O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wystartował ogólnopolski konkurs edukacyjny "Planeta Energii"

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 października 2010 15:43

altNauczyciele klas I-III szkół podstawowych mogą już zgłaszać swój udział w organizowanym przez Grupę ENERGA ogólnopolskim konkursie edukacyjnym, którego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej.


Na wykonanie konkursowych zadań nauczyciele mają trzy miesiące. Do wygrania: 2-dniowa wizyta miasteczka "Planeta Energii" w 10 miastach, książeczki dla każdego dziecka, zabawki edukacyjne i film o elektrowniach wodnych na DVD.


W oparciu o otrzymane od Grupy ENERGA materiały dydaktyczne, nauczyciele zainteresowani udziałem w akcji do 31 grudnia 2010 roku muszą przygotować i przeprowadzić trzy lekcje dotyczące energii elektrycznej. Zwycięskie klasy zostaną wyłonione na podstawie przygotowanych przez nich sprawozdań z przeprowadzonych działań, które należy przedstawić do 15 stycznia 2011 roku.


Wysłane do szkół zeszyty metodyczne dla nauczycieli "ENERGA przedstawia: W krainie prądu elektrycznego" zostały przygotowane przez mającą wieloletnie doświadczenie w publikacjach edukacyjnych Oficynę Wydawniczą MULTICO, według pomysłu i na zlecenie Grupy ENERGA.


Zeszyt metodyczny zawiera 6 szczegółowych scenariuszy lekcji. W każdym z nich określone zostały: cele zajęć, przewidywane osiągnięcia, metody i formy pracy, potrzebne materiały pomocnicze, przebieg zajęć oraz sugerowana praca domowa. Scenariusze można modyfikować, wnosić własne pomysły, uwzględniając specyfikę swojego środowiska lokalnego oraz potrzeby i możliwości dzieci.


Scenariusze zostały wymyślone i napisane przez doświadczone metodyczki - Halinę Binkiewicz i Bożenę Sienkiewicz. Pani Halina Binkiewicz jest doradcą metodycznym m.st. Warszawy w zakresie fizyki i astronomii, wojewódzkim ekspertem fizyki w zakresie wdrażania nowej podstawy programowej oraz autorką wielu publikacji metodycznych i sprawdzianów wiedzy na różnych poziomach edukacji. Pani Bożena Sienkiewicz jest liderem zespołu doradców nauk przyrodniczych, ekspertem w zakresie wdrażania nowej podstawy programowej, edukatorem MEN oraz autorką wielu publikacji metodycznych, a także koordynatorką projektów edukacyjnych i grantów o tematyce ekologicznej.
Do zeszytu dołączona została płyta CD zawierająca materiały pomocnicze do lekcji, pytania sprawdzające, zdjęcia różnych obiektów energetycznych oraz film pokazujący łuk elektryczny.


Rozstrzygnięcie konkursu "Planeta Energii" nastąpi na początku marca 2011 roku. 10 zwycięskich klas wygra dla swoich szkół i miast wizytę "Planety Energii" - interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego. Na "Planecie" dzieci będą mogły uczestniczyć w interaktywnej zabawie, odkrywając niezwykły, zaskakujący świat energii elektrycznej i związanych z nią zjawisk. Na gości miasteczka będą czekały liczne atrakcje m.in. trójwymiarowy film o energii elektrycznej oraz ciekawe eksperymenty naukowe. Partnerem merytorycznym miasteczek będzie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Każdy uczeń zwycięskiej klasy otrzyma także książkę dla dzieci "ENERGA przedstawia: W krainie prądu elektrycznego". "Planeta Energii" odwiedzi zwycięzców konkursu wiosną 2011 roku.


Zapowiedzią atrakcji czekających na zwycięzców będą wizyty edukacyjno-rozrywkowego miasteczka w Płocku oraz Koszalinie, które odbędą się jeszcze w październiku tego roku.
W konkursie wyróżnionych zostanie 50 klas. Każdy uczeń z wyróżnionej klasy otrzyma książkę edukacyjną, edukacyjną zabawkę związaną z energią elektryczną oraz film na DVD z wirtualną wycieczką po elektrowni wodnej.


Nauczyciele nagrodzonych i wyróżnionych klas otrzymają specjalne certyfikaty poświadczające ich wkład w organizację akcji edukacyjnej nt. energii elektrycznej.
W konkursie przewidziane zostały także nagrody gwarantowane w postaci książki edukacyjnej dla każdego ucznia z klasy, w której nauczyciel przeprowadzi sześć lekcji na podstawie scenariuszy dostępnych w zeszycie metodycznym. Nauczyciele tych klas również otrzymają specjalne certyfikaty.


Zgłoszenie udziału w konkursie odbywa się poprzez serwis www.planetaenergii.pl. Na stronie internetowej znajdują się także szczegóły dotyczące konkursu, jego regulamin oraz zeszyt metodyczny dostępny online oraz w wersji do pobrania.alt


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież