Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Władze Gdyni: sygnalizacja świetlna może prowokować do szybkiej jazdy…

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 08 grudnia 2017 14:07

Nie doczekają się sygnalizacji świetlnej mieszkańcy gdyńskiego Obłuża i Oksywia, zwłaszcza ci, mieszkający w okolicy ulic Benisławskiego i Stolarskiej. Rodzice uczniów uczęszczających przez – jak twierdzą - ruchliwe skrzyżowanie zwracają uwagę, że to niebezpieczne miejsce. Tymczasem według władz Gdyni instalacja tzw. świateł może… prowokować kierowców do przyspieszania przed przejściem dla pieszych.


Informacje zaniepokojonych mieszkańców północnych dzielnic Gdyni trafiły do radnego z tamtego rejonu miasta Patryka Felmeta. Postanowił on zainterweniować u włodarzy miasta.
– Dostaję sygnały, że skrzyżowanie ulicy Benisławskiego z ulicą Stolarską, z uwagi na duże natężenie ruchu i brak sygnalizacji świetlnej, nie jest w pełni bezpieczne – zaznaczył radny. - Należy dodać, że skrzyżowanie to stanowi główną trasę, którą przemierzają dzieci udające się do szkoły czy przedszkola.


Dodał, że mimo akcji edukacyjnych prowadzonych zarówno w szkole, jak i nauk i ostrzeżeń rodziców, „trudno oczekiwać od kipiących energią dzieci takiej samej uwagi i rozsądku w sytuacji na drodze, jak od osoby dorosłej”.
- Jako miasto powinniśmy zrobić wszystko, by przed takimi ryzykami dzieci chronić – stwierdził przedstawiciel mieszkańców i skierował do włodarzy miasta pytania, czy rozważają one budowę sygnalizacji świetlnej w tym rejonie, lub czy widzą inne rozwiązanie, które zapewniłoby bezpieczeństwo najmłodszym.


Jak się okazuje, po jego interwencji miasto przeanalizowało zasadności postawienia tzw. świateł na skrzyżowaniu ulic Benisławskiego i Stolarskiej. Co ciekawe, ekspertyza ta wykazała, że sygnalizacji nie powinno tam być, bo może przyczynić się do pogorszenia bezpieczeństwa.
– Zarówno na ulicy Benisławskiego jak i Stolarskiej ruch pojazdów nie jest na tyle intensywny, aby uniemożliwiać swobodne poruszanie się pieszych na skrzyżowaniu. W takiej sytuacji budowa sygnalizacji jest niewskazana. Nie eliminuje ona problemu przekraczania prędkości, w niektórych sytuacjach może nawet powodować jej zwiększenie, jeśli pojazdy dojeżdżają do skrzyżowania pod koniec zielonego światła i na początku sygnału żółtego, co może powodować zagrożenie bezpieczeństwa, jeżeli następnie włączane jest zielone światło na przejściu - wyjaśniła Katarzyna Gruszewska - Spychała, wiceprezydent Gdyni.
I poinformowała, że miasto analizuje wprowadzenie innych rozwiązań, takich jak azyle dla pieszych, wyniesione przejścia, progi zwalniające bądź wyniesione skrzyżowania.
– Najbardziej optymalne rozwiązanie, które poprawi sytuację na wspomnianych ulicach, zostanie wprowadzone - zapewniła zastępczyni prezydenta Gdyni.


- Cieszy, że po interwencji władze dostrzegły problem i podejmują wyzwanie znalezienia "najbardziej optymalnego rozwiązania, które poprawi sytuację na ulicy Benislawskiego" – skomentował Patryk Felmet. - Nie trafia jednak do mnie argument, że budowa sygnalizacji świetlnej jest bezzasadna mimo, że jest to trasa często uczęszczana przez przedszkolaków czy dzieci w wieku szkolnym. Mam nadzieję, że wypracowane przez władze miasta rozwiązanie zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo najmłodszych i zostanie wdrożone już w 2018 roku.


Łukasz Razowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: