Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Rozłam wśród kibiców: koniec zgody na linii Lechia – Wisła

Ta informacja zaskoczyła wszystkich. Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” poinformowało w poniedziałek, że zgoda została zerwana.


„W związku z ruchami grupy decyzyjnej kibiców Wisły Kraków, które są nie do zaakceptowania przez kibiców Lechii Gdańsk, z dniem dzisiejszym zostaje zakończona zgoda z kibicami z Krakowa” - czytamy w krótkim, ale jakże dosadnie treściwym, komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie stowarzyszenia kibiców biało-zielonych.


Na odpowiedź stowarzyszenia kibiców Wisły Kraków nie trzeba było długo czekać. Mimo wszystko jednak trzeba zauważyć, że obie strony zachowują spokój, a sympatycy Białej Gwiazdy wypowiedzieli się w bardzo klasowy sposób. „Pomimo doniesień z Gdańska, informujemy że barwy Lechii Gdańsk nadal są akceptowane na naszym stadionie, a kibice Lechii szanowani w Krakowie. Grupy decyzyjne Wisły Kraków” - równie krótko napisali krakowianie.


Co jest przyczyną zakończenia jednej z najdłuższych, bo trwającej od lat 70., przyjaźni w kibicowskiej Polsce? Nie ma oficjalnych informacji, to zrozumiałe, ale niemal pewne jest, że chodzi o układ, jaki wiślacy zawarli z sympatykami Ruchu Chorzów. A ci są przecież w Gdańsku – mówiąc delikatnie – mało lubiani. W historii zgody Lechia-Wisła było już kilka scysji, jak chociażby ta, kiedy kibice spod Wawelu mieli bardzo dobre relacje z Jagiellonią Białystok.


Ciekawe jak na ten rozwój sytuacji zareagują fani z Wrocławia. Jak wiadomo i oni mają układ z nielubianym w Gdańsku Motorem Lublin, jednak póki co nikt nie mówi o zrywaniu przyjacielskich stosunków. Jak się jednak okazało, we wtorek kibice Śląska poszli tą samą drogą co gdańszczanie i zerwali pakt z krakowianami.


Na chwilę obecną słynni „Trzej Królowie Wielkich Miast” przestają istnieć. Na jak długo? Być może na zawsze. Kibice są zaskoczeni, a niektórzy wręcz oburzeni. Na stronach fanowskich można przeczytać komentarze, że i tak zawsze Wisła będzie przyjacielem, ale są też i takie, które mówią, że bardzo nie ładnie ze strony Wisły, że zawiązała zgodę, która wpłynęła na kilkudziesięcioletnią przyjaźń.


Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to na zachowanie grup kibiców na stadionach. Na pewno jednak, patrząc przez pryzmat czysto kibicowski, dla obu klubów do duże, swego rodzaju, osłabienie.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież