W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

II Triathlon w Brzeźnie - GALERIA

253 osoby biorące udział w rozgrywanych po raz drugi przy molo w Gdańsku Brzeźnie zawodach triathlonowych zostały sklasyfikowane. Kilkanaście osób z różnych względów wycofało się z zawodów. Ci, którzy pokonali linię mety są ironmanami. Metodą małych kroków, pokonali dystansu 1/10 ironmana, czyli 380 m pływania wokół mola, 18 km na rowerze i 4,2 km biegu.


GALERIA

Odnotujmy jednak dla potomnych, że Jakub Dec z Goleniowa (1988 r.) był pierwszy na mecie z czasem 57 minut. Jako jedynemu udało mu się całą trasę pokonać poniżej jednej godziny. Uzyskał czasy 6:30 min w pływaniu, 33:34 w jeździe na rowerze oraz 15:50 w biegu.


altWioślarski olimpijczyk Adam Korol (1977 r.), pomimo zakończenia kariery zawodniczej, nadal nie stroni od czynnego uprawiania sportu. I chociaż zakładał być w pierwszej czterdziestce, ukończył triathlon na siódmym miejscu. Jego łączny czas, to 01:11:15, a odpowiednio 08:35, 38:50 i 19:52 min.
- Najbardziej obawiałem się pływania, bo chociaż wioślarstwo wiąże się z wodą, to jednak w młodości treningowe rozruchy na basenie zniechęciły mnie do pływania. Musiałem na nowo uczyć się pływania, chociaż jestem absolwentem sportowej uczelni, oliwskiej AWFiS. Trudnym było też oswoić mięśnie ze zmieniającymi się obciążeniami, jakże innymi podczas pływania, jazdy na rowerze czy biegu. Dla mnie było niesamowite odczucie, jak z pozycji leżącej w pływaniu raptem trzeba podnieść się do pionu, wstać i szybko biec do roweru.


altNa starcie 1/10 triathlonu stanęli też aktorka Joanna Jabłczyńska, zwycięzca pierwszej edycji You Can Dance Maciej "Gleba" Florek, a także dyrektor gdańskiego MOSiR-u (na zdjęciu powyżej) Leszek Paszkowski (1962 r.). Łączny jego czas, to 01:29:26, a odpowiednio 11:48, 47:06 i 24:29 min.
- Po wyjściu z wody słaniałem się na nogach, bo tak mocno odczułem silne falowanie. W pozostałych dwóch konkurencjach właściwie to walczyłem ze swoimi słabościami. Ale teraz po ich pokonaniu już wiem, że do udziału w triathlonie trzeba się odpowiednio i dobrze przygotować tak fizycznie jak i mentalnie.


altNiestety, nie wszyscy ukończyli poszczególne trzy triathlonowe dyscypliny. Rower aktorki Joanny Jabłczyńskiej popsuł się w połowie dystansu. Z dużym opóźnieniem z powodu awarii sprzętu na trasę wyjechała też mistrzyni fitness Aleksandra Kobielak (na zdjęciu powyżej). Po pokonaniu 18-km trasy rowerowej była już na tyle wyczerpana fizycznie, że nie mogła odszukać miejsca startu do biegu. Pomogli jej w tym liczni obserwujący ją widzowie.
Obie panie Jabłczyńska i Kobielak, mimo sprzętowego pecha,  dobiegły do mety i otrzymały pamiątkowe medale.


altW ramach tych zawodów został także zorganizowany Triathlon Rodzinny. Zespoły, składające się z 2 osób (rodzic/opiekun + dziecko do 16-tego roku życia) do pokonania  mieli dystans 1/100 Ironmana. Zamiast pływania, z uwagi na silne falowanie, odbył się dwa razy bieg oraz jazda na rowerach. Uczestniczyło w tych po raz pierwszy zorganizowanych rodzinnych zawodach 50 par.


altOprócz zawodów triathlonowych, przy wietrznej słonecznej pogodzie odbyły się również liczne atrakcje, jak choćby Maraton Zumby, czy wspólne ćwiczenia fitness.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież