Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdynianie żyją z grzybem a władze miasta maja czas…

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 21 października 2023 08:27

altGdynianie zajmujący lokale komunalne wdychają niebezpieczne, grzybowe opary. Mimo apelu, by podjąć walkę z zagrożeniem dla ich zdrowia, władze miasta rządzonego przez Wojciecha Szczurka i jego ekipę nie spieszą się z interwencją.


Grzyb na ścianie? Nie ma żartów. Może on być groźny dla zdrowia lokatorów - wywoływać podrażnienia układu oddechowego, wysypkę, katar, kaszel, problemy z koncentracją czy bóle głowy. Zarodniki pleśni odpowiadają za takie schorzenia jak zapalenia stawów i kręgosłupa, astmę oraz depresję. Mikotoksyny mogą powodować również problemy z płodnością oraz zaburzenia w rozwoju płodu.


W tak niebezpiecznych warunkach miesza część gdynian zajmujących mieszkania komunalne – w mieście, które chwali się swoją nowoczesnością! W sprawie zagrzybienia lokali mieszkalnych w budynku komunalnym przy ul. Chwarznieńskiej w Gdyni interwencję podjął radny Paweł Stolarczyk.
- Pomimo wykonania termoizolacji ścian zewnętrznych budynku nadal występuje problem zawilgocenia i zagrzybienia ścian od strony wewnętrznej w lokalach. Mieszkańcy nie mogą tego problemu zlikwidować we własnym zakresie, pomimo wykonywanych robót odnawiania ścian i intensywnego wietrzenia pomieszczeń. W związku z tym proszę o zlecenie wykonania ekspertyzy budowlanej dotyczącej przyczyny opisanego problemu, a następnie wykonanie stosownych prac likwidujących zawilgocenia i zagrzybienia – zaapelował przedstawiciel mieszkańców.


Jak się jednak okazuje, władze miasta rządzonego przez ekipę prezydenta Wojciecha Szczurka, maja czas na zlikwidowanie poważnego zagrożenia….
- Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Gdyni informuje, że sprawę przekazano do Urzędu Miasta Gdyni do Wydziału Budynków. Wydział Budynków Urzędu Miasta Gdyni prowadził sprawę remontu budynku, termomodernizację nieruchomości, a wykonane prace podlegają gwarancji. Z przekazanych informacji wynika, że w listopadzie planowany jest przegląd gwarancyjny w trakcie którego określone zostaną przyczyny powstania wykwitów. Na tym etapie Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Gdyni nie widzi potrzeby zlecenia wykonania dodatkowej ekspertyzy technicznej – stwierdziła beztrosko Katarzyna Gruszecka-Spychała, zastępca prezydenta Gdyni.

r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: