Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mikołajkowe świętowanie z GZSiSS

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 31 grudnia 2022 12:08

Ho, ho, ho! To zawołanie, szczególnie w grudniu, budzi tylko jedno skojarzenie i nieobce jest nikomu. Również Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego włączył się w obchody tego jakże miłego święta. W różnych częściach Gdańska z okazji Mikołajek odbyło się wiele ciekawych spotkań dla uczestników zajęć organizowanych przez cały rok w GZSiSS.


W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku odbyła się kolejna edycja Mikołajkowych Turniejów Piłki Siatkowej. W rozgrywkach wzięły udział dzieci uczęszczające na zajęcia GZSiSS oraz zaproszeni mili goście.
Mimo, iż w turnieju wzięło udział 10 drużyn „trójek” oraz 12 osób w kategorii „single”, gry przebiegły wyjątkowo sprawnie. Stało się tak za sprawą sędziów PZPS - wolontariuszom, którzy zaszczycili turniej siatkówki swoją obecnością, Pan Mirosław Arentowicz - tata jednej z zawodniczek oraz Panie, Klaudia Grzybowska oraz Joanna Lipska. W organizację mikołajkowych imprez również niesamowicie zaangażowała się jedna z zawodniczek - Oliwia Zakrzewska, która mając kontuzje ręki przyjęła na siebie nowe obowiązki. Wszystkim pomocnikom Św. Mikołaja organizatorzy składają serdeczne podziękowania!

alt


Wśród „trójek” pierwsze miejsce zajęły, Nadane Nkome Evini, Wiktoria Chełmińska, Paulina Gerasik. Drugie miejsce wywalczyły, Aleksandra Gneba, Liwia Karasek oraz Agata Skórska. Najniższe miejsce na podium zajęły, Maja Kawecka, Daria Rosół i Lena Roman. W kategorii „Single” złoty medal wywalczyła Julia Helińska. Srebrny medal zdobyła Anita Rudzińska – Martinka, a brązowy krążek zawisł na piesiach Mai Baranienko.


Na pływalni Zespołu Szkół Podstawowych nr 2 na Suchaninie również nie próżnowano. Jak na zajęcia pływackie przystało świętowanie miało sportowy, ale przede wszystkim pływacki charakter. Uczestnikami tego niecodziennego sprawdzianu byli podopieczni zajęć z nauki pływania i pływania korekcyjnego, Zajęć, które realizowane są co tydzień przez nauczycieli Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Tego dnia, zadaniem każdego dziecka było pokonanie stylem dowolnym jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Pomimo, że wynik nie była tego dnia najistotniejszy to wszystkie dzieci ochoczo zabrały się do zadania. Trud uczestników, którzy śpiewająco podeszli do tego sportowego zadania został nagrodzony i po zakończonych zajęciach każde z dzieci mogło cieszyć się otrzymanym dyplomem z wpisanym swoim rezultatem.

alt


W ramach programu profilaktycznego „Żyj z Pasją” Szkoła Podstawowa nr 61 gościła młodych adeptów piłki nożnej.


W halowym mini Turnieju Mikołajkowym uczestniczyli uczniowie uczęszczający na co dzień do Szkoły Podstawowej nr 72 i Szkoły Podstawowej nr 59. Podczas zawodów wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić swoje boiskowe umiejętności. Piłkarskie zmagania zakończyły się wręczeniem medali i nagród rzeczowych każdemu z uczestników.

Najlepszą turniejową drużyną zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 72, którzy pewnie wygrali wszystkie swoje mecze i tym samym sięgnęli po złote medale. Drugie miejsce ze srebrnymi medalami zajęli uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 61. Na najniższym stopniu podium uplasowali się młodzi piłkarze reprezentujący Szkołę Podstawową nr 59.
Oprócz klasyfikacji medalowej organizator uhonorował także najlepszych zawodników. Nagrody indywidualne otrzymali najlepszy bramkarz: uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 72 oraz najlepszy zawodnik turnieju (MVP): Nikodem ze Szkoły Podstawowej nr 61.


Inaczej do „Mikołajków” podeszli prowadzący Sekcji Lekkoatletyki GZSiSS. Przy tej jakże miłej okazji zaprosili oni młodych sportowców na podsumowanie sezonu 2022 – 2023. Wśród zaproszonych gości pojawili się finaliści Mistrzostw Polski, Województwa Pomorskiego, laureaci „Dysku Pomorskiego” a także Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Wszyscy wyróżnieni zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami. Swoimi wynikami na szczególne uznanie w br. zasłużyli: Emilia Adamczyk, Julia Grabowska, Zofia Glińska, Anna Łaguna.

alt


Oprócz podsumowań i wyróżnień znalazło się także miejsce na przeprowadzenie testów motorycznych co w przypadku lekkoatletów stało się już tradycją. Po zakończeniu prób najlepsze „trójki” w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały nagrodzone za to współzawodnictwo pamiątkowymi medalami.


W podobny sposób do zagadnienia podeszli adepci Sportów Wodnych, którzy swoje spotkanie podsumowujące upływający rok zaplanowali tuż po świętach. Również w ich przypadku przewidziane są nagrody i podziękowania dla najwybitniejszych sportowców. Relacja z tego spotkania zostanie zamieszczona niezwłocznie po wydarzeniu.

źródło GZSiSS
fot, Wojciec Czubaszek

Newer news items:
Older news items: