“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Energa sponsorem tytularnym szczypiornistów Wybrzeża Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 26 lipca 2023 15:13

Energa powraca do sponsorowania gdańskiej drużyny piłki ręcznej. Od nowego sezonu we wszystkich rozgrywkach zespół występować będzie pod nazwą Energa Wybrzeże Gdańsk. Umowa z klubem została podpisana na sezon 2023/2024.


Gdańscy szczypiorniści dołączyli do grona zespołów wspieranych przez Energę z Grupy ORLEN, a logo firmy pojawiło się na strojach sportowych zawodników i sztabu trenerskiego.
– Wsparcie sportu zawodowego to część naszej strategii marketingowej, a także ważny element społecznej odpowiedzialności biznesu. Dlatego chętnie angażujemy się w projekty sportowe, szczególnie te w naszym regionie, w ramach inicjatywy ORLEN dla Pomorza – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Energi SA ds. Komunikacji. – Jesteśmy dumni, że podpisaliśmy umowę sponsoringową z klubem związanym z Gdańskiem, o tak bogatej tradycji, który stawia na szkolenie kolejnych pokoleń zawodników. Jestem przekonana, że gdańscy szczypiorniści dostarczą kibicom wiele sportowych emocji w nadchodzącym sezonie.

alt


Inwestycja w młode talenty
Grupa Energa, angażując się we wspieranie sportu zawodowego, chce pokazać, że jego zasady i wartości, takie jak gra fair play, determinacja, odwaga są niezwykle ważne. Podpisana umowa sponsoringowa dotyczy nie tylko wsparcia finansowego pierwszego zespołu, ale także szkolenia zespołów juniorskich. Dzięki temu klub będzie się rozwijał i przyciągnie młodych sportowców do piłki ręcznej.
– To dla nas ogromne wyróżnienie, że taki mecenas polskiego sportu, jak Energa z Grupy ORLEN obdarzyła nasz klub ponownym zaufaniem. Myślę, że przyświecają nam podobne wartości, dlatego tak łatwo znaleźliśmy porozumienie. Chcemy tworzyć zespół oparty na wychowankach – mieszkańcach Gdańska i Pomorza, którzy swoją determinacją i pracą będą tworzyli Wybrzeże. Jako klub dążymy do tego aby wspierać ich rozwój i otoczyć odpowiednią opieką. Jednak aby to uczynić ważne są odpowiednie fundamenty, a takie wsparcie i zaangażowanie Energi z Grupy ORLEN pozwala nam patrzeć z perspektywą na nasz projekt i cały czas go rozwijać. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję zarządowi za zaufanie i ponowną współpracę z naszym klubem – powiedział Jacek Pauba, prezes Zarządu Wybrzeże Gdańsk Handball SA.

Już dziś w Wybrzeżu Gdańsk trenuje ok. 130 młodych adeptów. Sztab szkoleniowy buduje zespół seniorów umożliwiając grę wychowankom, którzy już teraz odnoszą sukcesy w swoich kategoriach wiekowych. Młodzi i rokujący zawodnicy pretendują do reprezentacji Polski drużyn młodzieżowych. Jest to dowodem, że inwestowanie w młodzież przynosi efekty.


Piłka ręczna z tradycjami

Zespół piłki ręcznej w barwach Wybrzeża utworzony został w roku 1951, kiedy to powołano sekcję w legendarnym klubie GKS Wybrzeże Gdańsk. W 2003 roku drużyna szczypiornistów przekazano do AZS-AWFiS Gdańsk. Po kilku latach nieobecności tej dyscypliny i seniorskich rozgrywek w mieście Neptuna, w 2010 roku grupa byłych zawodników, z kilku lokalnych zespołów piłki ręcznej, postanowiła reaktywować klub i jako niezależne stowarzyszenie odbudować pozycję tego sportu w Trójmieście. W latach 2011 – 2012 klub nosił nazwę Spójnia Wybrzeże Gdańsk, a następnie powrócił do nazwy Wybrzeże Gdańsk.


Marka Energa pojawiła się w nazwie drużyny już wcześniej. Energa była sponsorem tytularnym w sezonie 2018/2019, angażując się w finansowanie drużyny seniorów i zespołów juniorskich, działających w ramach Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Wybrzeże Gdańsk.
Energa Wybrzeże Gdańsk pielęgnuje pamięć i tradycyjne wartości legendarnego zespołu, który w latach 1951-2003 zdobył 10 tytułów mistrza Polski, uczestniczył również w rozgrywkach Ligi Mistrzów, dwukrotnie grając w finale tych rozgrywek.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież