Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Szykuj formę. Drużyna wystartuje już niebawem!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

altJuż tylko kilka dni pozostało do startu Drużyny Energii. W ramach przygotowań Piotr Renkiel, trener reprezentacji Polski 3x3 mężczyzn prezentuje na łamach "Gazety Gdańskiej" zestawy ogólnorozwojowych ćwiczeń, wykonywanie których gwarantuje dobre przygotowanie do zmagań konkursowych.


Pamiętajmy, że z Drużyna Energii to nie jest projekt tylko dla fanatyków sportu, z Drużyną ćwiczyć może każdy kto chciałby wzmocnić swoją tężyznę i poprawić sprawność ruchową. W dniu dzisiejszym trener przygotował trzy proste ćwiczenia, będące rozwinięciem cyklu prezentowanego w poprzednich tygodniach.

alt


1. Podpór przodem z uniesieniem nogi w górę:

Uklęknij na podłożu, a następnie umieść ręce w taki sposób, aby dłonie i łokcie znalazły się pod barkami. Zakręć dłonie do zewnątrz i złącz łopatki. Oprzyj tułów na palcach u stóp i staraj się zachować prostą linię ciała/kręgosłupa. Nie unoś ani nie opuszczał bioder. Napnij mięśnie pośladkowe. Wytrzymaj 30 sekund. Aby zwiększyć zaawansowanie ćwiczenia dołożyć podpór na piłce. Gdy wciąż jest zbyt łatwo w podporze na piłce podnieś wyprostowaną nogę i utrzymaj pozycję przez 30 sekund z jedną nogą w górę, a następnie 15 sekund z drugą nogą.


2. Nożyce poziome:
Połóż się na plecach, wyprostuj nogi, ręce ułóż wzdłuż ciała. Unieś nogi w górę i zacznij poruszać nimi nad podłogą tak, jakbyś używał nożyc, raz prawa, raz lewa stopa nad drugą. Wykonuj ćwiczenie dynamicznie przez 20 sekund.

alt


3. Wykroki w bok:
Aby wykonać to ćwiczenie stań w lekkim rozkroku, a następnie wykonaj krok jedną nogą w bok przenosząc ciężar ciała na nogę wykroczną i wypychając biodra w tył. Naturalnie ugnij kolano, wcześniej wychylając biodro. Zejdź jak najniżej nie odrywając pięty stopy, na której stoisz, od podłoża. Następnie powoli się podnieś i wykonaj powtórzenie na drugą stronę. Pamiętaj, aby cały czas trzymać proste plecy i napięty brzuch. Ręce możesz wyciągnąć prosto przed siebie, by pomóc sobie z utrzymaniem równowagi. Dla utrudnienia trzymaj piłkę na wyprostowanych ramionach przed sobą.