Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mikołajkowe świętowanie z GZSiSS

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 31 grudnia 2022 12:08

Ho, ho, ho! To zawołanie, szczególnie w grudniu, budzi tylko jedno skojarzenie i nieobce jest nikomu. Również Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego włączył się w obchody tego jakże miłego święta. W różnych częściach Gdańska z okazji Mikołajek odbyło się wiele ciekawych spotkań dla uczestników zajęć organizowanych przez cały rok w GZSiSS.


W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku odbyła się kolejna edycja Mikołajkowych Turniejów Piłki Siatkowej. W rozgrywkach wzięły udział dzieci uczęszczające na zajęcia GZSiSS oraz zaproszeni mili goście.
Mimo, iż w turnieju wzięło udział 10 drużyn „trójek” oraz 12 osób w kategorii „single”, gry przebiegły wyjątkowo sprawnie. Stało się tak za sprawą sędziów PZPS - wolontariuszom, którzy zaszczycili turniej siatkówki swoją obecnością, Pan Mirosław Arentowicz - tata jednej z zawodniczek oraz Panie, Klaudia Grzybowska oraz Joanna Lipska. W organizację mikołajkowych imprez również niesamowicie zaangażowała się jedna z zawodniczek - Oliwia Zakrzewska, która mając kontuzje ręki przyjęła na siebie nowe obowiązki. Wszystkim pomocnikom Św. Mikołaja organizatorzy składają serdeczne podziękowania!

alt


Wśród „trójek” pierwsze miejsce zajęły, Nadane Nkome Evini, Wiktoria Chełmińska, Paulina Gerasik. Drugie miejsce wywalczyły, Aleksandra Gneba, Liwia Karasek oraz Agata Skórska. Najniższe miejsce na podium zajęły, Maja Kawecka, Daria Rosół i Lena Roman. W kategorii „Single” złoty medal wywalczyła Julia Helińska. Srebrny medal zdobyła Anita Rudzińska – Martinka, a brązowy krążek zawisł na piesiach Mai Baranienko.


Na pływalni Zespołu Szkół Podstawowych nr 2 na Suchaninie również nie próżnowano. Jak na zajęcia pływackie przystało świętowanie miało sportowy, ale przede wszystkim pływacki charakter. Uczestnikami tego niecodziennego sprawdzianu byli podopieczni zajęć z nauki pływania i pływania korekcyjnego, Zajęć, które realizowane są co tydzień przez nauczycieli Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Tego dnia, zadaniem każdego dziecka było pokonanie stylem dowolnym jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Pomimo, że wynik nie była tego dnia najistotniejszy to wszystkie dzieci ochoczo zabrały się do zadania. Trud uczestników, którzy śpiewająco podeszli do tego sportowego zadania został nagrodzony i po zakończonych zajęciach każde z dzieci mogło cieszyć się otrzymanym dyplomem z wpisanym swoim rezultatem.

alt


W ramach programu profilaktycznego „Żyj z Pasją” Szkoła Podstawowa nr 61 gościła młodych adeptów piłki nożnej.


W halowym mini Turnieju Mikołajkowym uczestniczyli uczniowie uczęszczający na co dzień do Szkoły Podstawowej nr 72 i Szkoły Podstawowej nr 59. Podczas zawodów wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić swoje boiskowe umiejętności. Piłkarskie zmagania zakończyły się wręczeniem medali i nagród rzeczowych każdemu z uczestników.

Najlepszą turniejową drużyną zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 72, którzy pewnie wygrali wszystkie swoje mecze i tym samym sięgnęli po złote medale. Drugie miejsce ze srebrnymi medalami zajęli uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 61. Na najniższym stopniu podium uplasowali się młodzi piłkarze reprezentujący Szkołę Podstawową nr 59.
Oprócz klasyfikacji medalowej organizator uhonorował także najlepszych zawodników. Nagrody indywidualne otrzymali najlepszy bramkarz: uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 72 oraz najlepszy zawodnik turnieju (MVP): Nikodem ze Szkoły Podstawowej nr 61.


Inaczej do „Mikołajków” podeszli prowadzący Sekcji Lekkoatletyki GZSiSS. Przy tej jakże miłej okazji zaprosili oni młodych sportowców na podsumowanie sezonu 2022 – 2023. Wśród zaproszonych gości pojawili się finaliści Mistrzostw Polski, Województwa Pomorskiego, laureaci „Dysku Pomorskiego” a także Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Wszyscy wyróżnieni zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami. Swoimi wynikami na szczególne uznanie w br. zasłużyli: Emilia Adamczyk, Julia Grabowska, Zofia Glińska, Anna Łaguna.

alt


Oprócz podsumowań i wyróżnień znalazło się także miejsce na przeprowadzenie testów motorycznych co w przypadku lekkoatletów stało się już tradycją. Po zakończeniu prób najlepsze „trójki” w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały nagrodzone za to współzawodnictwo pamiątkowymi medalami.


W podobny sposób do zagadnienia podeszli adepci Sportów Wodnych, którzy swoje spotkanie podsumowujące upływający rok zaplanowali tuż po świętach. Również w ich przypadku przewidziane są nagrody i podziękowania dla najwybitniejszych sportowców. Relacja z tego spotkania zostanie zamieszczona niezwłocznie po wydarzeniu.

źródło GZSiSS
fot, Wojciec Czubaszek