Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Futbolowe rozstrzygnięcia

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 11 maja 2022 09:20

Po trudach eliminacji rozpoczętych jeszcze jesienią ubiegłego, kiedy rozpoczęto eliminacje do wszystkich kategorii Gdańskiej Olimpiady Młodzieży, przyszedł czas na finałowe rozstrzygnięcia w piłce nożnej. Na boisku GZSiSS w ostatecznej rozgrywce wystąpiły żeńskie i męskie drużyny w ramach Licealiady.


Do zawodów finałowych, które miały wyłonić najlepsze drużyny przystąpiły po cztery zespoły szkolne dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt były to V Liceum Ogólnokształcące, IX Liceum Ogólnokształcące, XIX Liceum Ogólnokształcące oraz XXI Liceum Ogólnokształcące. W zmaganiach chłopców uczestniczyły V Liceum Ogólnokształcące, VIII Liceum Ogólnokształcące, XV Liceum Ogólnokształcące oraz XXI Liceum Ogólnokształcące.


Jako pierwsi na boisko przy al. Grunwaldzkiej wybiegli chłopcy, którzy utworzyli pary półfinałowe na podstawie wcześniejszych gier eliminacyjnych. Pierwszą parę utworzyły zespoły V i VIII LO a w drugiej miały zmierzyć się XV i XXI Liceum. Tylko wygrana w tej fazie rozgrywek dawała możliwość walki o Mistrzostwo Gdańska. Do ścisłego finału po zdecydowanych zwycięstwach awansowali chłopcy z XV i XXI Liceum Ogólnokształcącego. Przegranym pozostał finał pocieszenia, w którym lepsi okazali się uczniowie XV LO wygrywając 5:1 z drużyną „VIII”. Mecz o złoto był wyrównany, ale w końcówce lepsi okazali się reprezentanci XXI Liceum Ogólnokształcącego i to oni mogli cieszyć się z tytułu Mistrzów Gdańska.
Wyniki poszczególnych spotkań chłopców: XIX LO – IX LO 0:6, XXI LO – V LO 2:0, XIX LO – V LO 1:1, XXI LO – IX LO 1:1, V LO - IX LO 1:6, XIX LO – XXI LO 2:4

alt


Tuż po zakończeniu rywalizacji chłopców na boisku zagościły dziewczęta. Podczas bezpośrednich spotkań wyłoniły one zwycięzcę grają systemem „każdy z każdym”. Z przebiegu turnieju najlepszą drużyną niespodziewanie nawet dla zawodniczek okazała się ekipa z IX Liceum Ogólnokształcącego, która uzyskują 7 punktów i strzelając 13 bramek wywalczyła tym samym złote medale. Srebrne zawisły na piersiach uczennic XXI Liceum Ogólnokształcącego i tylko różnica bramek zdecydowała o drugim miejscu. Brązowe krążki wywalczyły uczennice V Liceum Ogólnokształcącego a na czwartym miejscu, też medalowym, uplasowały się dziewczęta z XIX Liceum Ogólnokształcącego.
Wyniki Turnieju Finałowego dziewcząt: VIII LO – V LO 1:3, XV LO - XXI LO 1:4
Mecz o III miejsce: VIII LO – XV LO 1:5
Mecz o I miejsce: V LO – XXI LO 3:3, po dogrywce 4:6

alt


Po trudach każdego z turniejów nadszedł czas na przyjemniejszą część – wręczenie nagród. Przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego uhonorował pucharami oraz medalami a także wręczając pamiątkowe dyplomy wszystkie finałowym drużynom, zarówno dziewcząt jak i chłopców.


Do zakończenia rozgrywek w piłce nożnej pozostał finał chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.


Końcowa klasyfikacja dziewcząt:
1. IX Liceum Ogólnokształcące 7 pkt, bramki 13:2
2. XXI Liceum Ogólnokształcące 7 pkt, bramki 7:3
3. V Liceum Ogólnokształcące 1 pkt, bramki 2:9
4. XIX Liceum Ogólnokształcące 1 pkt, bramki 3:11


Końcowa klasyfikacja chłopców:
1. XXI Liceum Ogólnokształcące
2. V Liceum Ogólnokształcące
3. XV Liceum Ogólnokształcące
4. VIII Liceum Ogólnokształcące

źródło GZSiSS