Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Odpowiedzą za dwa rozboje

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 24 stycznia 2012 12:13

altZa dwa rozboje odpowiedzą dwaj 19-latkowie z Gdańska. Policjanci referatu interwencyjnego komendy miejskiej zatrzymali nastolatków po tym, jak na klatce schodowej napadli na 30-letniego znajomego i z kieszeni zabrali mu wszystkie cenne przedmioty. Jak się okazało, kilka godzin wcześniej jeden ze sprawców ukradł temu samemu mężczyźnie telefon komórkowy. Do listy przewinień nastolatków doszedł też rozbój na 18-letnim chłopaku i kradzież jego telefonu, słuchawek i pieniędzy.W poniedziałek w nocy, 30-letni gdańszczanin powiadomił policję, że został napadnięty przez dwóch znanych mu nastolatków. Po pobiciu, sprawcy ukradli pokrzywdzonemu słuchawki, ładowarkę , pendrive i kartę do bankomatu, a następnie uciekli.

Policjanci ustalili, że wcześniej zgłaszający spotkał się z 19-latkami na klatce schodowej. Podczas spotkania, jeden z napastników zaczął bić i kopać pokrzywdzonego, podczas gdy drugi przeszukał kieszenie 30-latka i ukradł wszystkie cenne przedmioty. Jak się okazało, kilka godzin wcześniej jeden z tych sprawców, wyrwał z ręki tego samego pokrzywdzonego telefon komórkowy, po tym jak spotkał go na ul. Róży Ostrowskiej.

Natychmiast po zgłoszeniu, policjanci referatu interwencyjnego przeszukali pobliski teren i na ul. Słowackiego zatrzymali dwóch 19-letnich sprawców rozboju. Obaj nastolatkowie trafili do policyjnego aresztu. Praca nad tą sprawą wykazała, że zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze jeden rozbój . W minioną niedzielę grożąc pobiciem 18-latkowi, ukradli jego telefon , pieniądze i słuchawki . Zatrzymani usłyszeli już zarzuty we wszystkich tych sprawach. Funkcjonariusze odzyskali prawie wszystkie łupy pochodzące z tych przestępstw. Okazało się że sprawcy spieniężyli w jednym z lombardów. Jeden z zatrzymanych 19-latków był już wcześniej notowany za rozboje.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież