Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Szykuj formę. Drużyna wystartuje już niebawem!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

altJuż tylko kilka dni pozostało do startu Drużyny Energii. W ramach przygotowań Piotr Renkiel, trener reprezentacji Polski 3x3 mężczyzn prezentuje na łamach "Gazety Gdańskiej" zestawy ogólnorozwojowych ćwiczeń, wykonywanie których gwarantuje dobre przygotowanie do zmagań konkursowych.


Pamiętajmy, że z Drużyna Energii to nie jest projekt tylko dla fanatyków sportu, z Drużyną ćwiczyć może każdy kto chciałby wzmocnić swoją tężyznę i poprawić sprawność ruchową. W dniu dzisiejszym trener przygotował trzy proste ćwiczenia, będące rozwinięciem cyklu prezentowanego w poprzednich tygodniach.

alt


1. Podpór przodem z uniesieniem nogi w górę:

Uklęknij na podłożu, a następnie umieść ręce w taki sposób, aby dłonie i łokcie znalazły się pod barkami. Zakręć dłonie do zewnątrz i złącz łopatki. Oprzyj tułów na palcach u stóp i staraj się zachować prostą linię ciała/kręgosłupa. Nie unoś ani nie opuszczał bioder. Napnij mięśnie pośladkowe. Wytrzymaj 30 sekund. Aby zwiększyć zaawansowanie ćwiczenia dołożyć podpór na piłce. Gdy wciąż jest zbyt łatwo w podporze na piłce podnieś wyprostowaną nogę i utrzymaj pozycję przez 30 sekund z jedną nogą w górę, a następnie 15 sekund z drugą nogą.


2. Nożyce poziome:
Połóż się na plecach, wyprostuj nogi, ręce ułóż wzdłuż ciała. Unieś nogi w górę i zacznij poruszać nimi nad podłogą tak, jakbyś używał nożyc, raz prawa, raz lewa stopa nad drugą. Wykonuj ćwiczenie dynamicznie przez 20 sekund.

alt


3. Wykroki w bok:
Aby wykonać to ćwiczenie stań w lekkim rozkroku, a następnie wykonaj krok jedną nogą w bok przenosząc ciężar ciała na nogę wykroczną i wypychając biodra w tył. Naturalnie ugnij kolano, wcześniej wychylając biodro. Zejdź jak najniżej nie odrywając pięty stopy, na której stoisz, od podłoża. Następnie powoli się podnieś i wykonaj powtórzenie na drugą stronę. Pamiętaj, aby cały czas trzymać proste plecy i napięty brzuch. Ręce możesz wyciągnąć prosto przed siebie, by pomóc sobie z utrzymaniem równowagi. Dla utrudnienia trzymaj piłkę na wyprostowanych ramionach przed sobą.