“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kwiecień w Pracowni Turystyki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Dla młodych podopiecznych Pracowni Turystyki i Rekreacji Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego kwiecień stanowił spore wyzwanie. W tym czasie odbyło się wiele aktywności zarówno stacjonarnych, w siedzibie schroniska przy al. Grunwaldzkiej jak i wspólnych wyjść. Wiosna na dobre rozgościła się na zajęciach turystyki i rekreacji.


Dzieci uczestniczyły w warsztatach organizowanych prze zaprzyjaźnione Centrum Hevelianum. Podczas zaplanowanych wyjść uczestnicy tworzyli zwierzaki - cudaki 3D. Poprzez wspólnie zaprojektowane modele niezwykłych zwierząt a potem tworzone za pomocą drukarek 3D powstawały małe dzieła. Podopieczni GZSiSS dobrze bawili się w otoczeniu mnóstwa nowoczesnej technologii. Przy okazji warsztatów dzieci dowiedziały się też jak zwierzaki przystosowują się do życia w otaczającym je środowisku poznając zaskakujące umiejętności niektórych z nich. Zwierzaka cudaka można było zabrać do domu.


Początek miesiąca to Święta Wielkanocne i z tej okazji odbyły się warsztaty, podczas których uczestnicy uczęszczający na co dzień do Szkoły Podstawowej nr 70 i Szkoły Podstawowej nr 26 tworzyli wielkanocne ozdoby. Między innymi za sprawą inwencji młodych plastyków powstały pisanki w technice decoupage, z gliny i kolorowych materiałów. Wyszły prawdziwe cudeńka!

alt


Odbyło się również nocowanie w Schronisku przy al. Grunwaldzkiej. Dzieci ze szkoły podstawowej z Żabiego Kruku pokonywały pierwsze trudności w samodzielnym nocowaniu bez rodziców. Pobyt w schronisku uświetniło ognisko oraz gra terenowa przeprowadzona na terenie pobliskiego Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.


W tym czasie podopieczni odwiedzili też „Sopotekę”, jak nazwa wskazuje znajdującą się oczywiście w Sopocie. Poznali ciekawą bibliotekę na Dworcu Głównym, zwiedzili miasto i skorzystali z warsztatów w „MITOgraj” w Grodzisku. W świat japońskich, greckich i słowiańskich legend i mitów opowiadających jak powstał świat, wprowadziła uczestników spotkania Pani Katarzyna Jackowska - Enemuo, antropolożka kultury a zarazem muzykantka. Również dzieci miały swój mały udział w tworzeniu mitów wykazując się przy tym bujną wyobraźnią oraz pomysłowością.


Dla uczestników zajęć turystycznych i rekreacyjnych kwiecień to także spacer literacki z okazji Oliwskiego Święta Książki. Pod przewodnictwem Pani Grażki – przewodnika po Oliwie - podopieczni GZSiSS poznali zakamarki Parku Oliwskiego. Piękna pogoda sprzyjała także wymianie książek.


Na młodych uczestników zajęć organizowanych przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego czekają kolejne atrakcje. Ogniska, gry miejskie a już niebawem „Akcja lato”!

źródło GZSiSS