Poparcie Godności dla ustawy G. Biereckiego » W kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę oraz w czasie nasilającego się procesu prz... Pokłosie awantury w taksówce. Radna KO zawieszona w klubie » Radna Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska Sylwia Cisoń poprosiła o zawieszenie w Radzie i... Nie żyje poszukiwany od 2005 roku wiceprezydent Gdańska » Dariusz Śmiałkowski, b. wiceprezydent Gdańska w latach 1990-94, poszukiwany listem gończym i europej... Szewczak: Gierek mógłby mieć duże kompleksy, obserwując to, co wyczyni... » „Aż dziwne, że tak późno agencja Fitch zdecydowała się na taką negatywną perspektywę i wydaje się, ż... Hit! Wyciekło nagranie z prezydentem w szatni reprezentacji! Świętował... » Polska pokonała wczoraj Finlandię na Stadionie Śląskim w Chorzowie i tym samym wciąż ma szansę nawet... Gdańska bazylika na cenzurowanym... » Równi i równiejsi, czyli Wojewódzki Konserwator Zabytków po raz kolejny karze gospodarza i proboszcz... Prezydent Nawrocki: Musimy w końcu załatwić kwestię reparacji » Prezydent RP Karol Nawrocki w trakcie uroczystości na Westerplatte powiedział, że domaga się reparac... Prof. Piotr Czauderna: Pokłady łatwego zła » W ostatnich latach karierę robi pojęcie hejtu w internecie; nazywane jest to inaczej mową nienawiści... 1 września - czas polskiego honoru » Bezpłatna "Gazeta Gdańska" w swoim najnowszym wydaniu przypomina wiele gdańskich i pomorskich okolic... Jarosław Kaczyński w Gdańsku » 25 sierpnia Jarosław Kaczyński w Sali BHP prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami ...
Reklama
Gdańska bazylika na cenzurowanym...
piątek, 05 września 2025 07:47
Gdańska bazylika na cenzurowanym...
Równi i równiejsi, czyli Wojewódzki Konserwator Zabytków po raz
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
środa, 30 kwietnia 2025 22:06
Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
Stosunkowo niedawne zauroczenie muzyką Mingusa, mogę jedynie

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Urodziny Andrzeja - sprawni i niepełnosprawni razem z Energą

14 maja w hali MRKS Gdańsk przy ul. Meissnera zostanie rozegrany otwarty turniej tenisa stołowego dla młodzieży szkolnej "Urodziny Andrzeja - sprawni i niepełnosprawni razem z Energą". Początek imprezy o godz. 16.00.  


Integracyjny turniej tenisa stołowego odbędzie się po raz drugi. Przed rokiem rywalizacja toczyła się pod hasłem "Pierwszy dzień wakacji - niepełnosprawni i sprawni razem".


Andrzej Grubba, najwybitniejszy polski tenisista stołowy w historii, zmarł dziesięć lat temu. Wygrał plebiscyt na najlepszego sportowca Polski w 1984 roku, wielokrotnie wybierany w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" najlepszym sportowcem Pomorza, laureat nagrody fair play w sporcie przyznanej w Paryżu w 1989 roku. 14 maja, jak co roku, w dniu jego urodzin, jego przyjaciele i koledzy spotykają się przy pingpongowych stołach.


alt



Otwarty turniej tenisa stołowego organizowany, przede wszystkim dla uczniów i uczennic – sprawnych i niepełnosprawnych - szkół podstawowych, gimnazjów, liceów ogólnokształcących i techników, ma być wydarzeniem sportowym i społecznym, które upamiętni osiągnięcia Andrzeja Grubby, który był wierny zasadom fair play w każdym momencie swojej kariery i dbał, by demokratyczny wymiar tenisa stołowego służył integracji sportowców, a publiczności zapewniał emocje i komfort etyczny. Turniej ma również służyć popularyzacji tenisa stołowego jako integracyjnej dyscypliny sportu dla każdego ucznia.

Turniej będzie rozgrywany w kategoriach:
- uczniowie i uczennice szkół podstawowych – do klasy IV,
- uczniowie i uczennice szkół podstawowych – klasy V i VI,
- uczennice i uczniowie Gimnazjów,
- uczniowie i uczennice Liceów Ogólnokształcących i Techników,
- turniej Otwarty dla wszystkich chętnych

Zawody będą rozegrane na 16 stołach. System rozgrywania zawodów w zależności od liczby startujących. Od uczestników wymagany jest strój sportowy Zwycięzca w każdej kategorii otrzyma puchar. Za miejsca 1- 4 w każdej kategorii uczniów i uczennic zostaną wręczone pamiątkowe medale i upominki.


alt



- Rok temu zorganizowaliśmy turniej integracyjny "Pierwszy dzień wakacji - niepełnosprawni i sprawni razem", który był okazją do uczczenia pamięci Andrzeja Grubby - powiedział Ryszard Weisbrodt, prezes Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. - To dobra formuła w ramach której przy stole pingpongowym spotykają się osoby niepełnosprawne i sprawne. Ubiegłoroczny turniej fajnie wyszedł. W tym roku 14 maja, w dniu urodzin Andrzeja Grubby, pod hasłem "Urodziny Andrzeja - sprawni i niepełnosprawni razem z Energą" chcemy uczcić pamięć Andrzeja Grubby i jednocześnie kontynuować formułę turnieju integracyjnego. Impreza skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi jeśli będą mieli ochotę mogą wziąć udział w turnieju dorosłych. W turnieju dla dorosłych będą rywalizowały osoby niepełnosprawne i pełnosprawne. Nie będzie podziału na kategorie wiekowe. Kobiety i mężczyźni będą rywalizowali razem. Będzie to po prostu okazja do spotkań przy stole, pogrania i powspominania Andrzeja Grubby.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież