Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Oni wywalczyli awans

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże pewnie wywalczyli awans do Enea Ekstraligi. Jak wypadli w tym sezonie poszczególni zawodnicy.

Thomas Jonasson
12   56    117 14
Kapitan gdańskiej drużyny znakomicie zaczął sezon. Poprowadził zespół do wygranych w Daugavpils i Grudziądzu w rundzie zasadniczej. Potem niestety zaczęły się problemy "Tomka" z urazami. Szwed "często i gęsto" zapoznawał się z torem. To powodowało, że nie mógł wystąpić w kilku meczach. Jego absencja przyczyniła się do porażki z GKM w Gdańsku w rundzie zasadniczej. Po powrocie na tor nie był już tak błyskotliwy jak na początku sezonu. Znakomicie wywiązał się z roli kapitana. Na torze potrafił pojechać dla drużyny i pomóc koledze z pary jak np. Marcelowi w decydującym spotykaniu z GKM. Jeśli tylko będą omijały go kontuzje, to może być solidnym punktem zespołu w Ekstralidze.

Robert Miśkowiak
16   82    166   9
Przed sezonem stawiany jako jeden z liderów drużyny. Pechowo rozpoczął rozgrywki, bo od kontuzji w lidze angielskiej. Przez to opuścił dwa pierwsze mecze. W trakcie sezonu jeździł bardoz solidnie. Może nie był tak skuteczny jak w poprzednim sezonie, ale notował najmniejsze wahania formy. Podobnie punktował na wyjeździe jak i u siebie. W meczach zdarzały mu się pojedyńcze wpadki. Po decydującym meczu powiedział, że jest gotowy na jazdę w Ekstralidze.

Krystian Pieszczek
18   80    154  13
Zaczął sezon bardzo słabo. Gdy się jednak rozkręcił, a potrzebował na to nie dużo czasu stał się jednym z pewniejszych punktów drużyny. W środku sezonu wręcz lider zespołu. Skuteczna jazda "Krychy" dawała trenerowi Chomskiemu pole manewru taktycznego. Oprócz dobrej jazdy w lidze zanotował kilka sukcesów indywidualnych. Był członkiem reprezentacji, która zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Europy. Po raz drugi zdobył Brązowy Kask. W październiku po raz pierwszy wystąpi w finale indywidualnych mistrzostw Polski. W Ekstralidze powinien należeć do czołowych juniorów.

Artur Mroczka
18   92    169  16
Do Gdańska przyszedł z KSM 2,50. Pod koniec sezonu taki dorobek miał po jednym biegu. W rundzie zasadniczej "Arczi" przeplatał dobre występ słabszymi. Po bardzo dobrym meczu w Grudziądzu słabiej wypadł w rewanżu z GKM na gdańskim torze. W rundzie finałowej lider gdańskiej drużyny. Artur w decydującej fazie rozgrywek jeździł najrówniej, a ukoronowaniem był bezbłędny występ w decydującym spotkaniu z GKM. Chce zostać w Gdańsku i jest jednym z tych zawodników, którzy mają największe szanse na pozostanie w drużynie. Podsumowaniem udanego sezonu "Arcziego" będzie występ w finale indywidualnych mistrzostw Polski.

Renat Gafurow
18   88    144  21
Rekordzista pod względem stażu w gdańskiej drużynie. Zawodnik solidny, który potrafi pokonać każdego. W meczach nie patrzy tylko na swój dorobek, ale współpracuje z kolegami. Najlepiej czuł się w parze z Arturem Mroczką. W sezonie zanotował najwięcej bonusów. Potrafi pojechać nie tylko efektywnie, ale również brawurowo i efektownie. W trakcie sezonu został rekordzistą jeśli chodzi o zawodników zagranicznych startujących w gdańskim klubie. Jeśli zostanie na kolejny sezon, a wyraża taką chęć, to byłby rekordzistą we wszystkich statystkach.


alt


Dawid Stachyra
15   65     80   8
Kibice przed sezonem wiązali duże nadzieje z przyjściem Dawida. Niestety nie był to udany rok dla "Davidoffa". Częściej zawodził niż spisywał się tak jak od niego oczekiwano. Być może z rytmu wybiła go operacja, której musiał się poddać na początku roku. Na początku sezonu było jeszcze jako tako. W środku Dawid jeździł tak kiepsko, że na kilka meczy został odsunięty od składu. Raczej nie zostanie na przyszły sezon.

Marcel Szymko
18  59     59  12
Przez większość sezonu kibice narzekali na Marcela. Zdarzały mu się kiepskie występy i nie zdobywał punktów. Zdecydowanie lepiej było w drugiej części sezonu. Za postawę w rundzie finałowej należą się pochwały. W ostatnich meczach Marcel zdobywał cenne punkty, po walce, a nie na skutek pecha rywali. Najbardziej udany w wykonaniu Marcel był ostatni mecz, który pokazał, że ma potencjał. Marcel doskonale zdaje sobie sprawę, że po skończeniu wieku juniora raczej nie zostanie w Gdańsku.


Patryk Beśko                 1    3      3   1
Krzysztof Jabłoński (gość)   1    3      3   1
Adrian Gomólski (gość)       1    3      2   0
Mathias Thoernblom           1    3      2   0
Dominik Kossakowski          2    5      1   0


Zaliczyli zbyt małą liczbę występów, aby ich oceniać. W przypadku "gości" można powiedzieć, że nie były to trafione decyzje. Gomólski i Jabłoński w meczach, w których pojechali nie spełnili oczekiwań. Beśko i Kossakowski, to gdańscy wychowankowie, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w dorosłym żużlu i dla nich każdy bieg jest nauką. To samo można powiedzieć jeśli chodzi o Thoernbloma. Przed młodym Szwedem jeszcze dużo nauki.

Przy każdym zawodniku: liczba spotkań, biegi, zdobyte punkty, bonusy.
Tomasz Łunkiewicz

fot. Sławomir Żylak

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież