O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Największe wydarzenie gospodarcze Północnej Polski!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 czerwca 2023 09:13

altZa nami pierwszy dzień największego wydarzenia gospodarczego na Pomorzu. VI edycja Forum Wizja Rozwoju zgromadziła tysiące gości, w tym liczne grono ekspertów z zakresu ekonomii, energetyki, logistyki i spraw społecznych oraz polityków, samorządowców, przedstawicieli świata nauki. W pracach Forum wziął udział premier Mateusz Morawiecki, który podkreślił w swoim wystąpieniu, że Dziś jest szansa zaoferować polskiemu społeczeństwu coś bezcennego – rozwój wysokiej jakości.


– Gdynia po raz kolejny staje się miejscem do spotkania technologii, rozwoju, strategii – mówił doktor Andrzej Michalak, prezes Fundacji Wizja Rozwoju otwierając VI już edycję wydarzenia.


– Po potrzebach egzystencjalnych, potrzeba bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. Jesteśmy w miejscu, gdzie nie myśli się tylko o dniu dzisiejszym. Myśli się o jutrze nie zapominając o tym, co było wczoraj – podkreślał Tomasz Szubrycht, Rektor Akademii Marynarki Wojennej, która po raz kolejny gości Forum Wizja Rozwoju. Rektor zaznaczał, że… – tematyką Forum jest szeroko pojęte bezpieczeństwo, co wpisuje się w profil działalności Akademii, ale przede wszystkim wpisuje się w potrzeby Polski i Polaków – podkreślał rektor Tomasz Szubrycht.


Forum Wizja Rozwoju to 49 paneli dyskusyjnych poprzedzonych sesją inauguracyjną, która w tym roku poświęcona była wyzwaniom, z którymi zmaga się polska gospodarka w kontekście napaści Rosji na Ukrainę.


Pierwszy dzień obfitował w dyskusje o obecnym i przyszłym kształcie strategicznych obszarów rozwoju państwa – zarówno w kontekście wewnętrznym, jak również w relacjach międzynarodowych.


W Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni nie brakowało wydarzeń i ekspozycji poświęconych nowym technologiom, problemom rynku pracy oraz polityce senioralnej.


Goście i eksperci Forum wiele miejsca poświęcili bezpieczeństwu energetycznemu Polski.


W panelu „Bezpieczeństwo energetyczne Polski: dziś i jutro” wzięli udział: Artur Zawartko, Wiceprezes Zarządu GAZ-SYSTEM S.A. podkreślał: – Rozbudowa terminala LNG była jedną z kluczowych decyzji dywersyfikacyjnych. To, że w momencie, w którym gaz przestał płynąć, mieliśmy infrastrukturę, która umożliwiała zabezpieczenie Polski i handel, to był cały szereg elementów i były one planowane od dawna. Do tego przyczyniło się także Baltic Pipe, jak również dodatkowe tłocznie i infrastruktura wewnątrz kraju. To dało nam poczucie komfortu, chociaż nie spokoju. LNG wciąż jest niezwykle ważnym paliwem z punktu widzenia całego rynku.

O energetyce mówił również Jan Szewczak, członek zarządu PKN Orlen. – Budowa multienergetycznego koncernu była warunkiem możliwości odcięcia się od rosyjskich surowców. To właśnie dlatego Saudi Aramco nawiązał z nami współpracę, że byliśmy już na tyle dużym koncernem, że mogliśmy poruszać się po rynku finansowym. Mogliśmy też reagować na szoki cenowe, mogliśmy szukać alternatywnych źródeł energii – podkreślał Jan Szewczak.


W budzącej emocje dyspucie na temat wpływu rządu Jana Olszewskiego na kształt gospodarki po 1992 roku, wzięli udział Antoni Macierewicz, Piotr Naimski, Jerzy Kropiwnicki oraz Jan Parys.
– Rząd Jana Olszewskiego był kwestionowany przez ówczesną formację Okrągłego Stołu, a to ona dominowała wówczas w strukturze politycznej. I ona miała istotę polegającą na kontynuacji systemu komunistycznego, tylko w kształcie pseudokapitalistycznym. To była realizacja polityki rosyjskiej zmierzającej do przekształcenia polityki struktury zbudowanej przez zabór przez Rosję Europy Środkowej tak, aby można było tworzyć wielką Europę. Tak, aby można było doprowadzić do sojuszu z Niemcami, które miały być zjednoczone, ale zjednoczone tak, aby stać się sojusznikiem Związku Sowieckiego, a potem Federacji Rosyjskiej. Do tego prowadzić miały decyzje gospodarcze i doprowadzenie do tego, żeby ta własność, która została przejęta przez Rosję podczas okupacji, została teraz przekazana członkom dawnego aparatu komunistycznego i służbom specjalnym, które miały ukształtować oligarchię – strukturę gospodarczą i polityczną kierującą krajem – mówił do zgromadzonych na sali licznych słuchaczy Antoni Macierewicz, były Minister Obrony Narodowej.


W ramach Forum odbył się także VI Kongres Srebrnej Gospodarki z udziałem grona ekspertów dyskutujących o możliwościach aktywizacji seniorów w zmieniającym się społeczeństwie. W panelu „Polityka senioralna wyzwaniem dla rządu” udział wzięła m.in. Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg, która podkreślała, że prowadzone od kilku lat programy społeczne, m.in. takie, jak 500+ stanowią elementarne wsparcie dla rodzin, które ponoszą największe koszty związane z wychowaniem dzieci.
Wśród tematów społecznych znalazły się również te mówiące o finansowaniu ważnych przedsięwzięć przez biznes.

– Sponsoring sportu zawsze się opłaca, bo sport nierozerwalnie łączy się ze społeczną odpowiedzialnością biznesu – mówiła Adrianna Sikorska, członek zarządu ENERGA Grupa Orlen. – Energa wspiera nie tylko profesjonalnych sportowców, ale również projekty sportowo-edukacyjne. Jednym z nich jest Drużyna Energii – zaznaczała.

Kornel Eljaszewicz reprezentujący Totalizator Sportowy sp. z o.o. podkreślał – Totalizator Sportowy jest największym sponsorem sportu w Polsce. Wspierając sportowe projekty i inicjatywy angażujemy się długofalowo, interesuje nas nie tylko sport profesjonalny, ale również amatorski.


Forum Wizja Rozwoju to również II edycja Targów Pracy, których partnerem są Ochotnicze Hufce Pracy, a środowiska naukowe szczególnie aktywnie reprezentowane były podczas pokazów dziewięciu kół naukowych z sześciu renomowanych polskich uczelni wyższych – Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Łódzkiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Śląskiej i Politechniki Bydgoskiej.


Zwieńczeniem pierwszego dnia VI edycji Forum Wizja Rozwoju było wręczenie nagród gospodarczych firmom, które miały znaczące osiągnięcia gospodarcze, wpływające na rozwój narodowej gospodarki, kształtowania relacji społecznych oraz budowę społeczności lokalnych.

Laureatami nagród, przyznanych w 7 kategoriach, zostały:
- Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria S.A. w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu,
- Eagle sp. z o.o. w kategorii Badania, rozwój i transfer nowoczesnych technologii,
- PESA Bydgoszcz S.A. w kategorii Ekomobilność,
- Interizon – Pomorski Klaster ICT – w kategorii E-gospodarka,
- Checly sp. z o.o. w kategorii Start-up,
- Nanoseen sp. z o.o. w kategorii Innowacyjność,
- Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w kategorii Zarządzanie.
– Kapituła Forum Wizji Rozwoju, wybrała firmy, które dzielą się rozwiązaniami, z których możemy być dumni na arenie międzynarodowej – podkreślał Andrzej Michalak dziękując laureatom.

Podczas uroczystej gali wręczone zostały także Nagrody Złotej Wstęgi Forum Wizja Rozwoju, które otrzymali:
- Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej w kategorii Rodzina i Polityka Społeczne,
- Magdalena Rzeczkowska, Minister Finansów w kategorii Finanse,
- Dariusz Drelich, Wojewoda Pomorski w kategorii Dialog Samorządowy,
- Paweł Borys, Prezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju w kategorii Inwestycje dla Polski
- Marek Kowalski, Przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich w kategorii Dialog Społeczny
Nagrody Pracodawca Przyjazny Ochotniczym Hufcom Pracy otrzymały:
- Brose Sitech sp. z o.o. (III miejsce)
- Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Romaniuk (II miejsce)
- Meble Wójcik sp. z o.o. (I miejsce).

Forum Wizja Rozwoju trwa dwa – obfitujące w debaty – dni.
źródło materiały prasowe


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież