Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
Lechia skromnie pokonała na Polsat Plus Arena Polonię Warszawa 1:0

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

sobota, 27 sierpnia 2022 15:34

altKolejny słaby mecz rozegrali piłkarze Lechii. Podopieczni Tomasza Kaczmarka mimo ponad 60 minut gry z przewagą zawodnika przegrali w Legnicy z Miedzią 1:2 (0:1).

Miedź Legnica - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Santiago Naveda (5), 2:0 Luciano Narsingh 46), 2:1 Maciej Gajos (47)

Miedź Legnica: Paweł Lenarcik - Carlos Julio Martinez (82 Jens Martin Gammelby), Nemanja Mijusković, Levent Guelen, Hubert Matynia - Jeronimo Cacciabue - Luciano Narsingh (62 Kamil Zapolnik), Maxime Dominguez (62 Szymon Matuszek), Santiago Naveda, Olaf Kobacki (62 Maciej Śliwa) - Angelo Henriquez.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - David Stec (76 Christian Clemens), Kristers Tobers, Mario Maloca, Rafał Pietrzak (71 Conrado) - Tomasz Neugebauer (56 Marco Terrazzino) - Bassekou Diabate (56 Dominik Piła), Maciej Gajos, Jarosław Kubicki (71 Kacper Sezonienko), Ilkay Durmus - Łukasz Zwoliński

Mecz w Legnicy był spotkanie zespołów, które słabo zaczęły sezon i plasowały się w dole tabeli.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla Miedzi. W 5 minucie po wrzucie z autu gospodarzy głową piłkę wybijał Ilkay Durmus. W polu karnym na strzał bez przyjęcia zdecydował się Santiago Naveda i piłka znalazła się w gdańskiej bramce.
Lechia uzyskała przewagę, ale głównie w posiadaniu piłki i stałych fragmentach. Gdy już biało-zieloni celnie strzelali, tak jak np. Łukasz Zwoliński, to na drodze piłki stał doskonale usposobiony Paweł Lenarcik.

W 30. minucie Santiago Naveda wybiegł z pola karnego i wybił piłkę spod nóg Davida Steca przy okazji trafiając w nogę gdańszczanina. Arbiter początkowo nie reagował, a gospodarze wyszli z akcją. Dopiero gdy doszło do przerwy w grze sędzia otrzymał sygnał z VAR-u i udał się do monitora zobaczyć akcję. Po obejrzeniu powtórek arbiter ukarał zawodnika gospodarzy czerwoną kartką, za brutalny faul. Gdańszczanie atakowali, ale głównym efektem były rzutu rożne, których biało-zieloni w pierwszej połowie wykonali aż 10, ale bez większego zagrożenia. Gospodarze po stracie zawodnika przez kilka minut oddalili grę od swojej bramki i do końca pierwszej połowy utrzymali korzystny wynik.

Druga połowa na dobre się jeszcze nie zaczęła, a legniczanie zadali drugi cios. Po wznowieniu gry w gdańskim polu karnym piłkę rozegrali Luciano Narsingh z Olafem Kobackim i ten drugi 15. sekund po rozpoczęciu drugiej połowy podwyższył na 2:0. Gospodarze nie zdążyli się dobrze nacieszyć, a odpowiedziała Lechii. Tuż po wznowieniu gry w pole karne dograł Ilkay Durmus, a Maciej Gajos przy dość biernej postawie obrony Miedzi głową skierował piłkę do siatki. Lechia złapała kontakt i przeważała. Gospodarze skutecznie się bronili, a kolejnymi udanymi interwencjami popisywał się Lenarcik. Legniczanie w okolicach 70. minuty mieli swoje okazje na zdobycie trzeciej bramki, ale np. Maciej Śliwa, nie zdążył z główką mając przed sobą pustą bramkę.
Legniczanie umiejętnie bronili się, wybijając gdańszczan z uderzenia i udało im się dowieźć skromną wygraną do końcowego gwizdka.

Miedź wygrała pierwszy mecz w sezonie i w tabeli wyprzedziła Lechię. Podopieczni Tomasza Kaczmarka wygrali tylko 1 z 5 meczów i zajmują przedostatnią pozycję w tabeli, a mogą znaleźć się na samym dnie, bo ostatni Lech ma o dwa mecze rozegrane mniej, w tym przełożony mecz z Lechią, który zostanie rozegrany w najbliższą środę w Gdańsku.