Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Ustawić sobie rundę finałową

altŻużlowcom Renault Zdunek Wybrzeże pozostało jedno spotkanie w rundzie zasadniczej. To od podopiecznych Stanisława Chomskiego zależy czy rundę finałową będą mieli spokojną czy będzie trzeba od początku ostro walczyć.


W minioną niedzielę gdańszczanie po zaciętym meczu pokonali ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovię. Podopieczni Stanisława Chomskiego prowadzili od początku, ale ostrowianie którzy walczą o pierwszoligowy byt nie składali broni. Kilka razy ekipa gości zbliżyła się na dystans dwóch punktów. Taki był również przed wyścigami nominowanymi. Na szczęście w 14 biegu Renat Gafurow i Krystian Pieszczek przywieźli 4 punkty i było pewne, że gdańszczanie wygrali mecz.


Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej pewni walki o awans są gdańszczanie i grudziądzanie. Niewiadomą pozostaje z jakim dorobkiem drużyny przystąpią do decydującej walki o ekstraligę. Jedno jest pewne podopieczni Stanisława Chomskiego sami mogą sobie ułatwić życie w drugim etapie rozgrywek. Wystarczy wygrać w Lublinie.


O dwa wolne miejsca w rundzie finałowej walczą jeszcze 4 drużyny. Dla gdańszczan tylko awans lublinian jest niekorzystny. Jakie są możliwe scenariusze? Co ciekawe gdańscy kibice powinni trzymać kciuki za... niedzielnych rywali czyli Ostrovię.


1. Bardzo dobry

Gdańszczanie wygrywają w Lublinie, Ostrovia za trzy punkty wygrywa z GKM. W czwórce są Ostrovia i Lokomotiv.

Przy takich wynikach podopieczni Stanisława Chomskiego do rundy finałowej z 13 punktami, a najgroźniejsi rywale GKM i Lokomotiv mają po 6 punktów, a Ostrovia 5. Taki układ pozwoliłby gdańszczanom w komfortowej sytuacji jeździć w rundzie finałowej.


2. Dobry (+)

Renault Zdunek Wybrzeże wygrywa w Lublinie. Ostrovia wygrywa za 2 punkty lub remisuje z GKM. Orzeł Łódź wygrywa z Kolejarzem Rawicz. W czwórce są Lokomotiv i Orzeł.

To również bardzo korzystny układ dla gdańszczan. Wybrzeże ma 12 punktów, GKM 7, Lokomotiv 6, Orzeł 5. Pięć punktów przewagi również pozwala ze spokojem jechać w rundzie finałowej.


3. Dobry (-)

W Lublinie jest remis. Ostrovia wygrywa za trzy punkty, Orzeł wygrywa z Kolejarzem. W czwórce są Lubelski Węgiel KMŻ i Lokomotiv.

Do rundy finałowej drużyny przystępują z dorobkiem: Renault Zdunek Wybrzeże - 12 punktów, GKM - 9, Lubelski Węgiel i Lokomotiv  po 5. Mała różnica punktowa między gdańszczanami i grudziądzanami zapowiada twardą walkę w rundzie finałowej.


4. Dostateczny

W Lublinie wygrywają gospodarze, ale gdańszczanie zdobywają bonus. Pozostałe mecze nie mają znaczenia w czwórce tak jak w poprzednim scenariuszu są Lubelski Węgiel KMŻ i Lokomotiv.

Punktowo jest jeszcze ciaśniej. Gdańsk - 11, Grudziądz - 9, Lublin - 6, Lokomotiv - 5.


5. Dostateczny (-)

W Lublinie gdańszczanie nie zdobywają nawet bonusa. Inne mecze bez znaczenia w czwórce Lubelski Węgiel KMŻ i Lokomotiv.

Przy takich rozstrzygnięciach gdańszczanie mają 10 punktów, tylko o jeden więcej od grudziądzanie i w rundzie finałowej wszystko jest możliwe.


Wszystko jest więc tak naprawdę w rękach i motocyklach gdańszczan. Jeśli wygrają w Lublinie to ich sytuacja w rundzie finałowej będzie albo dobra, albo bardzo dobra, a losy awansu praktycznie rozstrzygnięta. Strata punktów na lubelskim torze spowoduje, że przewaga nad grudziądzanami będzie niewielka i trzeba będzie twardo walczyć w drugiej części sezonu. Jaki scenariusza się spełni? Przekonamy się 4 sierpnia około godziny 21.30 gdy zakończy się mecz gdańszczan w Lublinie.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież