Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wielki Finał 3. edycji Energa Sailing Cup

Na scenie przy sopockim molo odbył się wielki finał trzeciej edycji Energa Sailing Cup, programu edukacji żeglarskiej. Nagrodzono najlepszych zawodników zmagań na wodach Zatoki Gdańskiej i całego cyklu, a także wręczono stypendia dla najzdolniejszych.W tym roku droga do sopockiego finału Energa Sailing Cup nie była łatwa. Na starcie kolejnej edycji stanęło blisko 130 uczestników z całej Polski. Podczas cyklu regat w Pucku, Gdyni, Dziwnowie, Giżycku i Poznaniu, walczyli o punkty w klasyfikacji generalnej i awans do wielkiego finału, w którym udział wziąć może tylko 40 najlepszych żeglarzy.


altaltZawodnicy rywalizujący na wodach Zatoki Gdańskiej zarówno w sobotę, jak i niedzielę długo czekali na sprzyjające warunki. Wiatr, który przybrał na sile wczesnym popołudniem pozwolił na rozegranie wszystkich zaplanowanych wyścigów. Najlepszy w regatach w Sopocie był Patryk Kosmalski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Miejsce drugie i trzecie zajęli kolejno Michał Krasodomski i Sławomir Kapałka, obaj reprezentujący barwy Yachtklubu Polskiego Gdynia. Pierwsza trójka klasyfikacji generalnej Energa Sailing Cup 2015 to Jakub Gołębiowski z Miejskiego Ośrodka Sportowego w Iławie, Wiktor Kamiński z YKP Gdynia i Filip Szmit z Uczniowskiego Klubu Żeglarstwa Regatowego Niegocin Giżycko. Wszyscy oni zostali stypendystami Energa Sailing. Łącznie 14 najlepszych młodych żeglarzy otrzymało finansowe wsparcie na zakup sprzętu, dzięki któremu będą mogli rozwijać swoje kariery sportowe.


altaltaltCykl regat Energa Sailing Cup to tylko jedno z wielu działań Grupy Energa, które ma na celu wspieranie i promocję żeglarstwa w Polsce. W ramach kompleksowego projektu, przy współpracy z PZŻ, już po raz trzeci uczniowie szkół podstawowych mogą brać udział w  ogólnopolskim programie edukacji żeglarskiej w klasie Optimist i windsurfingu. Podczas wielomiesięcznego kursu odbywa się łącznie około 6000 godzin lekcji teoretycznych i zajęć na wodzie. W trzech edycjach projektu wzięło dotąd udział 3000 dzieci w wieku 7-9 lat (Optimist) i 9-11 lat (windsurfing).


altaltGrupa Energa, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PZŻ finansują ponadto zakup sprzętu dla klubów w całym kraju. W ramach tej współpracy przekazano już 70 łodzi Optimist z kompletem wyposażenia, 20 desek windsurfingowych oraz, przy okazji inauguracji tegorocznego finału Energa Sailing Cup, 100 kompletów żagli, kamizelek i materiałów edukacyjnych.

Nagrody młodym uczestnikom Energa Sailing Cup wręczali m.im. Dorota Idzi, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystki; Katarzyna Kowalska, dyrektor biura marketingu i komunikacji Grupy Energa SA; Piotr Myszka, Mistrz Świata w windsurfingowej klasie RS-X z 2010 roku; Przemysław Miarczyński, brązowy medalista olimpijski z Londynu.


alt
alt

Katarzyna Kowalska i Dorota Idzi (z lewej) podczas wręczania stypendiów dla uczestników Energa Sailing Cup- Energa Sailing Cup to jeden z wielu naszych projektów, ale chyba najbardziej spektakularny - powiedziała Katarzyna Kowalska, dyrektor biura marketingu i komunikacji Grupy Energa SA. - Są efekty. Jest coraz więcej dzieci i młodzieży. To nas dodatkowo motywuje do dalszej pracy. Mamy wspaniałych partnerów i ambasadorów. Liczymy, że z tych młodych ludzi wkrótce będziemy mieli olimpijczyków i zawodników, którzy będą zdobywać medale ma imprezach rangi mistrzowskiej. W tym programie po to są stypendia, aby umożliwić przejście do kolejnej klasy żeglarskiej, aby nie zmarnować tych talentów, które pojawiają się przy optymistach. W klasie Optymist dzieci jest bardzo duże, ale bariery przejścia do kolejnej klasy są bardzo duże i dlatego staramy się je ułatwić. Chcemy tym talentom pomóc, bo uważamy, że to jest przyszłość polskiego żeglarstwa.


altFinał zakończył koncert Mrozu.


Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież