Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Uczniowie II LO poszli w ślady koleżanek

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 11 maja 2022 08:56

Dwa dni po zakończeniu turnieju finałowego Mistrzostw Gdańska w Siatkówce Dziewcząt do hali przy ul. Załogowej weszli chłopcy, aby idąc w ślady dziewcząt wyłonić Mistrzów w tej samej dyscyplinie sportowej.


Mistrzostwach Gdańska rozgrywanych w ramach Licealiady 25 marca o medale walczyły męskie reprezentacje wyłonione na podstawie wcześniejszych eliminacjach grupowych. Do rywalizacji stanęły reprezentacje II Liceum Ogólnokształcącego, IX Liceum Ogólnokształcącego, VIII Liceum Ogólnokształcącego oraz XXI Liceum Ogólnokształcącego.


Ponieważ grano systemem „każdy z każdym” wszystkie drużyny miały tego dnia do rozegrania po 3 mecze. Ten sprawiedliwy system pokazał kto najlepiej wytrzymał trudy turnieju. Jak w przypadku dziewcząt tak i podczas turnieju chłopców meczom towarzyszyła wspaniała sportowa atmosfera, wyrównane pojedynki oraz zaskakujące rozstrzygnięcia o czym najmocniej przekonali się uczniowie XXI Liceum Ogólnokształcącego. Już w pierwszym spotkaniu z IX LO do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Kolejne mecze też miały swoją dramaturgię a ostatnie spotkanie pomiędzy II LO i IX LO ponownie podniosło ciśnienie reprezentantom XXI Liceum. Tak jak w pierwszym spotkaniu turnieju do rozstrzygnięcia potrzebny był 3 set. Jednak to uczniowie II Liceum zachowując dużo zimnej krwi sięgnęli po upragniony tytuł idąc w ślady swoich koleżanek. Tak więc złota dla reprezentantów II Liceum Ogólnokształcącego, którzy w całym turnieju nie przegrali żadnego meczu. Srebra zawisły na szyjach zawodników XXI Liceum Ogólnokształcącego a brązowe medale wywalczyli zawodnicy z IX Liceum Ogólnokształcącego. Tuz za podium znaleźli się reprezentanci VIII Liceum Ogólnokształcącego.


Dla wszystkich uczestników turnieju finałowego Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, który jest organizatorem Gdańskiem Olimpiady Młodzieży przygotował puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Wyniki: IX LO - XXI LO 1:2 (19:25, 25:14, 9:15), II LO - VIII LO 2:0 (25:19, 25:18), II LO - IX LO  2:0 (25:19, 30:28), VIII LO - XXI LO 0:2 (17:25, 9:25), II LO - XXI LO 2:0 (25:17, 25:17), IX LO - VIII LO 2:1 (24:26, 25:21, 15:4)
Kolejność:
1. II Liceum Ogólnokształcące 6 pkt
2. XXI Liceum Ogólnokształcące 5 pkt
3. IX Liceum Ogólnokształcące 4 pkt
4. VIII Liceum Ogólnokształcące 3 pkt

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek