Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k...
Lechia skromnie pokonała na Polsat Plus Arena Polonię Warszawa 1:0

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Arka rozbita w meczu na szczycie Polskiej Ligi Koszykówki

To bez mała był mecz na szczycie Polskiej Ligi Koszykówki. Przed pierwszym gwizdkiem Arka Gdynia z 24 punktami zajmowała trzecią pozycję, a jej rywal, Polski Cukier Toruń, mając o jeden punk mniej, był pozycję niżej. Zwycięstwo każdą z drużyn przybliżało do pozycji lidera, które zajmował Stelmet Zielona Góra, która zgromadziła 27 punktów, ale miał o dwa mecze rozegrane więcej. Skończyło się na zdecydowanej wygranej torunian 96:73 (28:21, 17:21, 27:14, 24:17).

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po dwóch minutach prowadzili 7:3. Dobrze grał jednak zarówno Adam Łapeta jak i Johsua Bostic, których akcje przybliżyły wynik na 10:7. Gospodarze utrzymywali prowadzenie, aż do momentu, kiedy James Florens wyrównał na 12:12 rzutem za 3 punkty. Mimo to na 4 minuty przed końcem pierwszej kwarty ponownie prowadzili torunianie - 18:14. W odpowiedzi Robert Upshaw próbował efektownie zapakować piłkę do kosza, ale... ta odbiła się dając szansę Polskiemu Cukrowi na powiększenie prowadzenia. Diduszko wykorzystał to rzucając celnie za 3 punkty i było 21:14. Na minutę przed końcem pierwszej części meczu, po serii niecelnych rzutów za 3 punkty gdynian, gospodarze prowadzili już 25:17. Ostatecznie wygrali kwartę 28:21.

Druga część meczu rozpoczęły 2 punkty torunian, ale Krzysztof Szubarga szybko odpowiedział rzutem zza linii trzech punktów. Niebawem faulowany Upshaw rzutami osobistymi doprowadził do stanu 30:26. Po okresie bezskutecznej gdy w obu stron, w końcu dwa punkty zdobył Sulima, powiększając przewagę drużyny z Torunia. Efektownym wsadem Łapeta zdobył dwa punkty omal nie urywając kosza, ale nadal było trzeba było gonić wynik - było 34:30 na niecałe 6 minut przed końcem pierwszej połowy. W połowie kwarty było 37:32. Dwie minuty później, po rzucie za 3 punkty Bostica Arkowcy doprowadzili do remisu 37:37. Zaraz kolejne 3 punkty dołożył Florens, i Arka wyszła na prowadzenie. W połowie meczu na szczycie PLK jednak to gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia 45:42.

Po dwóch minutach drugiej połowy tablica świetlna na hali w Toruniu pokazywała wynik 50:46. Niebawem Diduszko rzutem „za trzy” pozwolił swej drużynie odskoczyć na 54:46.  Ta kwarta na pewno nie należała do koszykarzy z miasta z morza i marzeń. Na 3 minuty rząd końcem trzeciej odsłony spotkania było 60:52. Umeh na dodatek dołożył kolejne trzy punkty do konta gospodarzy. Kolejne wrzucił Gruszecki… Po trzech kwartach w Toruniu było 72:56.

Decydujące starcie, podobnie jak poprzednie kwarty, lepiej zaczęli gospodarze rzutem z dystansu Adama Cela. W podobny sposób grał Gruszecki. Innymi słowy, torunianie zdominowali gości z Wybrzeża. Co prawda Upshaw starał się  punktować, ale nic nie wskazywało na to, że co jakiś czas zdobywane przez niego dwa punkty, pozwolą choć zbliżyć się do wyniku gospodarzy. Na pięć minut przed końcem meczu było 85:69. Niemal każde  zdobywane przez żółto-niebieskich punkty spotykały się z ripostą Twardych Pierników. Polski Cukier wykorzystywał też błędy gdynian, jak faul w ataku Marcela Ponitki w starciu z Diduszko.  W efekcie mecz wynikiem 96:73 wygrali torunianie.