Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdański projekt drugi w Europie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 31 maja 2011 14:01

altZnamy już zwycięzców tegorocznej edycji Europejskich Nagród Przedsiębiorczości. W kategorii Promowanie ducha przedsiębiorczości, najlepszy okazał się projekt z Turcji, tuż za nimi uplasował się program Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku - Dojrzały Przedsiębiorca.


Za nami kolejna, 5 już edycja, Europejskich Nagród Przedsiębiorczości - konkursu, którego celem jest wyłonienie najlepszych, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej, projektów promujących przedsiębiorczość. W tym roku o zwycięstwo walczyło 399 programów realizowanych we wszystkich państwach Wspólnoty, a także Chorwacji, Islandii, Norwegii, Serbii i Turcji.


Pierwsza selekcja miała miejsce jeszcze na etapie krajowym. W Polsce, wśród najlepszych znalazł się m.in. Dojrzały Przedsiębiorca - projekt promujący biznesową aktywność dojrzałych gdańszczan opracowany w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku.


54 wytypowane w poszczególnych państwach programy rozpoczęły następnie rywalizację na szczeblu europejskim. Tu o zwycięstwie i zakwalifikowaniu się do ścisłego finału decydowało specjalne jury złożone z przedsiębiorców, wysokich urzędników oraz przedstawicieli świata nauki. Głosami ekspertów wybrano łącznie 12 projektów, które w 5 kategoriach miały w maju powalczyć o zwycięstwo w konkursie. W elitarnym gronie, w kategorii Promowanie ducha przedsiębiorczości, znalazły się 3 projekty, po jednym z Hiszpanii, Turcji i ... Polski.


alt


Wyniki końcowej rywalizacji ogłoszone zostały w Budapeszcie w trakcie dwudniowej  konferencji (24-25 maja) poświęconej rozwojowi przedsiębiorczości na starym kontynencie - "Mobilizowanie Małych i Średnich Przedsiębiorstw dla przyszłości Europy". Na uroczystej gali listę zwycięzców oficjalnie przedstawił Antonio Tajani unijny Komisarz ds. Przemysłu i Przedsiębiorczości. Grand Prix konkursu otrzymał hiszpański projekt Barcelona Activa. W kategorii Promowanie ducha przedsiębiorczości w tym roku wybór jury padł na pomysł turecki (Razem możemy więcej! Pszczelarstwo, produkcja miodu, leśnictwo i zrównoważony rozwój), drugim miejscem zaś nagrodzony został Dojrzały Przedsiębiorca


- Choć w tym roku nie udało się nam wygrać, to na pewno mamy powody do dużej satysfakcji. Przygotowany przez nas pomysł na aktywizację zawodową osób dojrzałych znalazł ogromne uznanie nie tylko w kraju, ale i w całej Europie. Najlepiej świadczą o tym wyniki. Na początku o zwycięstwo w konkursie ubiegało się blisko 400 programów. Jednak jedynie garstka z nich przebiła się dalej. Ostatecznie występ w finale, choć zakończył się drugim miejscem, to z pewnością jest sukcesem samym w sobie - ocenia Roland Budnik

O Projekcie
Realizacja projektu Dojrzały Przedsiębiorca ruszyła w 2009 r. Do wzięcia udziału w programie zaproszono gdańszczan powyżej 50 roku życia planujących założenie własnej firmy. Na ogłoszenie PUP w Gdańsku odpowiedziało ponad 120 osób. Do wstępnej fazy projektu zakwalifikowano 60 osób. Po wyłonieniu beneficjenów rozpoczął się okres szkoleń z zakresu przedsiębiorczości. Wszystkie zajęcia prowadzili doświadczeni specjaliści, eksperci Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Po zakończeniu części szkoleniowej uczestnicy projektu rozpoczęli, pod okiem konsultantów, tworzenie biznesplanów. 26 najlepszych projektów otrzymało jednorazową dotację inwestycyjną w wysokości 40 tys. zł na założenie własnej firmy oraz dodatkowe wsparcie pomostowe. W ten sposób powstało ponad 20 przedsiębiorstw, które dziś mają za sobą pierwsze sukcesy.
Mocną stroną projektu okazała się jego promocja. Uczestnikom projektu od samego początku towarzyszyła ekipa telewizyjna. Bacznie śledziła ona poczynania przyszłych biznesmenów. Zdobyty w ten sposób materiał posłużył do stworzenia 12 odcinkowego serialu emitowanego w Telewizji Polskiej. Losy przedsiębiorców okazały się niezwykle popularne. Co tydzień przed telewizorami serial gromadził tysiące widzów.

źródło PUP w Gdańsku

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież