Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:16
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
Jeszcze tydzień temu trudno było w to uwierzyć. Koszykarze Trefla
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Mikołajkowe świętowanie z GZSiSS

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 31 grudnia 2022 12:08

Ho, ho, ho! To zawołanie, szczególnie w grudniu, budzi tylko jedno skojarzenie i nieobce jest nikomu. Również Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego włączył się w obchody tego jakże miłego święta. W różnych częściach Gdańska z okazji Mikołajek odbyło się wiele ciekawych spotkań dla uczestników zajęć organizowanych przez cały rok w GZSiSS.


W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku odbyła się kolejna edycja Mikołajkowych Turniejów Piłki Siatkowej. W rozgrywkach wzięły udział dzieci uczęszczające na zajęcia GZSiSS oraz zaproszeni mili goście.
Mimo, iż w turnieju wzięło udział 10 drużyn „trójek” oraz 12 osób w kategorii „single”, gry przebiegły wyjątkowo sprawnie. Stało się tak za sprawą sędziów PZPS - wolontariuszom, którzy zaszczycili turniej siatkówki swoją obecnością, Pan Mirosław Arentowicz - tata jednej z zawodniczek oraz Panie, Klaudia Grzybowska oraz Joanna Lipska. W organizację mikołajkowych imprez również niesamowicie zaangażowała się jedna z zawodniczek - Oliwia Zakrzewska, która mając kontuzje ręki przyjęła na siebie nowe obowiązki. Wszystkim pomocnikom Św. Mikołaja organizatorzy składają serdeczne podziękowania!

alt


Wśród „trójek” pierwsze miejsce zajęły, Nadane Nkome Evini, Wiktoria Chełmińska, Paulina Gerasik. Drugie miejsce wywalczyły, Aleksandra Gneba, Liwia Karasek oraz Agata Skórska. Najniższe miejsce na podium zajęły, Maja Kawecka, Daria Rosół i Lena Roman. W kategorii „Single” złoty medal wywalczyła Julia Helińska. Srebrny medal zdobyła Anita Rudzińska – Martinka, a brązowy krążek zawisł na piesiach Mai Baranienko.


Na pływalni Zespołu Szkół Podstawowych nr 2 na Suchaninie również nie próżnowano. Jak na zajęcia pływackie przystało świętowanie miało sportowy, ale przede wszystkim pływacki charakter. Uczestnikami tego niecodziennego sprawdzianu byli podopieczni zajęć z nauki pływania i pływania korekcyjnego, Zajęć, które realizowane są co tydzień przez nauczycieli Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Tego dnia, zadaniem każdego dziecka było pokonanie stylem dowolnym jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Pomimo, że wynik nie była tego dnia najistotniejszy to wszystkie dzieci ochoczo zabrały się do zadania. Trud uczestników, którzy śpiewająco podeszli do tego sportowego zadania został nagrodzony i po zakończonych zajęciach każde z dzieci mogło cieszyć się otrzymanym dyplomem z wpisanym swoim rezultatem.

alt


W ramach programu profilaktycznego „Żyj z Pasją” Szkoła Podstawowa nr 61 gościła młodych adeptów piłki nożnej.


W halowym mini Turnieju Mikołajkowym uczestniczyli uczniowie uczęszczający na co dzień do Szkoły Podstawowej nr 72 i Szkoły Podstawowej nr 59. Podczas zawodów wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić swoje boiskowe umiejętności. Piłkarskie zmagania zakończyły się wręczeniem medali i nagród rzeczowych każdemu z uczestników.

Najlepszą turniejową drużyną zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 72, którzy pewnie wygrali wszystkie swoje mecze i tym samym sięgnęli po złote medale. Drugie miejsce ze srebrnymi medalami zajęli uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 61. Na najniższym stopniu podium uplasowali się młodzi piłkarze reprezentujący Szkołę Podstawową nr 59.
Oprócz klasyfikacji medalowej organizator uhonorował także najlepszych zawodników. Nagrody indywidualne otrzymali najlepszy bramkarz: uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 72 oraz najlepszy zawodnik turnieju (MVP): Nikodem ze Szkoły Podstawowej nr 61.


Inaczej do „Mikołajków” podeszli prowadzący Sekcji Lekkoatletyki GZSiSS. Przy tej jakże miłej okazji zaprosili oni młodych sportowców na podsumowanie sezonu 2022 – 2023. Wśród zaproszonych gości pojawili się finaliści Mistrzostw Polski, Województwa Pomorskiego, laureaci „Dysku Pomorskiego” a także Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Wszyscy wyróżnieni zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami. Swoimi wynikami na szczególne uznanie w br. zasłużyli: Emilia Adamczyk, Julia Grabowska, Zofia Glińska, Anna Łaguna.

alt


Oprócz podsumowań i wyróżnień znalazło się także miejsce na przeprowadzenie testów motorycznych co w przypadku lekkoatletów stało się już tradycją. Po zakończeniu prób najlepsze „trójki” w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały nagrodzone za to współzawodnictwo pamiątkowymi medalami.


W podobny sposób do zagadnienia podeszli adepci Sportów Wodnych, którzy swoje spotkanie podsumowujące upływający rok zaplanowali tuż po świętach. Również w ich przypadku przewidziane są nagrody i podziękowania dla najwybitniejszych sportowców. Relacja z tego spotkania zostanie zamieszczona niezwłocznie po wydarzeniu.

źródło GZSiSS
fot, Wojciec Czubaszek