce drugie i trzecie zajęli kolejno Michał Krasodomski i Sławomir Kapałka, obaj reprezentujący barwy Yachtklubu Polskiego Gdynia. Pierwsza trójka klasyfikacji generalnej Energa Sailing Cup 2015 to Jakub Gołębiowski z Miejskiego Ośrodka Sportowego w Iławie, Wiktor Kamiński z YKP Gdynia i Filip Szmit z Uczniowskiego Klubu Żeglarstwa Regatowego Niegocin Giżycko. Wszyscy oni zostali stypendystami Energa Sailing. Łącznie 14 najlepszych młodych żeglarzy otrzymało finansowe wsparcie na zakup sprzętu, dzięki któremu będą mogli rozwijać swoje kariery sportowe.


altaltaltCykl regat Energa Sailing Cup to tylko jedno z wielu działań Grupy Energa, które ma na celu wspieranie i promocję żeglarstwa w Polsce. W ramach kompleksowego projektu, przy współpracy z PZŻ, już po raz trzeci uczniowie szkół podstawowych mogą brać udział w  ogólnopolskim programie edukacji żeglarskiej w klasie Optimist i windsurfingu. Podczas wielomiesięcznego kursu odbywa się łącznie około 6000 godzin lekcji teoretycznych i zajęć na wodzie. W trzech edycjach projektu wzięło dotąd udział 3000 dzieci w wieku 7-9 lat (Optimist) i 9-11 lat (windsurfing).


altaltGrupa Energa, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PZŻ finansują ponadto zakup sprzętu dla klubów w całym kraju. W ramach tej współpracy przekazano już 70 łodzi Optimist z kompletem wyposażenia, 20 desek windsurfingowych oraz, przy okazji inauguracji tegorocznego finału Energa Sailing Cup, 100 kompletów żagli, kamizelek i materiałów edukacyjnych.

Nagrody młodym uczestnikom Energa Sailing Cup wręczali m.im. Dorota Idzi, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystki; Katarzyna Kowalska, dyrektor biura marketingu i komunikacji Grupy Energa SA; Piotr Myszka, Mistrz Świata w windsurfingowej klasie RS-X z 2010 roku; Przemysław Miarczyński, brązowy medalista olimpijski z Londynu.


alt
alt

Katarzyna Kowalska i Dorota Idzi (z lewej) podczas wręczania stypendiów dla uczestników Energa Sailing Cup- Energa Sailing Cup to jeden z wielu naszych projektów, ale chyba najbardziej spektakularny - powiedziała Katarzyna Kowalska, dyrektor biura marketingu i komunikacji Grupy Energa SA. - Są efekty. Jest coraz więcej dzieci i młodzieży. To nas dodatkowo motywuje do dalszej pracy. Mamy wspaniałych partnerów i ambasadorów. Liczymy, że z tych młodych ludzi wkrótce będziemy mieli olimpijczyków i zawodników, którzy będą zdobywać medale ma imprezach rangi mistrzowskiej. W tym programie po to są stypendia, aby umożliwić przejście do kolejnej klasy żeglarskiej, aby nie zmarnować tych talentów, które pojawiają się przy optymistach. W klasie Optymist dzieci jest bardzo duże, ale bariery przejścia do kolejnej klasy są bardzo duże i dlatego staramy się je ułatwić. Chcemy tym talentom pomóc, bo uważamy, że to jest przyszłość polskiego żeglarstwa.


altFinał zakończył koncert Mrozu.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież