Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

W trakcie ferii nudy nie było

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Po dwóch tygodniach ferii zakończyły się półkolonie z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego.


Podczas dwóch tygodni zimowego wypoczynku dzieci i młodzież skorzystały z półkolonijnej oferty GZSiSS. Codziennie pomiędzy 8.00 a 16.00 około 100 półkolonistów uczęszczało na zajęcia przygotowane specjalnie na tę okazję. Zajęcia realizowano zarówno w siedzibie GZSiSS przy al. Grunwaldzkiej jak również w gdańskich placówkach oświatowych w ramach Dzielnicowych Centrów Sportu.


Gry i zabawy na sali gimnastycznej, ognisko oraz warsztaty plastyczne, gry terenowe, ale także wyjście do kina, bowlingowa rywalizacja w U7, wizyta w Parku Trampolin JumpCity lub zabawa w Loopy’s Word to niewątpliwe atrakcje, które czekały podczas dwóch tygodni na uczestników półkolonii. Dodatkowo wycieczki ze zwiedzaniem, Ołowianki, Muzeum Narodowego, Muzeum Morskiego z pogadanką na temat Bitwy pod Oliwą i statku Sołdek, a także zwiedzanie z przewodnikiem Spichlerza pod „Błękitnym Barankiem”, zwiedzanie fortyfikacji reduty przy Kamiennej Grodzy i Małym Arsenale.

alt


W Dzielnicowych Centrach Sportu z zimowej formy zajęć skorzystało podczas ferii 45 uczestników zgromadzonych w gdańskich placówkach oświatowych. W pierwszym tygodniu zajęcia odbywały się Szkole Podstawowej nr 61 na Przeróbce oraz w Szkole Podstawowej nr 72 na Stogach. W drugim tygodniu dzieci uczęszczały na zajęcia półkolonijne do Szkoły Podstawowej nr 35 w Oliwie. Każda z placówek przygotowała swój bogaty plan zajęć na czas półkolonii.


W Szkole Podstawowej nr 35 oprócz zajęć sportowych i rekreacyjnych między innymi zorganizowano wycieczki do Parku Oliwskiego, Loopys World, Klockowni, kina Helios. Zorganizowano także zajęcia szachowe oraz wyjście na pożegnalne ognisko.


W Szkole Podstawowej nr 61 dominowały zajęcia sportowe przeplatane grami planszowymi w tym dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia szachowe. Uczestnicy skorzystali także z warsztatów kulinarnych. Wyszli także do Loopy’s World oraz na zajęcia warsztatowe do Gdańskiej Galerii Zmysłów. Całość zakończyła się wspólnym ogniskiem w siedzibie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.

alt


W Szkole Podstawowej nr 72 przeważały zajęcia sportowe. Gry zespołowe, pływalnia oraz siłownia to stałe elementy codziennych aktywności grupy dzieci i młodzieży uczęszczającej na półkolonie na Stogach. Całości dopełniły zajęcia szachowe, artystyczne oraz ekologiczne, a także wyjścia do kina Helios, Muzeum Archeologicznego i kręgielnię. Podobnie jak u innych grup półkololoniści pożegnali się wspólnym ogniskiem.


Cała feryjna oferta Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego nie pozwoliła nudzić się dzieciom i młodzieży a jednocześnie dały możliwość na aktywne spędzenie tego wolnego od nauki czasu.

Źródło GZSiSS