Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mistrzowie pływania drużynowego

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Na całokształt drużynowej rywalizacji podczas Mistrzostw Gdańska w Pływaniu Drużynowym składało się 5 biegów, 4 indywidualne (grzbiet, żabka, motylek, dowolny) oraz bieg sztafetowy.


W kategorii Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczniowie rywalizowali na dystansie 25 metrów natomiast w Licealiadzie na dystansie 50 metrów. Każda szkoła mogła wystawić maksymalnie 5 zawodników w tym 1 rezerwowego.


Zarówno żeńskie jak i męskie zawody całkowicie zdominowali uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 zgarniając większość medali zarówno w konkurencjach indywidualnych, sztafetach a także klasyfikacji drużynowej.

alt


Jako pierwsze do rywalizacji o tytuł Mistrzyń przystąpiły dziewczęta. Do walki i medale stanęło 30 zespołów szkolnych, które po 5 konkurencjach pływackich wyłoniły medalistów. W Licealiadzie na podium znalazły się, na pierwszym miejscu V Liceum Ogólnokształcące, na drugim III Liceum Ogólnokształcące a na najniższym stopniu VI Liceum Ogólnokształcące.


W klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej złote medale zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2, srebrne Społeczna Szkoła Podstawowa II STO a brązowe krążki wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 81.


W Igrzyskach Dzieci złote krążki wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 2, srebra reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 27. Z brązowymi medalami powróciły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 85.


Dzień po zmaganiach dziewcząt na pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu pojawili się chłopcy, którzy podobnie jak ich koleżanki rywalizowali we wszystkich kategoriach rozgrywkowych. Do zawodów na pływalni przystąpiło 29 męskich zespołów szkolnych.


W Licealiadzie 1. miejsce zdobyli uczniowie V Liceum Ogólnokształcące, 2. miejsce VI Liceum Ogólnokształcące, 3. miejsce VIII Liceum Ogólnokształcące.


W klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej 1. miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, drugie miejsce Społecznej Szkoły Podstawowej II STO, a trzecie Szkoły Podstawowej nr 81.


W Igrzyskach Dzieci złote medale zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2, srebrne Społeczna Szkoła Podstawowa II STO a brązowe krążki Szkoła Podstawowa nr 27.

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek