Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Finałowe zmagania unihokeistów

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 29 listopada 2022 14:04

W rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży ostatnie tygodnie stały pod znakiem unihokeja. Najpierw na uczestników międzyszkolnych rozgrywek czekały turnieje półfinałowe a później cała seria zawodów finałowych.


W Szkole Podstawowej nr 27 o tytuł Mistrzów Gdańska w Unihokeju zagrali uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Rozgrywki toczone systemem „każdy z każdym” wyłoniły zwycięzców w kategorii Igrzysk Dzieci. W tym roku tytuł Mistrzów Gdańska wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27. Gratulacje! Na drugim miejscu ze srebrnymi medalami uplasowali się reprezentanci utytułowanej Szkoły Podstawowej nr 81 a brązowe krążki powędrowały do równie utytułowanych zawodników Szkoły Podstawowej nr 35. Tuż za podium znaleźli się uczniowie II Społecznej Szkoły Podstawowej STO.


Po zakończonych zmaganiach najmłodszych uczestników rozgrywki przeniosły się do Szkoły Podstawowej nr 18, gdzie 7 listopada w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej do rywalizacji przystąpili starsi uczniowie szkół podstawowych. Również w tym przypadku drużyny rywalizowały „systemem każdy z każdym”. Z tą trudną próbą najlepiej poradzili sobie reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 35 wygrywając wszystkie turniejowe mecze i tym samym zdobywając tytuł Mistrzów Gdańska w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Tak więc, puchar, tytuł i złote medale pojechały do Oliwy. Drugie miejsce i srebrne medale wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 81 a brązowe krążki zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27. Tuż za podium znaleźli się zawodnicy III Społecznej Szkoły Podstawowa "STO" w Gdańsku. Gratulacje dla wszystkich drużyn za osiągnięte wyniki i sportową postawę podczas rozgrywek.

alt


Ostatnimi unihokejowymi zawodami sezonu 2022/23 był turniej finałowy dziewcząt rozegrany w Szkole Podstawowej nr 81. Najmłodsze uczestniczki Gdańskiej Olimpiady Młodzieży, które awansowały do turnieju finałowego po wcześniejszych eliminacjach grupowych. Cztery szkoły rywalizowały w kategorii Igrzysk Dzieci tocząc rozgrywki systemem „każdy z każdym”. Emocje, radość i rozczarowanie towarzyszyły uczestniczkom podczas przebiegu całego turnieju. Po ostatnim gwizdku sędziego najbardziej z osiągniętego rezultatu w turnieju, którego stawką było Mistrzostwo Gdańska w Unihokeju mogły być zadowolone reprezentantki gospodarzy. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 81 zgromadziły na swoim koncie najwięcej punktów pewnie sięgając po tytuł Mistrzyń Gdańska i złote medale. Na drugim miejscu ze srebrnymi medalami zameldowały się dziewczęta Gdańskiej Autonomicznej Szkoły Podstawowej. Brązowe medale zawisły na piersiach zawodniczek Szkoły Podstawowej nr 17 a tuż za podium znalazły się podopieczne Szkoły Podstawowej nr 27.

Klasyfikacja dziewcząt – Igrzyska Dzieci:
1. Szkoła Podstawowa nr 81
2. Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa
3. Szkoła Podstawowa nr 17
4. Szkoła Podstawowa nr 27

Klasyfikacja chłopców – Igrzyska Dzieci:
1. Szkoła Podstawowa nr 81
2. Szkoła Podstawowa nr 35
3. III Społeczna Szkoła Podstawowa STO
4. Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa nr 35
5. Szkoła Podstawowa nr 18

Klasyfikacja chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

1. Szkoła Podstawowa nr 35
2. Szkoła Podstawowa nr 81
3. Szkoła Podstawowa nr 27
4. III Społeczna Szkoła Podstawowa STO
5. Szkoła Podstawowa nr 18

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek