Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dwa samochody i 500 zł za życie 19-latki

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 14 lutego 2012 09:35

altNawet do 10 lat więzienia grozi 19-latkowi z Gdańska, który od rodziców 19-letniej dziewczyny zażądał dwóch samochodów i 500 zł, w zamian za pozostawienie przy życiu ich córki i jej powrót do domu. Sprawcę tego wymuszenia rozbójniczego zatrzymali policjanci ze Śródmieścia i referatu interwencyjnego komendy miejskiej, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.W czwartek w nocy na numer alarmowy policji zadzwonił mieszkaniec Śródmieścia. Mężczyzna poinformował, że zadzwonił do niego 19-letni chłopak jego córki i zagroził, że zabije 19-latkę, jeśli nie dostanie dwóch samochodów i 500 zł.

Policjanci ze Śródmieścia niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Kiedy nastolatek pojawił się z 19-letnią dziewczyną w swoim domu, natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przewieziony do policyjnego aresztu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, której załoga udzieliła pomocy medycznej nastolatce pobitej przez agresywnego chłopaka.

Praca nad tą sprawą wykazała, że w środę wieczorem 19-latka przyjechała na gdańską starówkę nissanem micrą swojego ojca na spotkanie z chłopakiem. Para wybrała się na przejażdżkę, a 19-latek usiadł za kierownicą auta. W pewnym momencie chłopak zaatakował nastolatkę, zaczął ją wyzywać i okładać pięściami po całym ciele. Zadzwonił też z telefonu komórkowego dziewczyny do jej ojca i zażądał 500 zł oraz dwóch samochodów wartych 86 tys. zł, w zamian za pozostawienia nastolatki przy życiu i jej powrót do domu. Mężczyzna po usłyszeniu tej groźby i żądań sprawcy, w obawie o życie i zdrowie swojej córki, o całej sytuacji natychmiast poinformował policję.

Zatrzymany przez policjantów 19-letni gdańszczanin, odpowie teraz między innymi za wymuszenie rozbójnicze i uszkodzenie ciała dziewczyny. Po przesłuchaniu w prokuraturze, sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi on areszcie. Wcześniej jako osoba nieletnia był już notowany za pobicie i rozboje.

Za wymuszenie rozbójnicze grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za uszkodzenie ciała z rozstrojem zdrowia trwającym poniżej 7 dni, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież