O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdynianie chcą za darmo parkować pod ziemią

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 31 stycznia 2024 10:26

altDo władz Gdyni trafi petycja w sprawie "Umożliwienie nocnego parkowania na parkingu pod parkiem centralnym dla posiadaczy abonamentu SPP i ŚSPP". Jak podkreślają jej autorzy, wart miliony złotych parking świeci pustkami.


"W związku z bardzo niskim wykorzystaniem miejsc postojowych na parkingu podziemnym pod Parkiem Centralnym, zwracam się o umożliwienie parkowania na tym parkingu w godzinach 17.00 - 9.00 posiadaczom abonamentów Strefy Płatnego Parkowania i Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania, zamieszkałym w promieniu 300 metrów od każdego z wejść do parkingu. Pozwoli to na lepsze wykorzystanie parkingu, na który wydano ok. 32 mln złotych z budżetu miasta, a przede wszystkim na uwolnienie chodników od parkowania na bardzo dotkniętych tym problemem ulicach Wzgórza Św.Maksymiliana przynajmniej przez część dnia" - można przeczytać w petycji, którą każdy może podpisać TUTAJ.


Jako uzasadnienie autorzy pisma podają, że parking pod Parkiem Centralnym został wybudowany bez uwzględnienia zmian popytu na miejsca postojowej, spowodowanych równoległym wprowadzeniem Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania i poszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania.
- W efekcie spadł popyt na miejsca postojowe, o czym świadczy choćby fakt, że równolegle uruchomiony parking naziemny SPP przy biurowcu Officer jest zajęty co najwyżej w połowie w porannym szczycie i w 1/4 w nocy. Jednocześnie ulice Wzgórza Św. Maksymiliana nieprzystosowane do obecnej liczby posiadanych przez mieszkańców samochodów, są obszarem konfliktu piesi - kierowcy, gdzie piesi często mają problem z poruszaniem się chodnikami, zaparkowanymi pojazdami. "Nocne" uwolnienie chodników pozwoli ograniczyć ten problem - wyjaśniają.


Gdynianie podkreślają także, że kwota przychodów z Parkingu Centralnego, zapisana w budżecie na poziomie 2,5 mln złotych wydaje się nierealna z uwagi na bardzo niskie zapełnienie parkingu. Jednak nocne parkowanie oznacza dodatkowe koszty związane z ochroną, sprzątaniem, energią elektryczną. Dlatego należy uwzględnić ten koszt przy rozpatrywaniu petycji.

r