Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

II Triathlon w Brzeźnie - GALERIA

253 osoby biorące udział w rozgrywanych po raz drugi przy molo w Gdańsku Brzeźnie zawodach triathlonowych zostały sklasyfikowane. Kilkanaście osób z różnych względów wycofało się z zawodów. Ci, którzy pokonali linię mety są ironmanami. Metodą małych kroków, pokonali dystansu 1/10 ironmana, czyli 380 m pływania wokół mola, 18 km na rowerze i 4,2 km biegu.


GALERIA

Odnotujmy jednak dla potomnych, że Jakub Dec z Goleniowa (1988 r.) był pierwszy na mecie z czasem 57 minut. Jako jedynemu udało mu się całą trasę pokonać poniżej jednej godziny. Uzyskał czasy 6:30 min w pływaniu, 33:34 w jeździe na rowerze oraz 15:50 w biegu.


altWioślarski olimpijczyk Adam Korol (1977 r.), pomimo zakończenia kariery zawodniczej, nadal nie stroni od czynnego uprawiania sportu. I chociaż zakładał być w pierwszej czterdziestce, ukończył triathlon na siódmym miejscu. Jego łączny czas, to 01:11:15, a odpowiednio 08:35, 38:50 i 19:52 min.
- Najbardziej obawiałem się pływania, bo chociaż wioślarstwo wiąże się z wodą, to jednak w młodości treningowe rozruchy na basenie zniechęciły mnie do pływania. Musiałem na nowo uczyć się pływania, chociaż jestem absolwentem sportowej uczelni, oliwskiej AWFiS. Trudnym było też oswoić mięśnie ze zmieniającymi się obciążeniami, jakże innymi podczas pływania, jazdy na rowerze czy biegu. Dla mnie było niesamowite odczucie, jak z pozycji leżącej w pływaniu raptem trzeba podnieść się do pionu, wstać i szybko biec do roweru.


altNa starcie 1/10 triathlonu stanęli też aktorka Joanna Jabłczyńska, zwycięzca pierwszej edycji You Can Dance Maciej "Gleba" Florek, a także dyrektor gdańskiego MOSiR-u (na zdjęciu powyżej) Leszek Paszkowski (1962 r.). Łączny jego czas, to 01:29:26, a odpowiednio 11:48, 47:06 i 24:29 min.
- Po wyjściu z wody słaniałem się na nogach, bo tak mocno odczułem silne falowanie. W pozostałych dwóch konkurencjach właściwie to walczyłem ze swoimi słabościami. Ale teraz po ich pokonaniu już wiem, że do udziału w triathlonie trzeba się odpowiednio i dobrze przygotować tak fizycznie jak i mentalnie.


altNiestety, nie wszyscy ukończyli poszczególne trzy triathlonowe dyscypliny. Rower aktorki Joanny Jabłczyńskiej popsuł się w połowie dystansu. Z dużym opóźnieniem z powodu awarii sprzętu na trasę wyjechała też mistrzyni fitness Aleksandra Kobielak (na zdjęciu powyżej). Po pokonaniu 18-km trasy rowerowej była już na tyle wyczerpana fizycznie, że nie mogła odszukać miejsca startu do biegu. Pomogli jej w tym liczni obserwujący ją widzowie.
Obie panie Jabłczyńska i Kobielak, mimo sprzętowego pecha,  dobiegły do mety i otrzymały pamiątkowe medale.


altW ramach tych zawodów został także zorganizowany Triathlon Rodzinny. Zespoły, składające się z 2 osób (rodzic/opiekun + dziecko do 16-tego roku życia) do pokonania  mieli dystans 1/100 Ironmana. Zamiast pływania, z uwagi na silne falowanie, odbył się dwa razy bieg oraz jazda na rowerach. Uczestniczyło w tych po raz pierwszy zorganizowanych rodzinnych zawodach 50 par.


altOprócz zawodów triathlonowych, przy wietrznej słonecznej pogodzie odbyły się również liczne atrakcje, jak choćby Maraton Zumby, czy wspólne ćwiczenia fitness.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież