100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Złodziej recydywista

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 17 stycznia 2012 09:00

alt

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali 34-latka, który w grudniu z przedszkola we Wrzeszczu ukradł portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartami płatniczymi. Wstępne ustalenia wykazały, że mężczyzna w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na terenie całego województwa pomorskiego mógł dokonać jeszcze 30 innych kradzieży, a na miejsce swojej działalności przestępczej wybierał głównie szpitale i urzędy.
W środę po południu na ul. Nowatorów kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 34-letniego mieszkańca Sztumu, po tym jak ustalili, że ma on na swoim koncie kradzież portfela z terenu przedszkola we Wrzeszczu. Podczas zdarzenia sprawca po wejściu do środka placówki wykorzystał nieobecność pracowników w jednym z pokoi i ukradł z szafki portfel wraz z zawartością.

Praca policjantów z komendy miejskiej wykazała, że zatrzymany może mieć na swoim koncie znacznie więcej podobnych przestępstw. Z wstępnych ustaleń wynika, że w listopadzie i grudniu 2011 r na terenie województwa pomorskiego mógł dokonać 30 innych kradzieży, a na miejsce swojej działalności przestępczej wybierał głównie szpitale i urzędy. Jego łupem zazwyczaj padały torebki, portfele, pieniądze, dokumenty i telefony komórkowe. Policjanci cały czas ustalają szczegóły wszystkich tych spraw.

Mieszkaniec Sztumu był już wcześniej zatrzymywany przez kryminalnych z komendy miejskiej, po tym jak w kwietniu 2011 r. z oddziału chirurgii gdańskiego szpitala ukradł trzy monitory, radiomagnetofon oraz zasilacz do sprzętu medycznego. Ponadto w październiku policjanci udowodnili mu osiem kradzieży, których dokonał na terenie gdańskich szpitali. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany za kradzieże, a 12 lat swojego życia spędził w zakładzie karnym. W piątek sąd zadecydował, że 34-latek na najbliższe trzy miesiące trafi do aresztu. Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież