Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Będzie feta?

altW niedzielę o godz. 13.00 rozpocznie się rewanżowy mecz finału PLŻ 2. Renault Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego podejmie Polonię Piła. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego aby awansować do NICE PLŻ muszą odrobić 8 punktów straty z pierwszego meczu.Awans. Wybrzeże można nazwać specjalistą od awansów. Po spadku w 1989 roku gdańszczanie w ciągu 25 sezonów aż 9 razy cieszyli się z promocji do wyższej ligi. W niedzielę mógłby być "jubileuszowy" dziesiąty awans w ostatnim ćwierćwieczu. W samym XXI wieku Wybrzeże sześciokrotnie kończyło rozgrywki promocją do wyższej ligi. Z jednej strony często była okazja do radości, z drugiej częste awanse oznaczają, że równie często były spadki, a także degradacje.


Po pierwszym meczu finału PLŻ 2 bliżej NICE PLŻ jest Polonia Piła. Pilanie wygrali pierwsze spotkanie 49:41. Jak przyznają przedstawiciele obu drużyn 8 punktów to z jednej strony dużo, a z drugiej mało. Do odrobienia strat wystarczy wygrać dwa biegi po 5:1.


Bardzo ważny będzie początek niedzielnego meczu. Im szybciej gdańszczanie odrobią straty tym łatwiej będzie im się jechało. Jeśli pilanom na początku udałoby się utrzymać zaliczkę to w gdańskiej drużynie mogą się pojawić nerwy. Trener Grzegorz Dzikowski pamięta dwumecz w którym jego podopieczni mieli niewielką stratę do odrabiania, a skończyło się porażką. Wspominamy tu dwumecz z Unią Tarnów z 2003 roku. Po pierwszym spotkaniu gdańszczanie mieli tylko 6 punktów do odrobienia. Fachowcy byli przekonani, że gdańska drużyna bez problemu odrobi straty. Skończyło się porażką 42:48. W niedzielę powtórki nie przewidujemy. Przypominamy tamte spotkanie, bo przed meczem nie można być zbyt pewnym.


Faworytem do awansu są gdańszczanie. Na torze stadionu im. Zbigniewa Podleckiego podopieczni Grzegorza Dzikowskiego nie dawali szans rywalom. Średnio Renault Zdunek Wybrzeże zdobywało w meczach u siebie ponad 57 punktów. Taki dorobek w zupełności wystarczy do świętowania awansu. Pilan nie można jednak lekceważyć. Wprawdzie podopieczni Janusz Michaelisa w rundzie zasadniczej przegrali w Gdańsku 33:57, ale teraz mogą wypaść lepiej. Tak jak gdańszczanie poprawili się w Pile w porównaniu do rundy zasadniczej.

Pilanie zgłosili skład z jedną zmianą. Z młodzieżowcami zamiast Daniela Kinga, który zawiódł w pierwszym meczu, pojedzie Rene Bach. Układ pozostałych par w pilskiej drużynie jest taki sam jak w pierwszym meczu. Z szóstką powinien pojechać Mike Trzensiok, który we wtorek poobijał się w zawodach młodzieżowych. Gdańszczanie awizowali taki sam skład jak w Pile. W zgłoszonym zestawieniu jest Łukasz Sówka, który na gdańskim torze spisuje się bardzo dobrze. Na pewno nie pojedzie Eduard Krcmar. Czech miał przyjechać do Gdańska po finale Mistrzostw Europy Par z Debreczyna, ale zawody zostały przełożone na niedzielę, co oznacza, że Eda na pewno z Polonia nie wystąpi. W piątek na treningu poważnej kontuzji doznał Patryk Beśko, którego czeka kilka miesięcy rehabilitacji.


Ciekawostką jest, że delegatem GKSŻ na ten mecz będzie Maciej Polny, były prezes gdańskiego klubu.


Działacze Wybrzeża spodziewają się rekordowej w tym roku frekwencji. Sprzedaż biletów rozpoczęła się już środę. W niedzielę od godz. 11.00 otwartych będzie 8 kas. Wejścia na trybuny zostaną otwarte o godz. 12.00.Gdański klub prosi kibiców o wcześniejsze przyjście na mecz. Spotkanie zacznie się punktualnie o godz. 13.00. Jest to związane z tym, że o 15.30 zacznie się mecz Lechii i część kibiców będzie chciała przemieścić się na PGE Arena.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież