Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Reklama
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

II Triathlon w Brzeźnie - GALERIA

253 osoby biorące udział w rozgrywanych po raz drugi przy molo w Gdańsku Brzeźnie zawodach triathlonowych zostały sklasyfikowane. Kilkanaście osób z różnych względów wycofało się z zawodów. Ci, którzy pokonali linię mety są ironmanami. Metodą małych kroków, pokonali dystansu 1/10 ironmana, czyli 380 m pływania wokół mola, 18 km na rowerze i 4,2 km biegu.


GALERIA

Odnotujmy jednak dla potomnych, że Jakub Dec z Goleniowa (1988 r.) był pierwszy na mecie z czasem 57 minut. Jako jedynemu udało mu się całą trasę pokonać poniżej jednej godziny. Uzyskał czasy 6:30 min w pływaniu, 33:34 w jeździe na rowerze oraz 15:50 w biegu.


altWioślarski olimpijczyk Adam Korol (1977 r.), pomimo zakończenia kariery zawodniczej, nadal nie stroni od czynnego uprawiania sportu. I chociaż zakładał być w pierwszej czterdziestce, ukończył triathlon na siódmym miejscu. Jego łączny czas, to 01:11:15, a odpowiednio 08:35, 38:50 i 19:52 min.
- Najbardziej obawiałem się pływania, bo chociaż wioślarstwo wiąże się z wodą, to jednak w młodości treningowe rozruchy na basenie zniechęciły mnie do pływania. Musiałem na nowo uczyć się pływania, chociaż jestem absolwentem sportowej uczelni, oliwskiej AWFiS. Trudnym było też oswoić mięśnie ze zmieniającymi się obciążeniami, jakże innymi podczas pływania, jazdy na rowerze czy biegu. Dla mnie było niesamowite odczucie, jak z pozycji leżącej w pływaniu raptem trzeba podnieść się do pionu, wstać i szybko biec do roweru.


altNa starcie 1/10 triathlonu stanęli też aktorka Joanna Jabłczyńska, zwycięzca pierwszej edycji You Can Dance Maciej "Gleba" Florek, a także dyrektor gdańskiego MOSiR-u (na zdjęciu powyżej) Leszek Paszkowski (1962 r.). Łączny jego czas, to 01:29:26, a odpowiednio 11:48, 47:06 i 24:29 min.
- Po wyjściu z wody słaniałem się na nogach, bo tak mocno odczułem silne falowanie. W pozostałych dwóch konkurencjach właściwie to walczyłem ze swoimi słabościami. Ale teraz po ich pokonaniu już wiem, że do udziału w triathlonie trzeba się odpowiednio i dobrze przygotować tak fizycznie jak i mentalnie.


altNiestety, nie wszyscy ukończyli poszczególne trzy triathlonowe dyscypliny. Rower aktorki Joanny Jabłczyńskiej popsuł się w połowie dystansu. Z dużym opóźnieniem z powodu awarii sprzętu na trasę wyjechała też mistrzyni fitness Aleksandra Kobielak (na zdjęciu powyżej). Po pokonaniu 18-km trasy rowerowej była już na tyle wyczerpana fizycznie, że nie mogła odszukać miejsca startu do biegu. Pomogli jej w tym liczni obserwujący ją widzowie.
Obie panie Jabłczyńska i Kobielak, mimo sprzętowego pecha,  dobiegły do mety i otrzymały pamiątkowe medale.


altW ramach tych zawodów został także zorganizowany Triathlon Rodzinny. Zespoły, składające się z 2 osób (rodzic/opiekun + dziecko do 16-tego roku życia) do pokonania  mieli dystans 1/100 Ironmana. Zamiast pływania, z uwagi na silne falowanie, odbył się dwa razy bieg oraz jazda na rowerach. Uczestniczyło w tych po raz pierwszy zorganizowanych rodzinnych zawodach 50 par.


altOprócz zawodów triathlonowych, przy wietrznej słonecznej pogodzie odbyły się również liczne atrakcje, jak choćby Maraton Zumby, czy wspólne ćwiczenia fitness.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież