W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f... Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków » Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.No...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
piątek, 24 listopada 2023 21:53
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
Po 16 latach Arka wygrała w lidze z Lechią. W Gdyni gospodarze
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Energa sponsorem tytularnym szczypiornistów Wybrzeża Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 26 lipca 2023 15:13

Energa powraca do sponsorowania gdańskiej drużyny piłki ręcznej. Od nowego sezonu we wszystkich rozgrywkach zespół występować będzie pod nazwą Energa Wybrzeże Gdańsk. Umowa z klubem została podpisana na sezon 2023/2024.


Gdańscy szczypiorniści dołączyli do grona zespołów wspieranych przez Energę z Grupy ORLEN, a logo firmy pojawiło się na strojach sportowych zawodników i sztabu trenerskiego.
– Wsparcie sportu zawodowego to część naszej strategii marketingowej, a także ważny element społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego chętnie angażujemy się w projekty sportowe, szczególnie te w naszym regionie, w ramach inicjatywy ORLEN dla Pomorza – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Energi SA ds. Komunikacji. – Jesteśmy dumni, że podpisaliśmy umowę sponsoringową z klubem związanym z Gdańskiem, o tak bogatej tradycji, który stawia na szkolenie kolejnych pokoleń zawodników. Jestem przekonana, że gdańscy szczypiorniści dostarczą kibicom wiele sportowych emocji w nadchodzącym sezonie.

alt


Inwestycja w młode talenty
Grupa Energa, angażując się we wspieranie sportu zawodowego, chce pokazać, że jego zasady i wartości, takie jak gra fair play, determinacja, odwaga są niezwykle ważne. Podpisana umowa sponsoringowa dotyczy nie tylko wsparcia finansowego pierwszego zespołu, ale także szkolenia zespołów juniorskich. Dzięki temu klub będzie się rozwijał i przyciągnie młodych sportowców do piłki ręcznej.
– To dla nas ogromne wyróżnienie, że taki mecenas polskiego sportu, jak Energa z Grupy ORLEN obdarzyła nasz klub ponownym zaufaniem. Myślę, że przyświecają nam podobne wartości, dlatego tak łatwo znaleźliśmy porozumienie. Chcemy tworzyć zespół oparty na wychowankach – mieszkańcach Gdańska i Pomorza, którzy swoją determinacją i pracą będą tworzyli Wybrzeże. Jako klub dążymy do tego aby wspierać ich rozwój i otoczyć odpowiednią opieką. Jednak aby to uczynić ważne są odpowiednie fundamenty, a takie wsparcie i zaangażowanie Energi z Grupy ORLEN pozwala nam patrzeć z perspektywą na nasz projekt i cały czas go rozwijać. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję zarządowi za zaufanie i ponowną współpracę z naszym klubem – powiedział Jacek Pauba, prezes Zarządu Wybrzeże Gdańsk Handball SA.

Już dziś w Wybrzeżu Gdańsk trenuje ok. 130 młodych adeptów. Sztab szkoleniowy buduje zespół seniorów umożliwiając grę wychowankom, którzy już teraz odnoszą sukcesy w swoich kategoriach wiekowych. Młodzi i rokujący zawodnicy pretendują do reprezentacji Polski drużyn młodzieżowych. Jest to dowodem, że inwestowanie w młodzież przynosi efekty.


Piłka ręczna z tradycjami

Zespół piłki ręcznej w barwach Wybrzeża utworzony został w roku 1951, kiedy to powołano sekcję w legendarnym klubie GKS Wybrzeże Gdańsk. W 2003 roku drużyna szczypiornistów przekazano do AZS-AWFiS Gdańsk. Po kilku latach nieobecności tej dyscypliny i seniorskich rozgrywek w mieście Neptuna, w 2010 roku grupa byłych zawodników, z kilku lokalnych zespołów piłki ręcznej, postanowiła reaktywować klub i jako niezależne stowarzyszenie odbudować pozycję tego sportu w Trójmieście. W latach 2011 – 2012 klub nosił nazwę Spójnia Wybrzeże Gdańsk, a następnie powrócił do nazwy Wybrzeże Gdańsk.


Marka Energa pojawiła się w nazwie drużyny już wcześniej. Energa była sponsorem tytularnym w sezonie 2018/2019, angażując się w finansowanie drużyny seniorów i zespołów juniorskich, działających w ramach Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Wybrzeże Gdańsk.
Energa Wybrzeże Gdańsk pielęgnuje pamięć i tradycyjne wartości legendarnego zespołu, który w latach 1951-2003 zdobył 10 tytułów mistrza Polski, uczestniczył również w rozgrywkach Ligi Mistrzów, dwukrotnie grając w finale tych rozgrywek.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież