100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Energa z Grupy ORLEN wspiera treningi z Brzostek Top Team

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 sierpnia 2023 18:34

Już blisko 1000 dzieci wzięło udział w zajęciach organizowanych przez Brzostek Top Team przy wsparciu Energi z Grupy ORLEN. Stowarzyszenie, które spółka wspiera kolejny rok, rozwija swoją działalność. Właśnie została oddana do użytku zmodernizowana sala treningowa w budynku przy ul. Elektryków 1 w Gdańsku. Jesienią zaplanowano też konferencję pod hasłem „Autyzm nie definiuje”, która zostanie zorganizowana we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim.


Współpraca Energi z Grupy ORLEN ze Stowarzyszeniem Brzostek Top Team została zainicjowana w 2021 roku. Wtedy ruszył „BTT Boxing Team. Od wykluczenia do powodzenia”. Program był skierowany głównie do uczniów szkół podstawowych i średnich w województwie pomorskim i miał na celu przeciwdziałanie skutkom wykluczenia społecznego dzieci i młodzieży. Lekcje wychowania fizycznego odbywały się w formie treningów bokserskich.


Nowa odsłona projektu
W 2022 roku w treningach uczestniczyły już także dzieci i młodzież wykluczona społecznie w związku z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami psychicznymi, m.in. dzieci ze spektrum Aspergera i autyzmu oraz nerwicami, depresją i zaburzeniami odżywiania, a także dzieci uchodźców wojennych.
– Dzięki wsparciu Energi z Grupy ORLEN stworzyliśmy pierwszą w Europie Akademię boksu dla dzieci ze spektrum autyzmu i Aspergera. Nikt jeszcze nie pracował z dziećmi z takimi potrzebami w ten sposób. Ukoronowaniem naszej dotychczasowej pracy będzie konferencja naukowa na Uniwersytecie Gdańskim. Dodatkowo dziś mogę powiedzieć z ogromną radością, że otwieramy nową salę, na której już lada dzień ćwiczyć będą dzieci i młodzież – mówi Lucyna Mach, menedżer Brzostek Top Team.


Nowa, tegoroczna odsłona projektu „Od wykluczenia do powodzenia” realizowana jest w ramach programu „Centrum Sportów Olimpijskich – Bliżej siebie”. W treningach bokserskich połączonych z warsztatami, oprócz uczniów szkół podstawowych, uczestniczą dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami psychicznymi. Do końca roku weźmie w nim udział 100 dzieci w wieku od 4 do 17 lat.
– Ze stowarzyszeniem współpracujemy nieprzerwanie od dwóch lat, realizując wspólnie projekty, które są innowacyjne na skalę Europy. Są to projekty ukierunkowane na dzieci ze szczególnymi potrzebami. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak ważną inicjatywę, zwłaszcza, że objęła ona swoim zasięgiem także te dzieci, które przyjechały do nas z terenów objętych wojną. Mamy nadzieję, że zajęcia sportowe, dobra energia i atmosfera, jaką tu dla nich stworzono, pomogły im choć trochę uporać się z tym, czego doświadczyły – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji.

alt

Od lewej: Lucyna Mach (menedżer Brzostek Top Team), Maciej Brzostek (założyciel i prezes Brzostek Top Team), Adrianna Sikorska (wiceprezes Zarządu Energi SA ds. Komunikacji)Siedziba kluba stała się miejscem nie tylko przeznaczonym do treningów, ale także bezpieczną strefą, gdzie dzieci mogą odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek czy spotkać się z rówieśnikami. Przy wsparciu Energi i zaangażowaniu pracowników Grupy, na terenie klubu powstała biblioteka z interesującym księgozbiorem, z której korzystają podopieczni stowarzyszenia.


Współpraca z Uniwersytetem Gdańskim
W 2022 stowarzyszenie pojęło współpracę z Uniwersytetem Gdańskim. Studenci psychologii rozmawiają z dziećmi i rodzicami, a także obserwują zajęcia prowadzone w klubie. Podsumowaniem tej współpracy będzie konferencja naukowo-dydaktyczna pt. hasłem: „Autyzm nie definiuje”, która odbędzie się w październiku na terenie uczelni.


Działania społeczne
Stowarzyszenie Brzostek Top Team jest organizacją, która za swój główny cel stawia sportową aktywizację mieszkańców Trójmiasta oraz wyrównanie szans młodzieży zagrożonej wykluczeniem i uzależnieniami. Członkowie Stowarzyszenia pełnią swoje funkcje społecznie.

Od 12 lat stowarzyszenie prowadzi warsztaty sportowe dla dzieci i młodzieży w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz szkołach podstawowych. Ich celem jest nie tylko zarażanie pasją do sportu, lecz również praca nad umiejętnościami społecznymi i interpersonalnymi najmłodszych.

źródło energa.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież