Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Ustawić sobie rundę finałową

altŻużlowcom Renault Zdunek Wybrzeże pozostało jedno spotkanie w rundzie zasadniczej. To od podopiecznych Stanisława Chomskiego zależy czy rundę finałową będą mieli spokojną czy będzie trzeba od początku ostro walczyć.


W minioną niedzielę gdańszczanie po zaciętym meczu pokonali ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovię. Podopieczni Stanisława Chomskiego prowadzili od początku, ale ostrowianie którzy walczą o pierwszoligowy byt nie składali broni. Kilka razy ekipa gości zbliżyła się na dystans dwóch punktów. Taki był również przed wyścigami nominowanymi. Na szczęście w 14 biegu Renat Gafurow i Krystian Pieszczek przywieźli 4 punkty i było pewne, że gdańszczanie wygrali mecz.


Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej pewni walki o awans są gdańszczanie i grudziądzanie. Niewiadomą pozostaje z jakim dorobkiem drużyny przystąpią do decydującej walki o ekstraligę. Jedno jest pewne podopieczni Stanisława Chomskiego sami mogą sobie ułatwić życie w drugim etapie rozgrywek. Wystarczy wygrać w Lublinie.


O dwa wolne miejsca w rundzie finałowej walczą jeszcze 4 drużyny. Dla gdańszczan tylko awans lublinian jest niekorzystny. Jakie są możliwe scenariusze? Co ciekawe gdańscy kibice powinni trzymać kciuki za... niedzielnych rywali czyli Ostrovię.


1. Bardzo dobry

Gdańszczanie wygrywają w Lublinie, Ostrovia za trzy punkty wygrywa z GKM. W czwórce są Ostrovia i Lokomotiv.

Przy takich wynikach podopieczni Stanisława Chomskiego do rundy finałowej z 13 punktami, a najgroźniejsi rywale GKM i Lokomotiv mają po 6 punktów, a Ostrovia 5. Taki układ pozwoliłby gdańszczanom w komfortowej sytuacji jeździć w rundzie finałowej.


2. Dobry (+)

Renault Zdunek Wybrzeże wygrywa w Lublinie. Ostrovia wygrywa za 2 punkty lub remisuje z GKM. Orzeł Łódź wygrywa z Kolejarzem Rawicz. W czwórce są Lokomotiv i Orzeł.

To również bardzo korzystny układ dla gdańszczan. Wybrzeże ma 12 punktów, GKM 7, Lokomotiv 6, Orzeł 5. Pięć punktów przewagi również pozwala ze spokojem jechać w rundzie finałowej.


3. Dobry (-)

W Lublinie jest remis. Ostrovia wygrywa za trzy punkty, Orzeł wygrywa z Kolejarzem. W czwórce są Lubelski Węgiel KMŻ i Lokomotiv.

Do rundy finałowej drużyny przystępują z dorobkiem: Renault Zdunek Wybrzeże - 12 punktów, GKM - 9, Lubelski Węgiel i Lokomotiv  po 5. Mała różnica punktowa między gdańszczanami i grudziądzanami zapowiada twardą walkę w rundzie finałowej.


4. Dostateczny

W Lublinie wygrywają gospodarze, ale gdańszczanie zdobywają bonus. Pozostałe mecze nie mają znaczenia w czwórce tak jak w poprzednim scenariuszu są Lubelski Węgiel KMŻ i Lokomotiv.

Punktowo jest jeszcze ciaśniej. Gdańsk - 11, Grudziądz - 9, Lublin - 6, Lokomotiv - 5.


5. Dostateczny (-)

W Lublinie gdańszczanie nie zdobywają nawet bonusa. Inne mecze bez znaczenia w czwórce Lubelski Węgiel KMŻ i Lokomotiv.

Przy takich rozstrzygnięciach gdańszczanie mają 10 punktów, tylko o jeden więcej od grudziądzanie i w rundzie finałowej wszystko jest możliwe.


Wszystko jest więc tak naprawdę w rękach i motocyklach gdańszczan. Jeśli wygrają w Lublinie to ich sytuacja w rundzie finałowej będzie albo dobra, albo bardzo dobra, a losy awansu praktycznie rozstrzygnięta. Strata punktów na lubelskim torze spowoduje, że przewaga nad grudziądzanami będzie niewielka i trzeba będzie twardo walczyć w drugiej części sezonu. Jaki scenariusza się spełni? Przekonamy się 4 sierpnia około godziny 21.30 gdy zakończy się mecz gdańszczan w Lublinie.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież