Gdański park roz(g)rywki - samo(PO)moc miejska » W czerwcu przed gdańskim sądem kolejna rozprawa w procesie Janiny H., teściowej b. prezydenta Gdańsk... "Wywiadówka" programowa gdańskiej tvp: komentowanie... komentatorów i ... » Na kolejnym posiedzeniu spotkała się rada programowa TVP 3 Gdańsk. Jej obradami kierował przewodnicz... Trzaskowski i Nawrocki w II rundzie - upadek Hołowni, klęska "Czarzast... » - Dzisiaj obudziliśmy się w dobrych nastrojach - powiedział dziś rano Karol Nawrocki spotykając się ... Nowy sondaż Atlas Intel - Nawrocki 30,3 proc., Trzaskowski 29,5 proc. » Kolejny sondaż pracowni Atlas Intel, czyli ośrodka badawczego, który znany jest z tego, że precyzyjn... Joanna Senyszyn: Wbijam „Czarzastym” szpilki w pośladek » Z prof. Joanną Senyszyn – ekonomistką, dziennikarką, kandydatką na urząd Prezydenta RP, rozmawia Mar... Zaryglowali Gdańsk, zaryglują Polskę » Sami nad sobą pieją z zachwytu. Klepią frazesy w przedwyborczych uniesieniach. Głoszą w 21 postulata... Daniel Obajtek w hali BHP » - Przyjeżdżam do Gdańska porozmawiać nie tylko o mojej książce "Obajtek. Jeszcze nie skończyłem". ... "Tony" Mytnik w peletonie Nawrockiego - Nitras po kaszubskich górkach » W grupie osób udzielających poparcie Karolowi Nawrockiemu w wyborach prezydenckich nie brak także po... Pomorzanie za Karolem Nawrockim » Na liście Obywatelskiego Komitetu Poparcia Karola Nawrockiego jest kilkadziesiąt osób z Pomorza. W p... "Tak ta historia wyglądała naprawdę". To trzeba zobaczyć - Nawrocki ca... » - W sprawie Pana Jerzego zrobiłem to, co potrafiłem z ludzkiego odruchu pomocy drugiemu człowiekowi....
Reklama
Gdański park roz(g)rywki - samo(PO)moc miejska
piątek, 23 maja 2025 07:26
Gdański park roz(g)rywki - samo(PO)moc miejska
W czerwcu przed gdańskim sądem kolejna rozprawa w procesie Janiny
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
poniedziałek, 05 maja 2025 17:36
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
Co prawda po 5 biegach Wybrzeże przegrywało z Kolejarzem w Opolu
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Magdalena Heyda-Usarewicz
niedziela, 13 kwietnia 2025 18:00
Magdalena Heyda-Usarewicz
Kiedy pod koniec lat 50. XX w. Magdalena Heyda-Usarewicz, młoda

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Obejrzyj film z akcji zatrzymania złodziei aut!!!

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 29 stycznia 2010 14:52


altKryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Zatrzymali 9 osób w wieku od 20 do 51 lat. Wśród zatrzymanych jest 38-letni przywódca grupy.

W ich mieszkaniach bandytów policjanci zabezpieczyli m.in. sprzęt elektroniczny służący do uruchamiania samochodów, łamaki i zagłuszarki do nawigacji GPS. Funkcjonariusze odnaleźli 6 kradzionych aut. Wobec 4 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt. Czynności policjantów nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Członkowie grupy działali od ponad roku na terenie woj. pomorskiego, a także województw ościennych oraz Niemiec. Wszyscy są mieszkańcami naszego województwa. Mają na swoim koncie nawet kilkadziesiąt kradzieży. W ich zainteresowaniu znajdowały się przede wszystkim samochody osobowe. Były to volkswageny, audi, mercedesy, bmw oraz mazdy. Samochody te zabierali z ulic i posesji. Kradli także metodą na tzw. śpiocha – wykorzystując sen domowników włamywali się do mieszkań i zabierali kluczyki do aut.

Działania policjantów trwały od listopada ubiegłego roku. Ostatniego członka grupy zatrzymano 26.01.br., a wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Trzon grupy stanowili 32-letni Marcin S., 40-letni Marek G., 38-letni Eugeniusz P. i 51-letni Eugeniusz L.

Pierwsze zatrzymania do tej sprawy miały miejsce już na początku listopada ubiegłego roku. Jednego ze sprawców policjanci zatrzymali po brawurowym pościgu ulicami Pruszcza Gdańskiego. Uciekający mężczyzna stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego pędząc nawet 200 km/h.

Do kolejnych zatrzymań doszło 10.01.br. w powiecie słupskim i wejherowskim.  W mieszkaniach podejrzanych policjanci zabezpieczyli m.in. sprzęt elektroniczny służący do uruchamiania samochodów, łamaki i zagłuszarki do nawigacji gps. Dodatkowo w jednym z mieszkań funkcjonariusze znaleźli środki odurzające – prawdopodobnie są to tabletki ekstazy. W czasie akcji kryminalni odzyskali volkswagena passata. Policjanci zaskoczyli złodziei w momencie kiedy wyprowadzali samochód z dziupli umiejscowionej w powiecie słupskim.

Łącznie w czasie szeroko zakrojonych działań kryminalni odzyskali 3 volkswageny passaty, forda galaxy, mazdę i volkswagena touran.Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, skradzione samochody przestępcy sprzedawali, przeważnie na terenie województwa.

Wobec czterech zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt. Dwóch z nich okazało się osobami poszukiwanymi, wobec jednego z nich wystawiono kilka listów gończych. Ponadto posługiwali się fałszywymi dokumentami.

Sprawcy odpowiedzą zatem za posługiwanie się fałszywymi dokumentami, kradzieże, kradzieże z włamaniem, paserstwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czynności policjantów nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

DOL


{youtube}CwrRzdMnT5E{/youtube}

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież