Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W trakcie ferii nudy nie było

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Po dwóch tygodniach ferii zakończyły się półkolonie z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego.


Podczas dwóch tygodni zimowego wypoczynku dzieci i młodzież skorzystały z półkolonijnej oferty GZSiSS. Codziennie pomiędzy 8.00 a 16.00 około 100 półkolonistów uczęszczało na zajęcia przygotowane specjalnie na tę okazję. Zajęcia realizowano zarówno w siedzibie GZSiSS przy al. Grunwaldzkiej jak również w gdańskich placówkach oświatowych w ramach Dzielnicowych Centrów Sportu.


Gry i zabawy na sali gimnastycznej, ognisko oraz warsztaty plastyczne, gry terenowe, ale także wyjście do kina, bowlingowa rywalizacja w U7, wizyta w Parku Trampolin JumpCity lub zabawa w Loopy’s Word to niewątpliwe atrakcje, które czekały podczas dwóch tygodni na uczestników półkolonii. Dodatkowo wycieczki ze zwiedzaniem, Ołowianki, Muzeum Narodowego, Muzeum Morskiego z pogadanką na temat Bitwy pod Oliwą i statku Sołdek, a także zwiedzanie z przewodnikiem Spichlerza pod „Błękitnym Barankiem”, zwiedzanie fortyfikacji reduty przy Kamiennej Grodzy i Małym Arsenale.

alt


W Dzielnicowych Centrach Sportu z zimowej formy zajęć skorzystało podczas ferii 45 uczestników zgromadzonych w gdańskich placówkach oświatowych. W pierwszym tygodniu zajęcia odbywały się Szkole Podstawowej nr 61 na Przeróbce oraz w Szkole Podstawowej nr 72 na Stogach. W drugim tygodniu dzieci uczęszczały na zajęcia półkolonijne do Szkoły Podstawowej nr 35 w Oliwie. Każda z placówek przygotowała swój bogaty plan zajęć na czas półkolonii.


W Szkole Podstawowej nr 35 oprócz zajęć sportowych i rekreacyjnych między innymi zorganizowano wycieczki do Parku Oliwskiego, Loopys World, Klockowni, kina Helios. Zorganizowano także zajęcia szachowe oraz wyjście na pożegnalne ognisko.


W Szkole Podstawowej nr 61 dominowały zajęcia sportowe przeplatane grami planszowymi w tym dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia szachowe. Uczestnicy skorzystali także z warsztatów kulinarnych. Wyszli także do Loopy’s World oraz na zajęcia warsztatowe do Gdańskiej Galerii Zmysłów. Całość zakończyła się wspólnym ogniskiem w siedzibie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.

alt


W Szkole Podstawowej nr 72 przeważały zajęcia sportowe. Gry zespołowe, pływalnia oraz siłownia to stałe elementy codziennych aktywności grupy dzieci i młodzieży uczęszczającej na półkolonie na Stogach. Całości dopełniły zajęcia szachowe, artystyczne oraz ekologiczne, a także wyjścia do kina Helios, Muzeum Archeologicznego i kręgielnię. Podobnie jak u innych grup półkololoniści pożegnali się wspólnym ogniskiem.


Cała feryjna oferta Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego nie pozwoliła nudzić się dzieciom i młodzieży a jednocześnie dały możliwość na aktywne spędzenie tego wolnego od nauki czasu.

Źródło GZSiSS