Tragiczny finał akcji CBŚP w Straszynie » W trakcie akcji CBŚP w Straszynie podczas przeszukiwania jednego z domów przebywającym w nim mężczyz... Marszałek Terlecki w tygodniku „Sieci”: Przetrwać zimę, wygrać wiosnę! » W nowym numerze „Sieci” wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS, Ryszard Terlecki omawia plany PiS na n... Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj...

sobota, 27 listopada 2021 21:36

altW zaległym spotkaniu 11. kolejki, ostatniej w rundzie jesiennej, ekstraligi kobiet AP LOTOS na boisku AWFiS pokonała BTS Rekord Bielsko-Biała 3:1 (2:0).

AP LOTOS Gdańsk - BTS Rekord Bielsko-Biała 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Jagoda Szewczuk (24), 2:0 Julia Włodarczyk (43), 2:1 Szafran (84), 3:1 Marcelina Preuss (91)
AP LOTOS: Jessica Ludwiczak, Jagoda Szewczuk, Kinga Bużan, Olga Sirant, Pola Jakubowska, Julia Włodarczyk, Klaudia Dymińska, Gabriela Zimecka, Angelika Kołodziejek, Klaudia Słowińska, Zuzanna Grzywińska
Rekord: Berdys, Rżany, Tracz, Knysak, Kłębek (55 Szafran), Nowak, Moskała, Skolarz, Gąsiorek, Chóras, Nowacka (85 Czyż)

Planowo mecz 11. kolejki miał się odbyć 13 listopada. Spotkanie zostało przełożone ze względu na koronawirusa w ekipie z Bielska-Białej.

Faworytem meczu była AP LOTOS. Gdańszczanki miały w dorobku 12 punktów, a przyjezdne tylko 3 i zajmowały ostatnie miejsce w tabeli. Tymczasem w pierwszych minutach podopieczne Tomasza Borkowskiego zachowywały się jak Mikołaj i sprawiały prezenty rywalkom. Po nieudanych próbach wyprowadzenia piłki i jej stratach w okolicach własnego pola karnego gdańszczanki były bliskie utraty bramki. To, że po kilku minutach Rekord nie prowadził było zasługą Jessiki Ludwiczak, która popisywała się kapitalnymi paradami. Szczególnej urody była druga interwencja, w której gdańska bramkarka wybroniła piłkę lecącą w okienko. Gra gdańszczanek nie poprawiała się. Po kolejnych błędach podopieczne trenera Borkowskiego same  stwarzały rywalkom okazje m.in. po wyrzutach z autu bielszczanki znajdowały się w sytuacji sam na sam z Ludwiczak. W 24. minucie po rzucie rożnym AP LOTOS objęła prowadzenie. Do dośrodkowania znakomicie wyskoczyła Jagoda Szewczuk i uderzeniem głową umieściła piłkę w siatce. Tuż przed przerwą gdańszczanki podwyższyły prowadzenie. W polu karnym w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie znalazła się Julia Włodarczyk, która dopadła do piłki odbitej przez bramkarkę i trafiła do siatki.

W drugiej połowie przeważały przyjezdne. Gdańszczanki skupiły się na defensywie. Ponownie były błędy gdańskiej defensywy, na szczęście rywalki były nieskuteczne. Podopieczne trenera Borkowskiego mogły powiększyć swoje prowadzenie, ale brakowało im odwagi w podejmowaniu decyzji. Kilka razy gdańszczanki próbowały przełożyć piłkę na prawą nogę i rywalki je blokowały. Ofensywna gra ekipy gości przyniosła efekt w 84. minucie. Katarzyna Moskała zagrała w pole karne gdzie Maja Szafran uprzedziła gdańską defensywę i strzeliła bramkę kontaktową. Przyjezdne poczuły szansę na doprowadzenie do remisu. Gdańszczanki pozbawiły rywalki nadziei w 91. minucie. Po podaniu z gdańskiej połowy po kilkudziesięciometrowym rajdzie trzecią bramkę dla AP LOTOS zdobyła Marcelina Preuss i jak się okazało ustaliła wynik meczu.