Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wyłoniono mistrzów Gdańska w piłce ręcznej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

 W Licealiadzie zakończono rozgrywki w piłce ręcznej przeprowadzone w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Przez dwa dni w Hali Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kołobrzeskiej trwały turnieje finałowe zarówno dziewcząt jak i chłopców.


Pierwszego dnia o tytuł mistrzyń zagrało 5 żeńskich zespołów. Aby wyłonić zwycięzców dziewczęta zagrały systemem „każdy z każdym”. Po 10 zaciekłych pojedynkach pomiędzy finalistkami turnieju, najlepsze okazały się dziewczęta z XXI Liceum Ogólnokształcącego. Srebrne medale wywalczyły wychowanki XIX Liceum Ogólnokształcącego a brązowe krążki zawisły na piersiach uczennic II Liceum Ogólnokształcącego. Czwarte miejsce dla dziewcząt z V Liceum Ogólnokształcącego.

alt


Turniej finałowy chłopców, podobnie jak w przypadku dziewcząt, odbył się w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu i rozgrywany był systemem pucharowym. Od początku wiadomo było, że największe szanse na końcowy sukces mają drużyny z tradycjami w piłce ręcznej, a więc XII LO oraz XXI LO. Faworyci pewnie przebrnęli przez grupowe eliminacje jak również fazę pucharową. Nikogo z obecnych w hali przy Kołobrzeskiej nie zdziwił finał, który rozegrał się pomiędzy tymi dwiema drużynami. Prze cały finał trwała zacięta i równorzędna walka. Na koniec regulaminowego czasu gry świetlna tablica pokazywała wynik 14:14. A więc karne! Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero po 7 kolejce rzutów karnych, w których lepsi okazali się reprezentanci XII Liceum Ogólnokształcącego i to oni mogli cieszyć się tytułem, pucharem i złotymi medalami. Srebra medale wywalczyli uczniowie XXI Liceum Ogólnokształcącego. Brązowe krążki zdobyli zawodnicy Szkół Okrętowych i Technicznych „Conradinum”, którzy w meczu o 3 miejsce pokonali „czarnego konia turnieju”, drużynę Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego „Spartakus”. W meczu o 5 miejsce II Liceum ograło kolegów z XXIV Liceum.


Przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego wręczył czołowym drużynom turnieju medale, puchary oraz pamiątkowe dyplomy.


Niejako dodatkiem do turnieju finałowego chłopców był rozgrywany dzień później baraż o wejście do finału wojewódzkiego pomiędzy drugą drużyna z Gdańska, XXI Liceum Ogólnokształcącym i VI Liceum Ogólnokształcącym z Gdyni. Po jednostronnym widowisku rozgrywanym w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu gdańska drużyna ograła przyjezdnych w stosunku 22:6.

Klasyfikacja turnieju finałowego
Dziewczęta:
1. XXI Liceum Ogólnokształcące 8 pkt, bramki 44:16
2. XIX Liceum Ogólnokształcące 6 pkt, bramki 27: 34
3. II Liceum Ogólnokształcące 4 pkt, bramki 52:28
4. V Liceum Ogólnokształcące 2 pkt, bramki 14:45
5. VIII Liceum Ogólnokształcące 0 pkt, bramki 12: 45

Chłopcy:
1. XII Liceum Ogólnokształcące
2. XXI Liceum Ogólnokształcące
3. Szkoły Okrętowe i Techniczne "Coradinum
4. Liceum Ogólnokształcące Mundurowe "Spartakus"
5. II Liceum Ogólnokształcące
6. XXIV Liceum Ogólnokształcące

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek