"Wejście w historię": Medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, przyzna... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podczas pierwszej w 2024 roku odsłony cyklu "Wejście w histori... Konkurs wokalnych talentów przedszkolaków » 13 przedszkolaków wzięło udział w Międzyprzedszkolnym konkursie piosenki "Śpiewam, bo lubię".Organiz... Tomasz Rakowski: Gdańsk nie ma gospodarza » O „układzie gdańskim” zmianach w polityce mieszkalnej i inwestycjach drogowych, również tych bardzo ... Mariusz Hoffman – „Plakat malowany poezją” » „Gdańska Galeria Sztuki” … „Gazety Gdańskiej” zaprasza do galerii „W zaułku” na kolejną prezentację ... VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny Szumiące Zabawy » Po raz ósmy Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku oraz Szkoła Podstawowa nr 49 w Gdańsku zorgan... Matysiak i Milewski w Telewizji Republika » W czwartek, 21 marca, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą posłanka Paulina Matysiak z Nowej Lewicy ... Szóstka Szostaka - program KWW Kocham Gdańsk » KWW Kocham Gdańsk przedstawił swój program - "szóstkę Szostaka".Przedstawione postulaty zostały opra... Goście Katarzyny Gójskiej: Tarczyński, Kanthak, Witkowski, Ćwik » W środę o 20:00 gośćmi redaktor Katarzyny Gójskiej w programie "W PUNKT" będą: Dominik Tarczyński, e... Grzywna dla wójta Szemudu - kiedy zapłaci nauczycielom? » Kompromitacja minister B. Nowackiej i wójta Szemudu R. Kalkowskiego. Szefowa MEN gawędziła w lutym o... Michał Urbaniak: Nie będę dzielił Gdańszczan » Rozmowa z Michałem Urbaniakiem, kandydatem na prezydenta Gdańska.- Dlaczego chce Pan powalczyć o fot...

Tylko trzy brązowe medale dla AZS-AWFiS Gdańsk

Najlepsi lekkoatleci z całego kraju rywalizowali w dniach 22-23 lutego w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbywały się w sopockiej Ergo Arenie. Były one ostatnim sprawdzianem i próbą generalną przed Halowymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w tejże samej hali w dniach 7-9.03.2014.

W krajowej rywalizacji wzięło udział dużo zawodników z gdańskiego Pomorza, w tym również z uczelnianego klubu AZS AWFiS Gdańsk.
W generalnej ocenie Grzegorza Skoczko, kierownika tegoż klubu, gdańscy akademicy wypadli przeciętnie, a dorobek medalowy, to zaledwie trzy medale i to brązowe.

Jak twierdzi Grzegorz Skoczko, pierwszego dnia zawodów rywalizację rozpoczęły wieloboistki i wieloboiści, wśród których AZS AWFiS Gdańsk miał swoich czterech przedstawicieli: Klaudia Gelo i Patryk Gelo oraz Karolina Konkel i Magdalena Miszewska. Po rozegraniu dwóch konkurencji 5-boju wiadome już było, iż jeden medal padnie łupem zawodniczek gdańskiego AZS-u. A to z tego względu, gdyż z rywalizacji wycofała się jedna zawodniczka i w konkurencji pozostało ich tylko pięć, w tym trzy uczelniane reprezentantki. Wewnętrzną rywalizację o brązowy medal wygrała Magdalena Miszewska i to ona stanęła na najniższym stopniu podium. Niestety wyniki konkurencji nie zachwyciły, gdyż do zdobycia brązowego medalu wystarczyło osiągnąć 3363 pkt. Zwyciężyła Agnieszka Borowska (LKS Zantyr Szturm) z wynikiem 4210 pkt. Wśród panów reprezentant AZS-AWFiS zajął ostatnie miejsce (4034 pkt).

- W pierwszym dniu zawodów – jak twierdzi Grzegorz Skoczko - mogliśmy także oglądać naszych zawodników uczestniczących w biegach eliminacyjnych na 400 m oraz 60 m. Niestety praktycznie wszyscy nasi sprinterzy zawiedli. Wśród 400-metrowców nikomu nie udało się zakwalifikować do finałów. Najbliżej był Łukasz Domagała, który przebiegł ten dystans w czasie 47.93, zajmując drugie miejsce w biegu eliminacyjnym. Najlepiej z całej grupy sprintu zaprezentowała się Katarzyna Wesołowska, która w biegu na 60 metrów awansowała do finału, gdzie zajęła 4 miejsce. Warto jednak zauważyć, iż Kasia dwukrotnie poprawiała rekord życiowy (w eliminacji 7.60, w finale 7.55 s).

alt

Drugi dzień Mistrzostw przyniósł KS AZS AWFiS Gdańsk dwa brązowe medale. Pierwszy brązowy krążek zdobyła Olga Frąckowiak (na zdjęciu powyżej z prawej w niebieskim stroju). Osiągnęła ona wysokość 3.90 m w skoku o tyczce, co na zaledwie sześć startujących zawodniczek, wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca. Olga Frąckowiak za pierwszymi próbami pokonała kolejne wysokości 3,60 i 3,80 oraz 3,90 m, a trzykrotnie zrzuciła poprzeczkę na wysokości 4 metrów. Srebro zdobyła Aleksandra Wiśnik ze OSOT Szczecin (4.10), a złoto Anna Rogowska z SKLA Sopot (4.40).

alt

Drugi brąz zdobyła żeńska sztafeta 4x400 m w składzie Katarzyna Wesołowska, Katarzyna Ratajczyk, Zuzanna Leszczyńska, Agnieszka Karpiesiuk (czas 3:45.00). Zwyciężyły zawodniczki AZS AWF Wrocław (3:41.83) przed AZS AWF Warszawa (3:42.00). Czwarte miejsce zajęły biegaczki KS AZS AWF Kraków (3:45.99).

Drugi dzień nie przyniósł więcej medali, ze smutkiem stwierdza kierownik klubu jedynej na Pomorzu uczelni sportowej. Na sześć startujących bezpośrednio w finale sztafet 4x400 mężczyzn, sztafeta AZS-AWFiS Gdańsk mimo dobrej pierwszej zmiany Tomasza Szmytkowskiego jako jedyna została zdyskwalifikowana, a to poprzez upadek na drugiej zmianie. Zatem cała czwórka czuje się niepocieszona, tj. pozostali Igor Bogusz, Przemysław Prądzyński i Łukasz Domagała.

Słaby start ponownie zaliczyli praktycznie wszyscy sprinterzy i żaden z nich nie awansował do finału na 200 m i to zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Najbliżej była Katarzyna Wesołowska, która z rekordem życiowym 24.73 s zajęła drugie miejsce w eliminacji, co jednak nie dało jej awansu do finału. Poniżej oczekiwań spisał się także Michał Rejmus w skoku w dal. Skok na odległość 7.53 m wystarczył do zajęcia 5 miejsca. Dobry występ w skoku w dal odnotował za to Wojciech Prokop, który w swojej drugiej próbie ustanowił swój rekord życiowy (7.53 m), ale miał też trzy próby niezaliczone. Ostatecznie zajął 6 miejsce, a wyprzedził go wspomniany kolega klubowy Michał Rejmus, który z tym samym wynikiem 7,53 m zajął piąte miejsce, bo miał tylko dwie nieudane próby.

Na 58. HMPS nie startowali zawodnicy silnej grupy rzutów KS AZS AWFiS Gdańsk, która pod wodzą trenera Leszka Walczaka w tym czasie przebywała na zgrupowaniu szkoleniowym w Cetniewie. W dniach 2-14.03.2014 część zawodników grupy rzutów wyjeżdża na zgrupowanie do Portugalii, gdzie oszczepnicy wezmą udział w Pucharze Europy.