Niebawem rozpocznie się drugi etap eliminacji do „Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych”. Do zakończenia pozostały jeszcze cztery rundy wiosennej edycji, a w czerwcu na najlepszych zawodników eliminacji czeka ogólnopolski finał.
Terminy rundy wiosennej przedstawiają się następująco: 04.04, 12.04, 21.04, 27.04, 11.05 (finał miejski). Terminy rezerwowe: 13.04, 28.04, 04.05, 06.05. Każdorazowo zawody będą się rozpoczynać o godz. 10.00 na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Grunwaldzkiej 244.
Zawody „Czwartki Lekkoatletyczne” organizowane corocznie przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego gromadzą na starcie najmłodszych sportowców wchodzących dopiero w świat sportu, a chcących wziąć udział w następujących konkurencjach: biegu na dystansie 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na dystansie 300 metrów, biegu na dystansie 600 metrów, biegu na dystansie 1000 metrów, pchnięciu kulą.
Prawo startu mają uczniowie trójmiejskich szkół podstawowych. Zawody będą przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych: grupa wiekowa 13 lat - rocznik 2009, II grupa wiekowa 12 lat - rocznik 2010, III grupa wiekowa 11 lat i młodsi - rocznik 2011. Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach: jednej biegowej i jednej technicznej.
Każdorazowo na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym meldowało się ponad 200 uczestników reprezentujących 10 gdańskich placówek oświatowych.
Tak więc w obu jesiennych rundach zawodów wystartowało w sumie ponad 400 młodych sportowców.
Poniżej prezentujemy najlepsze, wybrane wyniki jesiennej edycji:
- Piotr Rauchut SP 75 w biegu na 60 m. uzyskał 8,5 s. - rocznik 2009,
- Tymon Wilczewski sp 8 w biegu na 60 m. uzyskał 9.1 - rocznik 2011,
- Patrycja Wojda SP 27 w biegu na 60 m. uzyskała 8,5 s. - rocznik 2009,
- Emilia Adamczyk III STO w biegu na 60 m. uzyskała 8,5 s. - rocznik 2009,
- Alicja Żenni SP 8 w biegu na 60 m. uzyskała 8,6 s.- rocznik 2009,
- Milena Brzóska SP 8 w biegu na 60 m. uzyskała 8,8 s. - rocznik 2010,
- Natalia Stenka SP 75 w biegu na 60 m. uzyskała 8,8 s. rocznik 2010,
- Patrycja Kaczmarczyk SP 75 w biegu na 300 m. uzyskała 48,6 s. rocznik 2009,
- Patrycja Bielawska SP 75 w biegu na 600 m. uzyskała 1,52,2 min. rocznik 2009,
- Weronika Witosławska SP 75 w biegu na 600 m. uzyskała 1,59,6 min. rocznik 2011,
- Adam Laskowski SP 75 w biegu na 1000 m. uzyskał 3,18,6 min,
- Piotr Rauchut SP 75 w rzucie piłeczką palantową uzyskał 62 m. rocznik 2009,
- Milena Dancewicz z SP 75 w rzucie piłeczką palantową uzyskała 37 m. rocznik 2009,
- Oskar Martyś uzyskał 3,75 w skoku w dal - rocznik 2011.
źródło GZSiSS
- 11/05/2022 09:08 - De La Salle ze złotymi medalami w koszykówce 3x3
- 11/05/2022 09:02 - Szykuj formę. Drużyna wystartuje już niebawem!
- 11/05/2022 08:56 - Uczniowie II LO poszli w ślady koleżanek
- 11/05/2022 08:49 - Tytuły pod koszem
- 11/05/2022 08:33 - Energa zaprasza do Drużyny Energii
- 29/03/2022 14:24 - Spartakiada Przedszkolaka
- 29/03/2022 14:21 - W żeńskiej siatkówce złoto dla II Liceum Ogólnokształcącego
- 29/03/2022 14:18 - Rozdano medale w mini piłce ręcznej
- 29/03/2022 14:14 - Chłopcy od "Gortata" mistrzami licealnej koszykówki
- 29/03/2022 14:10 - Dublet dziewcząt z „trzydziestki trójki”