Pokłosie awantury w taksówce. Radna KO zawieszona w klubie » Radna Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska Sylwia Cisoń poprosiła o zawieszenie w Radzie i... Nie żyje poszukiwany od 2005 roku wiceprezydent Gdańska » Dariusz Śmiałkowski, b. wiceprezydent Gdańska w latach 1990-94, poszukiwany listem gończym i europej... Szewczak: Gierek mógłby mieć duże kompleksy, obserwując to, co wyczyni... » „Aż dziwne, że tak późno agencja Fitch zdecydowała się na taką negatywną perspektywę i wydaje się, ż... Hit! Wyciekło nagranie z prezydentem w szatni reprezentacji! Świętował... » Polska pokonała wczoraj Finlandię na Stadionie Śląskim w Chorzowie i tym samym wciąż ma szansę nawet... Gdańska bazylika na cenzurowanym... » Równi i równiejsi, czyli Wojewódzki Konserwator Zabytków po raz kolejny karze gospodarza i proboszcz... Prezydent Nawrocki: Musimy w końcu załatwić kwestię reparacji » Prezydent RP Karol Nawrocki w trakcie uroczystości na Westerplatte powiedział, że domaga się reparac... Prof. Piotr Czauderna: Pokłady łatwego zła » W ostatnich latach karierę robi pojęcie hejtu w internecie; nazywane jest to inaczej mową nienawiści... 1 września - czas polskiego honoru » Bezpłatna "Gazeta Gdańska" w swoim najnowszym wydaniu przypomina wiele gdańskich i pomorskich okolic... Jarosław Kaczyński w Gdańsku » 25 sierpnia Jarosław Kaczyński w Sali BHP prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami ... Prezes PiS: Niemcy prowadzą do rozbicia naszej tożsamości » „Jest także inna wojna, którą pozwolę sobie określić jako wojnę hybrydową. To jest operacja prowadzo...
Gdańska bazylika na cenzurowanym...
piątek, 05 września 2025 07:47
Gdańska bazylika na cenzurowanym...
Równi i równiejsi, czyli Wojewódzki Konserwator Zabytków po raz
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
środa, 30 kwietnia 2025 22:06
Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
Stosunkowo niedawne zauroczenie muzyką Mingusa, mogę jedynie

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Misja trudna, ale wykonalna

altW niedzielę rozpocznie się druga runda zmagań o awans do Ekstraligi. Prawie pewna awansu jest Polonia Bydgoszcz. Lotos Wybrzeże przed fazą finałową jest w najtrudniejszej sytuacji z czterech ekip. 

 

Po zasadniczej części sezonu tabela drużyn walczących o awans przedstawia się następująco:
Polonia Bydgoszcz 6 13 +65
Start Gniezno 6 8 -1
GTŻ Grudziądz 6 5 -38
Lotos Wybrzeże 6 4 -26
Do tej tabeli zaliczane są tylko mecze między tymi ekipami.

 

Co wynika z takiego układu tabeli? Polonii do awansu wystarczą trzy punkty meczowe bez względu na wyniki innych spotkań. Wydaje się, że dla "Gryfów" będzie to formalność i jeszcze w połowie rundy finałowej mogą świętować powrót do ekstraligi. Tylko kataklizm, przegrane wszystkie mecze przy odpowiedniej punktacji innych drużyn, mogłyby pozbawić bydgoszczan awansu.

 

W korzystnej sytuacji jest Start. Gnieźnianie mają trzy punkty przewagi nad GTŻ i cztery nad Lotosem. Teoretycznie wygranie wszystkich spotkań na swoim torze i zgarnięcie bonusa na GTŻ lub gdańszczanach powinno dać awans. Trzeba jednak pamiętać, że Start w rundzie zasadniczej przegrał u siebie z Polonią i GTŻ, a z Lotosem Wybrzeże wygrał niewysoko, mimo, że nie było Warda.

 

Grudziądzanie do bezpośredniego awansu potrzebują wygranych na swoim torze, a także w Gnieźnie i zdobycia jeszcze jednego bonusa. Podobnie jak Start ekipa Roberta Kempińskiego lepiej spisywała się na wyjeździe. Wygrał w Gnieźnie i była bliska zwycięstwa w Gdańsku. U siebie grudziądzanie przegrali dwa mecze, a z Lotosem Wybrzeże, osłabionym brakiem Warda, wygrali niewysoko.

 

Najdłuższą drogę do ekstraligi mają podopieczni Stanisława Chomskiego. Lotos Wybrzeże do awansu potrzebuje nie tylko wygranych na swoim torze i bonusów w każdej rywalizacji, ale również zwycięstwa na wyjeździe. Wydaje się to trudne do wykonania, ale nie niemożliwe.
Gdańszczanie tylko w jednym meczu zdobyli mniej niż 40 punktów. W pozostałych ta granicę przekraczali. To pokazuje, że stać gdańską drużynę nawet na zwycięstwa na wyjazdach. Z drugiej strony w spotkaniach z zespołami pierwszej czwórki podopiecznym Stanisława Chomskiego nigdy nie udało się zdobyć więcej niż 49 punktów (z Polonią w Gdańsku). Z jednej strony gdańszczanie są mocni, bo jak przegrywają to nie wysoko, ale z drugiej strony czegoś im brakuje, żeby postawić kropkę nad "i" i dobić przeciwnika. W fazie finałowej każdy punkt będzie na wagę złota.

 

Najbardziej prawdopodobny wydaje się taki scenariusz, że bezpośredni awans wywalczy Polonia i jednak Start. Przewaga gnieźnian nie jest aż tak duża, ale może wystarczyć. Gdańszczanie w rundzie finałowej powinni okazać się lepsi od grudziądzan i znaleźć się w barażach. W nich jednak trudno będzie pokonać zespół z Ekstraligi, bez względu czy będzie to Włókniarz czy Unia Tarnów.

 

Być może te rozważania zweryfikują już pierwsze kolejki rundy finałowej. Ewentualne wygrane gdańszczan w Bydgoszczy (niezbyt prawdopodobne) lub Startu w Grudziądzu (możliwe rozstrzygnięcie) mogą albo sprawić, że walka o drugie miejsce będzie jeszcze ciekawsza, albo szybko się skończy.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież