Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę...

sobota, 21 maja 2022 19:07
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?

środa, 11 maja 2022 09:25

Przez dwa dnia Park im. Jana Pawła II na Zaspie stał się areną zmagań gdańskich lekkoatletów, którzy 5 i 6 kwietnia rywalizowali o tytuł Mistrzów Gdańska w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego dla poszczególnych kategorii wiekowych organizator przygotował trasy dostosowane do wieku i płci uczestników. W Licealiadzie chłopcy pobiegli na dystansie 1800 metrów, a dziewczęta przemierzyły trasę o długości 1500 metrów. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej chłopcy zmierzyli się z trasą o długości 1500 metrów, a dziewczęta rywalizowały na dystansie 1200 metrów. W najmłodszej kategorii – Igrzyskach Dzieci, uczniowie klas IV-VI ścigali się na dystansie 1000 metrów, a ich rówieśniczki na 800-metrowej trasie.

alt

W rywalizacji w ramach Licealiady najlepszym zespołem została drużyna XII Liceum Ogólnokształcącego. Srebra zawisły na piersiach uczennic V Liceum Ogólnokształcącego a brązowe krążki pojechały do III Liceum Ogólnokształcącego. Tuż za podium uplasowały się reprezentantki XIX Liceum Ogólnokształcące.

6. II Liceum Ogólnokształcące

W drugiej odsłonie rozgrywanych w Parku im. Jana Pawła II Mistrzostw Gdańska w Drużynowych Biegach Przełajowych wystąpiły dziewczęta w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tym razem złoto wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 8, srebra zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 33 a brązowe medale zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 75. Czwarte, również medalowe miejsce, wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 27.

Czołowa „czwórka” biegu:
1. Szkoła Podstawowa nr 8
2. Szkoła Podstawowa nr 33
3. Szkoła Podstawowa nr 75
4. Szkoła Podstawowa nr 27

Ostatni start podczas pierwszego dnia zmagań zaliczyły dziewczęta z kategorii Igrzysk Dzieci.  Bieg najmłodszych uczestniczek Mistrzostw Gdańska odbył się pod dyktando lekkoatletek ze Szkoły Podstawowej nr 75, które sięgnęły po złote medale. Srebrne krążki zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 8 a brązowe wywalczyły reprezentantki Morskiej Szkoły Podstawowej. Czwarte miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 27.

1. Szkoła Podstawowej nr 75
2. Szkoła Podstawowa nr 8
3. Morska Szkoła Podstawowa

Drugi dzień Mistrzostw Gdańska w Drużynowych Biegach Przełajowych stał pod znakiem rywalizacji chłopców. W pierwszym biegu startowali uczniowie szkół ponadpodstawowych w ramach Licealiady. Złote medale wywalczyła reprezentacja XII Liceum Ogólnokształcącego, srebrne zdobyli uczniowie XIX Liceum Ogólnokształcącego a brązowe krążki zawisły na piersiach uczniów V Liceum Ogólnokształcącego. Tuż za podium uplasowali się zawodnicy II Liceum Ogólnokształcące.

2. XIX Liceum Ogólnokształcące
3. V Liceum Ogólnokształcące
4. II Liceum Ogólnokształcące
5. III Liceum Ogólnokształcące
6. SMS Marcina Gortata

W drugiej serii Mistrzostw Gdańska w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców rywalizowali uczniowie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Z tym wyczerpującym sprawdzianem najlepiej poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 81 wyprzedzając kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 75. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 85 a tuż za podium uplasowali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 6.

1. Szkoła Podstawowa nr 81
2. Szkoła Podstawowa nr 75
3. Szkoła Podstawowa nr 85
4. Szkoła Podstawowa nr 6

Ostatnim akcentem Mistrzostw Gdańska w Drużynowych Biegach Przełajowych był bieg chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Kilometrową pętlę najszybciej pokonała drużyna Szkoła Podstawowa nr 27 wyprzedzając kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 33. Na trzecim miejscu zawodów zameldowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 75 a tuż za podium znaleźli się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 81.