W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f... Stowarzyszenie Godność o emeryturach esbeków » Oświadczenie Stowarzyszenia Godność w sprawie przywrócenia uprawnień funkcjonariuszom aparatu PRL.No...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
piątek, 24 listopada 2023 21:53
Arka przełamała niemoc w derbach. Gdynianie wygrali w lidze po 16 latach
Po 16 latach Arka wygrała w lidze z Lechią. W Gdyni gospodarze
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Młodzi a już wielcy. Kolejne zespoły Open'er Festival ogłoszone

altDaughter, Warpaint i Bastille kolejnymi wykonawcami Open'er Festival. Ten eklektyczny zestaw z nurtu alternatywnego grania jest jednym z najciekawszych ogłoszeń do tej pory.Biorąc pod uwagę przebojowość, to na pewno w tej trójce wyścig wygrywa brytyjski zespół Bastille. Jest to swoisty fenomen, bo w ciągu roku z zespołu o którym nikt nie słyszał, stali się zespołem, którego koncerty wyprzedają się do ostatniego miejsca. Grający taneczny indie-pop Bastille po raz pierwszy dali się poznać szerszej publiczności podczas holenderskiego festiwalu Eurosonic. To wydarzenie było dla nich krokiem milowym – wydali longplay, zaczęli grać koncerty aż w końcu stali się gwiazdami swojego gatunku. Trochę american dream, ale jak widać niektórym się on spełnia.

Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę międzynarodowy rozgłos i rangę, to bezsprzecznym zwycięzcą jest damski kwartet z Kalifornii, czyli Warpaint. Aż ciężko uwierzyć, że ludzie mieszkający w jednym z najbardziej słonecznych regionów świata tworzą tak bardzo niemrawe – by nie powiedzieć senne – brzmienie. Co niesamowite, to brzmienie porwało cały świat. Melancholijne utwory stały się przebojami, a z wydaną w 2010 roku płytą „The Fool” rok później objechały najważniejsze festiwale zjednując sobie rzesze fanów. Po sporym okresie informacyjnej posuchy na początku roku pojawiła się ich nowa płyta, zatytułowana po prostu „Warpaint”. I z miejsca kwartet udowodnił, że nie było się co obawiać o jakość nowych kompozycji. Czy nowe utwory sprawdzą się na żywo równie dobrze, jak te z „The Fool”? Okaże się już latem w Gdyni.Całą stawkę zamyka jeden z najciekawszych i – według wielu – najważniejszych debiutów ubiegłego roku. Choć tak naprawdę zostali zauważeni dokładnie dwa lata temu, podczas tego samego festiwalu, co Bastille, czyli Eurosonic. Londyńskie trio wystąpiło wówczas w zaaranżowanym na salę koncertową kościele. Nikt chyba nie przypuszczał, że rok później, kiedy ten grający przygnębiające ballady z damskim wokalem zespół wyda płytę, stanie się ona hitem. Mało tego, że sprawdzi się w największych koncertowych przestrzeniach. Po ogłoszeniu Daughter na tegorocznym festiwalu Open'er, internet wręcz eksplodował entuzjazmem. A to się rzadko ostatnio zdarza i tym bardziej potwierdza fenomen tego młodego zespołu.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu: www.opener.pl


Patryk Gochniewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież