Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Rok 2011 na pomorskich drogach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 02 stycznia 2012 10:57

altW 2011 roku na pomorskich drogach wydarzyło się 2889 wypadków, w wyniku których 217 osób straciło życie, a 3620 zostało rannych. Wśród przyczyn wypadków dominują dwie: nadmierna prędkość i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.Podczas  całego roku pomorska policja prowadziła wiele działań, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, poprzez eliminowanie występujących zagrożeń oraz minimalizację skutków wypadków drogowych. "PRĘDKOŚĆ" - to działania ukierunkowane na egzekwowanie u kierujących ograniczeń prędkości, "TRZEŹWOŚĆ" - mającej na celu eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu - na przestrzeni całego roku na terenie województwa pomorskiego ujawniono 9535 nietrzeźwych kierujących. Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów przeprowadzono działania "NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO". O tym, jak ważne jest propagowanie wśród kierujących i pasażerów idei stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń zabezpieczających dla dzieci w czasie podróży, świadczą prowadzone działania "PASY". W trosce o bezpieczeństwo podczas wakacyjnych przejazdów Policja wraz z innymi służbami przeprowadziła działania: "BEZPIECZNY WEEKEND" oraz "BEZPIECZNE POWROTY" realizowane z udziałem policjantów ruchu drogowego, Inspektorów Transportu Drogowego, funkcjonariuszy Izby Celnej, Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Żandarmerii Wojskowej.

Przez cały 2011 rok na terenie województwa pomorskiego dynamicznie nadzorowano ruch z wykorzystaniem wideorejestratorów. Bezpośrednio w działaniach wykorzystano 24 pojazdy wyposażone w te urządzenia. Taktyka oraz sposób pełnienia służby w głównej mierze została skierowana na ujawnianie jak największej liczby szczególnie niebezpiecznych wykroczeń drogowych: przekraczanie dozwolonej prędkości, przejeżdżanie linii ciągłej, nieprawidłowe wyprzedzanie, eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych jego uczestników.

Statystyka  całego 2010 roku przyniosła w województwie pomorskim 2645 wypadków drogowych w których życie straciło 197 osób, a rannych zostało 3379. Pomorscy policjanci zatrzymali 9334 nietrzeźwych kierujących.

źródło KWP w Gdańsku

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież