Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zatrzymano złodziejski duet okradający galerie handlowe

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 13 lutego 2012 08:42

altKryminalni z Wrzeszcza zatrzymali 35-letnią kobietę i 16-latka, którzy kradli odzież, m.in. z gdańskich galerii handlowych. W ciągu czteromiesięcznej działalności przestępczej łupem sprawców padły ubrania warte przynajmniej 30 tys. zł. Policjanci udowodnili kobiecie 30 kradzieży sklepowych, a nieletniemu 43 takie czyny. Funkcjonariusze odzyskali cześć skradzionych rzeczy i wciąż ustalają paserów, którzy kupowali od sprawców kradzioną odzież.W poniedziałek wieczorem pracownik ochrony centrum handlowego zadzwonił do komisariatu we Wrzeszczu i poinformował, że ujęto nieletniego, który ukradł dwa swetry warte 260 zł. Odzyskany towar powrócił na półki sklepowe, a 16-letniego sprawcę tej kradzież policjanci przewieźli do komisariatu na przesłuchanie.

Funkcjonariusze ustalili, że nastolatkowi z Wejherowa w kradzieży pomagała 35-latka i jej nieletnia córka – również z Wejherowa. Kryminalni pojechali do ich mieszkania i zatrzymali 35-letnią kobietę i 14-letnią dziewczynę. W ich domu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilka kradzionych ubrań.

Dalsza praca nad tą sprawą wykazała, że zatrzymana kobieta i 16-letni chłopak mają na swoim koncie znacznie więcej kradzieży sklepowych. Okazało się, że podczas czteromiesięcznej działalności przestępczej na terenie dwóch gdańskich i jednej galerii handlowej w Rumi wspólnie dokonali 30 kradzieży ubrań o łącznej wartości około 30 tys. zł. Dodatkowo nieletni przynajmniej 14 razy sam ukradł odzież z różnych sklepów. Cała sprawa ma charakter rozwojowy. Kryminalni ustalają czy zatrzymana para nie ma na swoim koncie jeszcze więcej podobnych czynów. Funkcjonariusze docierają też do paserów, którzy kupowali od sprawców kradzione ubrania.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie nieletniego i 14-latki zadecyduje sąd rodzinny.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież