Nie jeden wyrok, a więcej. Nadal figuruje jako karana. Siedziała w wię... » Anna Kanigowska, "opiekunka" Jerzego Ż. i informatorka Onet.pl, ma za sobą kilka, a nie jeden wyrok ... LIst Czesława Nowaka ze Stowarzyszenia 'Godność' do Prezydenta Karola ... » PanKarol NawrockiPrezydent Elekt Rzeczypospolitej PolskiejSzanowny Panie Prezydencie,Drogi Karolu!Pi... Gdańsk zagłosował przeciw swojemu synowi. Co się tu z nami porobiło?Gd... » W Gdańsku mamy morowe powietrze. Na ulicach miasta – od Sobieszewa po Osowę – twarze ludzi są poważn... PKW podała oficjalne wyniki II tury. Nawrocki wygrywa! » Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalnie po godz. 8.30 wybór Karola Nawrockiego na Prezydenta ... Likwidator Radia Gdańsk z wierchuszką KO na marszu w Warszawie » Zamiast “czystej wody” jest gęsty szlam w Radiu Gdańsk. W niedzielę, 25 maja, w Warszawie odbyły się... Kim naprawdę jest Karol Nawrocki? Co mówią o nim ludzie z Gdańska, byl... » „To jest po prostu człowiek, który swoją pracowitością wspiął się na poszczególne stanowiska, ale za... Apel do rodaków przed drugą turą wyborów prezydenckich » My, uczestnicy Konferencji Formacji Niepodległościowej, 24. organizacji działaczy opozycji antykomun... Janusz Szewczak: Nawrocki szansą Konfederacji - albo szparagi u kancle... » Karol Nawrocki ma własny obraz i wizje rozwoju Polski, Polski, która ma ambicje, aspirację, która in... Odezwa Obywatelskiego Komitetu Poparcia dr. Karola Nawrockiego w wybor... » Odezwa Obywatelskiego Komitetu Poparcia dr. Karola Nawrockiego w wyborach prezydenckich – przed II t... Prof. Piotr Czauderna: Dlaczego Karol Nawrocki? » Za niecały tydzień będziemy głosować w wyborach nowego prezydenta Polski, być może w najważniejszych...
PKW podała oficjalne wyniki II tury. Nawrocki wygrywa!
poniedziałek, 02 czerwca 2025 07:49
PKW podała oficjalne wyniki II tury. Nawrocki wygrywa!
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalnie po godz. 8.30
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
poniedziałek, 05 maja 2025 17:36
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
Co prawda po 5 biegach Wybrzeże przegrywało z Kolejarzem w Opolu
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Magdalena Heyda-Usarewicz
niedziela, 13 kwietnia 2025 18:00
Magdalena Heyda-Usarewicz
Kiedy pod koniec lat 50. XX w. Magdalena Heyda-Usarewicz, młoda

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Lechia: Muszą wrócić do ósemki

altPiłkarze gdańskiej Lechii cały czas są na przymusie wygrywania. Po dotkliwej porażce we Wrocławiu gdańszczanie wypadli poza pierwszą ósemkę. W najbliższą niedzielę, godz. 15.30, rywalizować będą z Górnikiem Łęczna. Po tym meczu muszą dopisać sobie 3 punkty do dorobku.



Biało-zieloni tracą do piątej w tabeli Wisły Kraków tylko 2 punkty, ale już do czwartego Śląska 5 „oczek” i na zajęcie tego miejsca mają już niewielkie szanse. Ostatnie premiowane awansem do „grupy mistrzowskiej” miejsce zajmuje obecnie Pogoń Szczecin. „Portowcy” wyprzedzają gdańszczan jedynie lepszym bilansem bramkowym. Za Lechią plasuje się Korona Kielce z dwoma punktami straty do „biało-zielonych” i właśnie Górnik Łęczna, który traci 4 „oczka”.


Gdańszczanie są faworytem w meczu z Górnikiem, jednak jak pokazuje praktyka rundy wiosennej, o wiele lepiej im się gra kiedy takimi faworytami nie są. Piłkarze liczą na doping fanów. Ciekawe czy darmowe wejście na zawody dla 36 i pół tysiąca widzów pomoże w pobiciu kolejnego rekordu frekwencji. Gdański klub przypomina zasady otrzymanie darmowej wejściówki.


Wystarczy zajrzeć na swój profil kibica na bilety.lechia.pl, gdzie znajduje się kod voucherowy. Należy go wpisać w podsumowaniu transakcji. Bilet można odebrać także dla znajomych, z którymi np. było się wcześniej na meczu z Legią Warszawa. Jeśli kibic nie posiada aktywnego profilu lub kod chce zrealizować stacjonarnie, wystarczy, że podejdzie do najbliższej wyspy klubowej w jednym z centrów handlowych i poda swój numer PESEL (opcjonalnie także numery PESEL osób, z którymi kibic był wcześniej na meczu z Legią). Obsługa punktu wyda darmowy bilet na mecz z Łęczną. Darmowy bilet można otrzymać na wybrane miejsce w dowolnym otwartym sektorze, który jest w tej samej lub niższej kategorii cenowej na jaką był kupowany bilet na mecz z Legią. Co ważne, do wymiany nie potrzeba biletu z meczu z Legią, ani paragonu.


Jednak najlepszy i najgłośniejszy doping nie zastąpi samych piłkarzy. Najprawdopodobniej trener Jerzy Brzęczek będzie mógł skorzystać z dwóch swoich filarów w obronie. Z Górnikiem zagrać mają Jakub Wawrzyniak i Grzegorz Wojtkowiak. Z kolei na pewno nie będzie mógł zagrać Piotr Grzelczak, który we Wrocławiu obejrzał czwartą żółtą kartkę. O ile absencję Grzelczaka będzie można uzupełnić z przodu o tyle brak wymienionych Wawrzyniaka i Wojtkowiaka był katastrofalny dla defensywy w poprzednich meczach.


Po meczu niedzielnym gdańszczanie będą mieli niewiele czasu na wypoczynek gdyż już w środę zagrają w ostatnim meczu sezonu zasadniczego w Kielcach z Koroną.


Tymczasem gdański klub poinformował, że Ariel Borysiuk został wykupiony z niemieckiego Kaiserslautern. Umowa z gdańskim klubem obowiązywać będzie do końca czerwca 2018 roku. Ariel Borysiuk do Lechii przeszedł w czerwcu 2014 na zasadzie rocznego wypożyczenia z niemieckiego klubu. Borysiuk w barwach Lechii rozegrał dotychczas 25 spotkań w T-Mobile Ekstraklasie i stanowi pewny Lechii punkt na środku pola. - Ariel jest niezwykle ważnym ogniwem naszej drużyny. Pozycja defensywnego pomocnika jest kluczowa dla rozgrywania meczów piłkarskich. Ciężka praca na treningach, zaangażowanie, które Ariel prezentuje na boisku oraz jego wysokie umiejętności to wystarczające argumenty, aby skorzystać z opcji pierwokupu z Kaiserslautern – powiedział prezes gdańskiej Lechii Adam Mandziara.


Gdańszczanie z Górnikiem Łęczna w ekstraklasie spotkali się, jak dotąd tylko raz. 31 października minionego roku padł remis 1:1, a bramkę zdobył Antonio Colak.

Krzysztof Klinkosz 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież