100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynianie żyją z grzybem a władze miasta maja czas…

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 21 października 2023 08:27

altGdynianie zajmujący lokale komunalne wdychają niebezpieczne, grzybowe opary. Mimo apelu, by podjąć walkę z zagrożeniem dla ich zdrowia, władze miasta rządzonego przez Wojciecha Szczurka i jego ekipę nie spieszą się z interwencją.


Grzyb na ścianie? Nie ma żartów. Może on być groźny dla zdrowia lokatorów - wywoływać podrażnienia układu oddechowego, wysypkę, katar, kaszel, problemy z koncentracją czy bóle głowy. Zarodniki pleśni odpowiadają za takie schorzenia jak zapalenia stawów i kręgosłupa, astmę oraz depresję. Mikotoksyny mogą powodować również problemy z płodnością oraz zaburzenia w rozwoju płodu.


W tak niebezpiecznych warunkach miesza część gdynian zajmujących mieszkania komunalne – w mieście, które chwali się swoją nowoczesnością! W sprawie zagrzybienia lokali mieszkalnych w budynku komunalnym przy ul. Chwarznieńskiej w Gdyni interwencję podjął radny Paweł Stolarczyk.
- Pomimo wykonania termoizolacji ścian zewnętrznych budynku nadal występuje problem zawilgocenia i zagrzybienia ścian od strony wewnętrznej w lokalach. Mieszkańcy nie mogą tego problemu zlikwidować we własnym zakresie, pomimo wykonywanych robót odnawiania ścian i intensywnego wietrzenia pomieszczeń. W związku z tym proszę o zlecenie wykonania ekspertyzy budowlanej dotyczącej przyczyny opisanego problemu, a następnie wykonanie stosownych prac likwidujących zawilgocenia i zagrzybienia – zaapelował przedstawiciel mieszkańców.


Jak się jednak okazuje, władze miasta rządzonego przez ekipę prezydenta Wojciecha Szczurka, maja czas na zlikwidowanie poważnego zagrożenia….
- Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Gdyni informuje, że sprawę przekazano do Urzędu Miasta Gdyni do Wydziału Budynków. Wydział Budynków Urzędu Miasta Gdyni prowadził sprawę remontu budynku, termomodernizację nieruchomości, a wykonane prace podlegają gwarancji. Z przekazanych informacji wynika, że w listopadzie planowany jest przegląd gwarancyjny w trakcie którego określone zostaną przyczyny powstania wykwitów. Na tym etapie Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Gdyni nie widzi potrzeby zlecenia wykonania dodatkowej ekspertyzy technicznej – stwierdziła beztrosko Katarzyna Gruszecka-Spychała, zastępca prezydenta Gdyni.

r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: