Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wakacje z robotami

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 02 lipca 2010 14:43

altBlisko pół tysiąca dzieci tegoroczne wakacje rozpoczęło niezapomnianą przygodą z robotami. Warsztaty wakacyjne RoboCAMP to tygodniowe półkolonie dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat, które łączą zabawę z pasjonującą nauką.


- Martwiłam się, że pierwszy tydzień wakacji dziecko będzie się nudzić, a ja denerwować tym, że zostało samo w domu, bo ani ja, ani mąż, nie mamy jeszcze urlopu - mówi pani Anna z Gdańska. – Na szczęście znalazłam te warsztaty. Syn ma nie tylko fachową opiekę już od godziny 7, ale też mnóstwo atrakcji.


Podczas zajęć RoboCAMP uczestnicy poznają tajniki konstrukcji maszyn oraz techniki programowania. Brzmi to dość poważnie, ale przygotowany program nauczania dostosowany jest do wieku uczestników, dzięki czemu nawet najmłodsi są w stanie pokierować sztuczną inteligencją. Nauka odbywa się na profesjonalnym sprzęcie dydaktycznym – zestawach LEGO Mindstorms NXT.


Wprawdzie to dopiero początek wakacji, ale chętnych do nauki robotyki i informatyki wcale nie brakuje. Warsztaty RoboCAMP odbywają się w różnych miastach całej Polski, a póki co udział w nich weźmie blisko 500 osób. W tym roku wakacyjne warsztaty organizowane są w dziewięciu miastach, łącznie w kilkudziesięciu placówkach.  Dzieci z Trójmiasta zaprasza Gdański Park Naukowo-Technologiczny. Warsztaty RoboCamp to nie wszystko! GPN-T zaprasza również do naukowego Centrum Edukacji dla dzieci i młodzieży, w którym doświadczalnie poznać można tajniki otaczającego nas świata. Szczegółowe informacje na stronie www.centrumedukacji.gpnt.pl


Co ważne, zapisy na te wyjątkowe półkolonie jeszcze trwają! Wystarczy wejść na stronę www.robocamp.pl, znaleźć swoje miasto i wybrać dogodny termin!

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież