Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
Reklama
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kwiecień w Pracowni Turystyki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Dla młodych podopiecznych Pracowni Turystyki i Rekreacji Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego kwiecień stanowił spore wyzwanie. W tym czasie odbyło się wiele aktywności zarówno stacjonarnych, w siedzibie schroniska przy al. Grunwaldzkiej jak i wspólnych wyjść. Wiosna na dobre rozgościła się na zajęciach turystyki i rekreacji.


Dzieci uczestniczyły w warsztatach organizowanych prze zaprzyjaźnione Centrum Hevelianum. Podczas zaplanowanych wyjść uczestnicy tworzyli zwierzaki - cudaki 3D. Poprzez wspólnie zaprojektowane modele niezwykłych zwierząt a potem tworzone za pomocą drukarek 3D powstawały małe dzieła. Podopieczni GZSiSS dobrze bawili się w otoczeniu mnóstwa nowoczesnej technologii. Przy okazji warsztatów dzieci dowiedziały się też jak zwierzaki przystosowują się do życia w otaczającym je środowisku poznając zaskakujące umiejętności niektórych z nich. Zwierzaka cudaka można było zabrać do domu.


Początek miesiąca to Święta Wielkanocne i z tej okazji odbyły się warsztaty, podczas których uczestnicy uczęszczający na co dzień do Szkoły Podstawowej nr 70 i Szkoły Podstawowej nr 26 tworzyli wielkanocne ozdoby. Między innymi za sprawą inwencji młodych plastyków powstały pisanki w technice decoupage, z gliny i kolorowych materiałów. Wyszły prawdziwe cudeńka!

alt


Odbyło się również nocowanie w Schronisku przy al. Grunwaldzkiej. Dzieci ze szkoły podstawowej z Żabiego Kruku pokonywały pierwsze trudności w samodzielnym nocowaniu bez rodziców. Pobyt w schronisku uświetniło ognisko oraz gra terenowa przeprowadzona na terenie pobliskiego Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.


W tym czasie podopieczni odwiedzili też „Sopotekę”, jak nazwa wskazuje znajdującą się oczywiście w Sopocie. Poznali ciekawą bibliotekę na Dworcu Głównym, zwiedzili miasto i skorzystali z warsztatów w „MITOgraj” w Grodzisku. W świat japońskich, greckich i słowiańskich legend i mitów opowiadających jak powstał świat, wprowadziła uczestników spotkania Pani Katarzyna Jackowska - Enemuo, antropolożka kultury a zarazem muzykantka. Również dzieci miały swój mały udział w tworzeniu mitów wykazując się przy tym bujną wyobraźnią oraz pomysłowością.


Dla uczestników zajęć turystycznych i rekreacyjnych kwiecień to także spacer literacki z okazji Oliwskiego Święta Książki. Pod przewodnictwem Pani Grażki – przewodnika po Oliwie - podopieczni GZSiSS poznali zakamarki Parku Oliwskiego. Piękna pogoda sprzyjała także wymianie książek.


Na młodych uczestników zajęć organizowanych przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego czekają kolejne atrakcje. Ogniska, gry miejskie a już niebawem „Akcja lato”!

źródło GZSiSS