Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Arka szykuje się na nowy sezon
środa, 19 czerwca 2024 08:28
Arka szykuje się na nowy sezon
Arka Gdynia rozpoczęła intensywne przygotowania do nadchodzącego
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Energa z Grupy ORLEN wspiera treningi z Brzostek Top Team

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 sierpnia 2023 18:34

Już blisko 1000 dzieci wzięło udział w zajęciach organizowanych przez Brzostek Top Team przy wsparciu Energi z Grupy ORLEN. Stowarzyszenie, które spółka wspiera kolejny rok, rozwija swoją działalność. Właśnie została oddana do użytku zmodernizowana sala treningowa w budynku przy ul. Elektryków 1 w Gdańsku. Jesienią zaplanowano też konferencję pod hasłem „Autyzm nie definiuje”, która zostanie zorganizowana we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim.


Współpraca Energi z Grupy ORLEN ze Stowarzyszeniem Brzostek Top Team została zainicjowana w 2021 roku. Wtedy ruszył „BTT Boxing Team. Od wykluczenia do powodzenia”. Program był skierowany głównie do uczniów szkół podstawowych i średnich w województwie pomorskim i miał na celu przeciwdziałanie skutkom wykluczenia społecznego dzieci i młodzieży. Lekcje wychowania fizycznego odbywały się w formie treningów bokserskich.


Nowa odsłona projektu
W 2022 roku w treningach uczestniczyły już także dzieci i młodzież wykluczona społecznie w związku z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami psychicznymi, m.in. dzieci ze spektrum Aspergera i autyzmu oraz nerwicami, depresją i zaburzeniami odżywiania, a także dzieci uchodźców wojennych.
– Dzięki wsparciu Energi z Grupy ORLEN stworzyliśmy pierwszą w Europie Akademię boksu dla dzieci ze spektrum autyzmu i Aspergera. Nikt jeszcze nie pracował z dziećmi z takimi potrzebami w ten sposób. Ukoronowaniem naszej dotychczasowej pracy będzie konferencja naukowa na Uniwersytecie Gdańskim. Dodatkowo dziś mogę powiedzieć z ogromną radością, że otwieramy nową salę, na której już lada dzień ćwiczyć będą dzieci i młodzież – mówi Lucyna Mach, menedżer Brzostek Top Team.


Nowa, tegoroczna odsłona projektu „Od wykluczenia do powodzenia” realizowana jest w ramach programu „Centrum Sportów Olimpijskich – Bliżej siebie”. W treningach bokserskich połączonych z warsztatami, oprócz uczniów szkół podstawowych, uczestniczą dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami psychicznymi. Do końca roku weźmie w nim udział 100 dzieci w wieku od 4 do 17 lat.
– Ze stowarzyszeniem współpracujemy nieprzerwanie od dwóch lat, realizując wspólnie projekty, które są innowacyjne na skalę Europy. Są to projekty ukierunkowane na dzieci ze szczególnymi potrzebami. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak ważną inicjatywę, zwłaszcza, że objęła ona swoim zasięgiem także te dzieci, które przyjechały do nas z terenów objętych wojną. Mamy nadzieję, że zajęcia sportowe, dobra energia i atmosfera, jaką tu dla nich stworzono, pomogły im choć trochę uporać się z tym, czego doświadczyły – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji.

alt

Od lewej: Lucyna Mach (menedżer Brzostek Top Team), Maciej Brzostek (założyciel i prezes Brzostek Top Team), Adrianna Sikorska (wiceprezes Zarządu Energi SA ds. Komunikacji)Siedziba kluba stała się miejscem nie tylko przeznaczonym do treningów, ale także bezpieczną strefą, gdzie dzieci mogą odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek czy spotkać się z rówieśnikami. Przy wsparciu Energi i zaangażowaniu pracowników Grupy, na terenie klubu powstała biblioteka z interesującym księgozbiorem, z której korzystają podopieczni stowarzyszenia.


Współpraca z Uniwersytetem Gdańskim
W 2022 stowarzyszenie pojęło współpracę z Uniwersytetem Gdańskim. Studenci psychologii rozmawiają z dziećmi i rodzicami, a także obserwują zajęcia prowadzone w klubie. Podsumowaniem tej współpracy będzie konferencja naukowo-dydaktyczna pt. hasłem: „Autyzm nie definiuje”, która odbędzie się w październiku na terenie uczelni.


Działania społeczne
Stowarzyszenie Brzostek Top Team jest organizacją, która za swój główny cel stawia sportową aktywizację mieszkańców Trójmiasta oraz wyrównanie szans młodzieży zagrożonej wykluczeniem i uzależnieniami. Członkowie Stowarzyszenia pełnią swoje funkcje społecznie.

Od 12 lat stowarzyszenie prowadzi warsztaty sportowe dla dzieci i młodzieży w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz szkołach podstawowych. Ich celem jest nie tylko zarażanie pasją do sportu, lecz również praca nad umiejętnościami społecznymi i interpersonalnymi najmłodszych.

źródło energa.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież