Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mistrzowie pływania drużynowego

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Na całokształt drużynowej rywalizacji podczas Mistrzostw Gdańska w Pływaniu Drużynowym składało się 5 biegów, 4 indywidualne (grzbiet, żabka, motylek, dowolny) oraz bieg sztafetowy.


W kategorii Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczniowie rywalizowali na dystansie 25 metrów natomiast w Licealiadzie na dystansie 50 metrów. Każda szkoła mogła wystawić maksymalnie 5 zawodników w tym 1 rezerwowego.


Zarówno żeńskie jak i męskie zawody całkowicie zdominowali uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 zgarniając większość medali zarówno w konkurencjach indywidualnych, sztafetach a także klasyfikacji drużynowej.

alt


Jako pierwsze do rywalizacji o tytuł Mistrzyń przystąpiły dziewczęta. Do walki i medale stanęło 30 zespołów szkolnych, które po 5 konkurencjach pływackich wyłoniły medalistów. W Licealiadzie na podium znalazły się, na pierwszym miejscu V Liceum Ogólnokształcące, na drugim III Liceum Ogólnokształcące a na najniższym stopniu VI Liceum Ogólnokształcące.


W klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej złote medale zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2, srebrne Społeczna Szkoła Podstawowa II STO a brązowe krążki wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 81.


W Igrzyskach Dzieci złote krążki wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 2, srebra reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 27. Z brązowymi medalami powróciły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 85.


Dzień po zmaganiach dziewcząt na pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu pojawili się chłopcy, którzy podobnie jak ich koleżanki rywalizowali we wszystkich kategoriach rozgrywkowych. Do zawodów na pływalni przystąpiło 29 męskich zespołów szkolnych.


W Licealiadzie 1. miejsce zdobyli uczniowie V Liceum Ogólnokształcące, 2. miejsce VI Liceum Ogólnokształcące, 3. miejsce VIII Liceum Ogólnokształcące.


W klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej 1. miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, drugie miejsce Społecznej Szkoły Podstawowej II STO, a trzecie Szkoły Podstawowej nr 81.


W Igrzyskach Dzieci złote medale zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2, srebrne Społeczna Szkoła Podstawowa II STO a brązowe krążki Szkoła Podstawowa nr 27.

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek