26 kwietnia Gdański Stadion Lekkoatletyczny gościł uczestników Mistrzostw Gdańska w Lekkoatletyce rozgrywanych w ramach Licealiady.
W zawodach wzięły udział szkolne reprezentacje dziewcząt i chłopców rywalizując w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: rzut oszczepem dziewcząt i chłopców, bieg na dystansie 100 metrów dziewcząt i chłopców, skok w dal dziewcząt i chłopców, bieg na dystansie 400 metrów dziewcząt i chłopców, pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców, skok wzwyż dziewcząt i chłopców, bieg na dystansie 800 m dziewcząt, bieg na dystansie 1500 m chłopców, bieg na dystansie 4 x 100 metrów dziewcząt i chłopców. Każda osoba z drużyna mogła wziąć udział w dwóch konkurencjach a w danej konkurencji szkołę mogło reprezentować maksymalnie 3 reprezentantów.
Uczniowie szkół ponadpodstawowych rywalizowali w wybranych konkurencjach według programu minutowego a po ich zakończeniu następowała uroczysta dekoracja najlepszych zawodników. Pierwsze „trójki” zostały uhonorowane medalami i pamiątkowymi dyplomami. Dekoracji dokonywał przedstawiciel organizatora – Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.
Medaliści poszczególnych konkurencji
Skok wzwyż dziewcząt
1. Kowalska Klara 135 cm
2. Barc Karolina 130 cm
3. Bystron Konstancja i Urbaniuk Zuzanna 125 cm
Skok wzwyż chłopców
1. Bieszke Krzysztof 160 cm
2. Pacek Adam 160 cm
3. Gumiński Jakub 155 cm
Pchnięcie kulą chłopców:
1. Formela Dominik 13,48 m
2. Witkowski Marek 12,68 m
3. Betłakowski Juliusz 12,38 m
Pchnięcie kulą dziewcząt:
1. Barc Karolina 10,60 m
2. Ciesielska Natalia 9,38 m
3. Kaja 7,77 m
Bieg na 800 metrów dziewcząt:
1. Wożniok Małgorzata 2,45,1 min.
2. Wendt Zuzanna 2.49.6 min.
3. Kosecka Pola 2.50.1 min.
Bieg na 400 metrów dziewcząt:
1. Bober Julia 1.08.5 min.
2. Rodecka Amelia 1.09.8 min.
3. Sumisławska Luiza 1.12.2 min.
Bieg na 100 metrów dziewcząt:
1. Grelewicz Katarzyna 13.3 s.
2. Noga Milena 14,0 s.
3. Richert Wiktoria 14,4 s.
Bieg na 100 metrów chłopców:
1. Sacharczuk Bartosz 11.5 s.
2. Kulesza Bartosz 12.1 s.
3. Koraszewski Paweł 12.5 s.
Bieg na 1500 metrów chłopców:
1. Horbaczewski Grzegorz 4.46.7 min.
2. Falc Paweł 4.59.7 min.
3. Olechnowicz Filip 5.03.0 min.
Bieg na 400 metrów chłopców:
1. Szczot Adam 58.0 s
2. Wożniak Bartłomiej 1.00.0 min.
3. Pobłocki Dominik 1.00.6 min.
Rzut oszczepem chłopców:
1. Woźniak Bartosz 34.59 m
2. Bieszke Krzysztof 29.57 m
3. Szczepański Hubert 29.12 m
Rzut oszczepem dziewcząt:
1. Stybor Anna 29.37 m
2. Rokita Zuzanna 19.16 m
3. Stepnowska Weronika 18.59 m
Skok w dal dziewcząt:
1. Chrupek Zofia 4.52 m
2. Ustaszewska Alicja 4.20 m
3. Piltz Alicja 4.15 m
Skok w dal chłopców:
1. Treder Mikołaj 5.51 m
2. Pawłowicz Jan 5.07 m
3. Jurkiewicz Maciej 5.04 m
Bieg sztafetowy 4 x 100 m chłopców:
1. V Liceum Ogólnokształcące 50.2 s
2. II Liceum Ogólnokształcące 50.7 s
3. XXIV Liceum Ogólnokształcące 52.6 s
Bieg sztafetowy 4 x 100 m dziewcząt:
1. II Liceum Ogólnokształcące 58.5 s
2. V Liceum Ogólnokształcące 59.0 s
3. XXIV Liceum Ogólnokształcące 1.00.7 min.
- 15/05/2022 16:08 - XV Rodzinny Bieg Gdańszczan 2022
- 15/05/2022 16:04 - 20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
- 15/05/2022 15:48 - Gedania mistrzem piłki nożnej
- 15/05/2022 15:35 - Finał gdańskiego etapu "Czwartków lekkoatletycznych"
- 15/05/2022 15:32 - Rozdano medale w wioślarstwie halowym
- 11/05/2022 09:25 - Sztafetami przez park
- 11/05/2022 09:20 - Futbolowe rozstrzygnięcia
- 11/05/2022 09:13 - Rusza 5. edycja Drużyny Energii!
- 11/05/2022 09:10 - Dublet SP 27 w Dwóch Ogniach
- 11/05/2022 09:08 - De La Salle ze złotymi medalami w koszykówce 3x3