Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, wybitny opozycjonista PRL, autor słynnej... » Zmarł Krzysztof Dowgiałło – architekt, działacz opozycji w czasach PRL, współtwórca „Solidarności” i... Beton twardy... » Informowaliśmy o pikiecie zbuntowanych Rad Dzielnic Gdańska przed Żakiem, siedzibą RMG. Wydarzenie z... Kruszenie betonu » W czwartek, 18 czerwca, pod siedzibą Rady Miasta Gdańska (dawnego Żaku) odbędzie się pikieta zbuntow... Antymigracja w Gdańsk » W ostatni piątek w centrum Gdańska organizacje narodowe zorganizowały Marsz Antyemigracyjny.Gdański ... Janusz Szewczak o "Kulturze nienawiści" - na polskim trzęsawisku » "Kultura nienawiści czyli Polska nienawiścią podzielona" to kolejny ważny głos dr. Janusza Szewczaka... Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze » Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub. roku, to 26 proc. więcej niż w 2024.... Radni Gdańska: interpelacja o usunięcie flag i symboli państwa ukraińs... » Po tym, jak 27 maja br. Wołodymyr Zełenski nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych “Północ”... P. Czarnek w sali BHP » Przemysław Czarnek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera polskiego rządu po wybor... Manifestacja "S" w Warszawie. K. Dośla: Zielony Ład to trucizna » Ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji "Solidarności" w Warszawie "Razem dl... Sumienie infułata » Po wielu latach starań środowisk patriotycznych udało się wreszcie w sposób należny uhonorować jedne...
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
niedziela, 07 czerwca 2026 16:24
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub.
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
środa, 03 czerwca 2026 14:04
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
Nie minęło jeszcze dwa tygodnie po sensacyjnej degradacji Lechii
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Halowe Mistrzostwa Polski w Tenisie: dzień 5 - deble po poznańsku

W Halowych Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie rozgrywanych w hali tenisowej Sopockiego Klubu Tenisowego wyłoniono mistrzów Polski w deblach oraz finalistów w grach singlowych.



Wśród kobiet jedna z zawodniczek opuści Sopot z dwoma złotymi medalami. Sylwia Zagórska i Katarzyna Kawa najpierw wywalczyły awans do finału gry singlowej, a następnie zwyciężyły w finale gry deblowej. W półfinałach turnieju kobiet doszło do dwóch pojedynków poznańsko-sopockich. Sylwia Zagórska (1) rywalizowała z Martą Lewandowską (4), a Katarzyna Kawa (2) z Magdaleną Stencel (3). W obu konfrontacjach górą były wyżej rozstawione zawodniczki z Poznania, która zgodnie oddały sopociankom po cztery gemy.

W niedzielę obie zawodniczki będą walczyły o podwójną koroną, którą będzie mogą zdobyć tylko jedna.

Po krótkim odpoczynku Zagórska i Kawa, turniejowa "jedynka", stanęły do pojedynku o złoto z deblem Natalia Kołat-Anna Niemiec, który w drodze do finału wyeliminował dwie rozstawione pary. W finale nie było niespodzianki i po dwóch setach poznanianki mogły się cieszyć z wygranej i tytułu halowych mistrzyń Polski.


Również wśród mężczyzn w meczu o tytuł mistrza Polski spotkają się dwaj najwyżej rozstawieni gracze. Grzegorz Panfil (1) w półfinale pokonał Andrieja Kapasia (4), a Piotr Gadomski (3) wygrał z Wojciechem Lutkowskim (6).

Trzej z uczestników półfinału singlowego po chwili odpoczynku stanęli na korcie by walczyć o złote medale w grze deblowej. Rozstawieni z "jedynką" Panfil i Kapaś, którzy wcześnie walczyli między sobą w półfinale gry singlowej, mierzyli się z duetem AZS Poznań Gadomski-Maciej Smoła, turniejowa "dwójka". Po dwóch setach ręce w geście triumfu unieśli poznaniacy.

W niedzielę Gadomski będzie miał okazję zdobyć swój drugi złoty medal. Przed szansą rewanżu stanie przegrany z finału deblowego Panfil.

Kobiety
Sylwia Zagórska (AZS Poznań, 1) - Marta Lewandowska (SKT Sopot, 4) 6:1, 6:3
Katarzyna Kawa (AZS Poznań, 2) - Magdalena Stencel (SKT Sopot, 3) 6:0, 6:4

debel
Katarzyna Kawa, Sylwia Zagórska (obie AZS Poznań, 1) - Natalia Kołat, Anna Niemiec (SKT Szczecin) 6:4, 6:3

Mężczyźni
Grzegorz Panfil (KS Górnik Bytom, 1) - Andriej Kapaś (AZS Poznań, 4) 6:4, 6:4
Piotr Gadomski (AZS Poznań, 2) - Wojciech Lutkowski (KT Legia Warszawa, 6) 6:2, 6:3

debel
Piotr Gadomski, Maciej Smoła (obaj AZS Poznań, 2) - Andriej Kapaś, Grzegorz Panfil (AZS Poznań/KS Górnik Bytom, 1) 7:6 (5), 6:2

Tomasz Łunkiewicz


alt   alt   alt


alt  alt alt

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież