O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Społecznicy idą na współpracę z deweloperką?

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 grudnia 2023 12:16

altO betonowaniu Gdyni mówi się dużo i głośno. Mówią m.in. przedstawicieli ruchów miejskich. Jak się okazuje, nie mówią od końca szczerze?


W ostatnich miesiącach w Gdyni coraz prężniej działają rożnego rodzaju ruchy miejskie, które otwarcie deklarują chęć pozbawienia władzy ekipy prezydenta Wojciecha Szczurka w kwietniowych wyborach samorządowych. Jednocześnie - co warto pochwalić - punktują każdy błąd i przekręt Samorządności obecnego włodarza miasta. Krytykują także wszechobecną betonozę i działania deweloperów wspieranych przez magistrat.


Czy to się jednak skończy?


Otóż w grudniu Platforma Obywatelska zawiązała koalicję ze środowiskami aktywistów ze stowarzyszenia Bryza, Miasto Wspólne Gdynia, Marzę o Gdyni, oraz Stowarzyszenia Gdynianka.
- Z tego co pamiętam, to wszystkie wspomniane ruchy miejskie wyrażały stanowisko przeciw układowi deweloperów ze Szczurkiem, co chyba każdy popiera. Jednym z postulatów zawiązanej koalicji jest: „Zatrzymać Betonozę”. I tu zadaję Wam publicznie pytanie (tym wymienionym powyżej)- jak to jest, że sprzeciwiacie się betonozie, uprzywilejowaniu deweloperów przez Szczurka, a jednocześnie, występujecie ramię w ramię z Andrzejem Boczkiem z AB Inwestor? Inwestorowi znanemu choćby z tego biurowca przy Parku Centralnym, dla którego według m.in. Was powstał parking podziemny pod PC. Z którym wiążą się spore kontrowersje. Prywatnie przyjacielem Wojciecha Szczurka? Jednemu z największych beneficjentów wśród deweloperów pro deweloperskiej, i pro betonozowej polityki Szczurka? Czujecie, że coś nie gra? - napisał na sowim facebook'owym profilu Marek Dudziński, radny Gdyni z PiS.


Do wpisu ustosunkowała się Martyna Regent związana z Miastem Wspólnym
"Pana Andrzeja Boczka poznałam przy okazji ciekawego, z punktu widzenia osoby przyglądającej się działaniom władz, procesu zamiany działek pod inwestycję AB Inwestor na rogu ul. Świętojańskiej i 10 Lutego (skwer przy InfoBoxie, tam gdzie właśnie wykopują drzewa). Ciekawego, bo przebiegł on zupełnie odwrotnie niż można by zakładać. "Konsultacje" odbyły się więc na samym końcu i pod wpływem społecznej presji. Dlatego bardzo mnie wczoraj zainteresowało, że panowie Boczkowie pojawili się przy tabliczkach ‘Jawność’ czy ‘Zatrzymać betonozę’. Podeszłam więc do pana Andrzeja Juniora i zapytałam czy nie zechciałby wesprzeć prac nad powstającymi Gdyńskimi Standardami Jawności. Zawierają one kilka ciekawych propozycji dotyczących wydobycia nieujawnionego lobbingu deweloperów na światło dzienne, no bo lobbing prowadzony na przejrzystych zasadach zapobiega korupcji. Pan Andrzej Jr odpowiedział, że owszem, bardzo chętnie pomoże, ponieważ nie ma nic do ukrycia. O wyniku tych prac będę oczywiście informować."

r


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: