Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Futbolowe rozstrzygnięcia

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 11 maja 2022 09:20

Po trudach eliminacji rozpoczętych jeszcze jesienią ubiegłego, kiedy rozpoczęto eliminacje do wszystkich kategorii Gdańskiej Olimpiady Młodzieży, przyszedł czas na finałowe rozstrzygnięcia w piłce nożnej. Na boisku GZSiSS w ostatecznej rozgrywce wystąpiły żeńskie i męskie drużyny w ramach Licealiady.


Do zawodów finałowych, które miały wyłonić najlepsze drużyny przystąpiły po cztery zespoły szkolne dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt były to V Liceum Ogólnokształcące, IX Liceum Ogólnokształcące, XIX Liceum Ogólnokształcące oraz XXI Liceum Ogólnokształcące. W zmaganiach chłopców uczestniczyły V Liceum Ogólnokształcące, VIII Liceum Ogólnokształcące, XV Liceum Ogólnokształcące oraz XXI Liceum Ogólnokształcące.


Jako pierwsi na boisko przy al. Grunwaldzkiej wybiegli chłopcy, którzy utworzyli pary półfinałowe na podstawie wcześniejszych gier eliminacyjnych. Pierwszą parę utworzyły zespoły V i VIII LO a w drugiej miały zmierzyć się XV i XXI Liceum. Tylko wygrana w tej fazie rozgrywek dawała możliwość walki o Mistrzostwo Gdańska. Do ścisłego finału po zdecydowanych zwycięstwach awansowali chłopcy z XV i XXI Liceum Ogólnokształcącego. Przegranym pozostał finał pocieszenia, w którym lepsi okazali się uczniowie XV LO wygrywając 5:1 z drużyną „VIII”. Mecz o złoto był wyrównany, ale w końcówce lepsi okazali się reprezentanci XXI Liceum Ogólnokształcącego i to oni mogli cieszyć się z tytułu Mistrzów Gdańska.
Wyniki poszczególnych spotkań chłopców: XIX LO – IX LO 0:6, XXI LO – V LO 2:0, XIX LO – V LO 1:1, XXI LO – IX LO 1:1, V LO - IX LO 1:6, XIX LO – XXI LO 2:4

alt


Tuż po zakończeniu rywalizacji chłopców na boisku zagościły dziewczęta. Podczas bezpośrednich spotkań wyłoniły one zwycięzcę grają systemem „każdy z każdym”. Z przebiegu turnieju najlepszą drużyną niespodziewanie nawet dla zawodniczek okazała się ekipa z IX Liceum Ogólnokształcącego, która uzyskują 7 punktów i strzelając 13 bramek wywalczyła tym samym złote medale. Srebrne zawisły na piersiach uczennic XXI Liceum Ogólnokształcącego i tylko różnica bramek zdecydowała o drugim miejscu. Brązowe krążki wywalczyły uczennice V Liceum Ogólnokształcącego a na czwartym miejscu, też medalowym, uplasowały się dziewczęta z XIX Liceum Ogólnokształcącego.
Wyniki Turnieju Finałowego dziewcząt: VIII LO – V LO 1:3, XV LO - XXI LO 1:4
Mecz o III miejsce: VIII LO – XV LO 1:5
Mecz o I miejsce: V LO – XXI LO 3:3, po dogrywce 4:6

alt


Po trudach każdego z turniejów nadszedł czas na przyjemniejszą część – wręczenie nagród. Przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego uhonorował pucharami oraz medalami a także wręczając pamiątkowe dyplomy wszystkie finałowym drużynom, zarówno dziewcząt jak i chłopców.


Do zakończenia rozgrywek w piłce nożnej pozostał finał chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.


Końcowa klasyfikacja dziewcząt:
1. IX Liceum Ogólnokształcące 7 pkt, bramki 13:2
2. XXI Liceum Ogólnokształcące 7 pkt, bramki 7:3
3. V Liceum Ogólnokształcące 1 pkt, bramki 2:9
4. XIX Liceum Ogólnokształcące 1 pkt, bramki 3:11


Końcowa klasyfikacja chłopców:
1. XXI Liceum Ogólnokształcące
2. V Liceum Ogólnokształcące
3. XV Liceum Ogólnokształcące
4. VIII Liceum Ogólnokształcące

źródło GZSiSS