Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Finałowe zmagania unihokeistów

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 29 listopada 2022 14:04

W rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży ostatnie tygodnie stały pod znakiem unihokeja. Najpierw na uczestników międzyszkolnych rozgrywek czekały turnieje półfinałowe a później cała seria zawodów finałowych.


W Szkole Podstawowej nr 27 o tytuł Mistrzów Gdańska w Unihokeju zagrali uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Rozgrywki toczone systemem „każdy z każdym” wyłoniły zwycięzców w kategorii Igrzysk Dzieci. W tym roku tytuł Mistrzów Gdańska wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27. Gratulacje! Na drugim miejscu ze srebrnymi medalami uplasowali się reprezentanci utytułowanej Szkoły Podstawowej nr 81 a brązowe krążki powędrowały do równie utytułowanych zawodników Szkoły Podstawowej nr 35. Tuż za podium znaleźli się uczniowie II Społecznej Szkoły Podstawowej STO.


Po zakończonych zmaganiach najmłodszych uczestników rozgrywki przeniosły się do Szkoły Podstawowej nr 18, gdzie 7 listopada w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej do rywalizacji przystąpili starsi uczniowie szkół podstawowych. Również w tym przypadku drużyny rywalizowały „systemem każdy z każdym”. Z tą trudną próbą najlepiej poradzili sobie reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 35 wygrywając wszystkie turniejowe mecze i tym samym zdobywając tytuł Mistrzów Gdańska w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tak więc, puchar, tytuł i złote medale pojechały do Oliwy. Drugie miejsce i srebrne medale wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 81 a brązowe krążki zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27. Tuż za podium znaleźli się zawodnicy III Społecznej Szkoły Podstawowa "STO" w Gdańsku. Gratulacje dla wszystkich drużyn za osiągnięte wyniki i sportową postawę podczas rozgrywek.

alt


Ostatnimi unihokejowymi zawodami sezonu 2022/23 był turniej finałowy dziewcząt rozegrany w Szkole Podstawowej nr 81. Najmłodsze uczestniczki Gdańskiej Olimpiady Młodzieży, które awansowały do turnieju finałowego po wcześniejszych eliminacjach grupowych. Cztery szkoły rywalizowały w kategorii Igrzysk Dzieci tocząc rozgrywki systemem „każdy z każdym”. Emocje, radość i rozczarowanie towarzyszyły uczestniczkom podczas przebiegu całego turnieju. Po ostatnim gwizdku sędziego najbardziej z osiągniętego rezultatu w turnieju, którego stawką było Mistrzostwo Gdańska w Unihokeju mogły być zadowolone reprezentantki gospodarzy. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 81 zgromadziły na swoim koncie najwięcej punktów pewnie sięgając po tytuł Mistrzyń Gdańska i złote medale. Na drugim miejscu ze srebrnymi medalami zameldowały się dziewczęta Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej. Brązowe medale zawisły na piersiach zawodniczek Szkoły Podstawowej nr 17 a tuż za podium znalazły się podopieczne Szkoły Podstawowej nr 27.

Klasyfikacja dziewcząt – Igrzyska Dzieci:
1. Szkoła Podstawowa nr 81
2. Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa
3. Szkoła Podstawowa nr 17
4. Szkoła Podstawowa nr 27

Klasyfikacja chłopców – Igrzyska Dzieci:
1. Szkoła Podstawowa nr 81
2. Szkoła Podstawowa nr 35
3. III Społeczna Szkoła Podstawowa STO
4. Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa nr 35
5. Szkoła Podstawowa nr 18

Klasyfikacja chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

1. Szkoła Podstawowa nr 35
2. Szkoła Podstawowa nr 81
3. Szkoła Podstawowa nr 27
4. III Społeczna Szkoła Podstawowa STO
5. Szkoła Podstawowa nr 18

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek