Zagrożony budynek Macierzy Szkolnej w Sopocie » Sopocki głos rozsądku w sprawie budynku przy ulicy Parkowej 18, w którym znajdowała się w latach 192... Dzień Kryptologii w Muzeum II Wojny Światowej » W dniu 25 stycznia obchodzony jest Dzień Kryptologii. Święto zostało ustanowione w 2007 r. przez Wyd... Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof » We wtorek, 25 stycznia, przypada 77. rocznica rozpoczęcia "Marszu Śmierci" - przymusowej ewakuacji w... W tygodniku „Sieci”: Opozycji kłamstwa o Pegasusie » „Afera” z Pegasusem nabiera tempa. Opozycja i media z nią związane coraz głośniej mówią o nielegalny... Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ...
Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof
poniedziałek, 24 stycznia 2022 20:38
Wspomnienia ofiary marszu śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof
We wtorek, 25 stycznia, przypada 77. rocznica rozpoczęcia "Marszu
Pierwsze ligowe zwycięstwo Trefla w 2022 roku
poniedziałek, 24 stycznia 2022 22:21
Pierwsze ligowe zwycięstwo Trefla w 2022 roku
Pierwszy mecz ligowy wygrali w 2022 roku siatkarze Trefla.
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje Janusz Lewandowski
poniedziałek, 17 stycznia 2022 16:33
Nie żyje Janusz Lewandowski
Janusz Lewandowski odszedł 9 stycznia 2022. Wybitna postać

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Medal Wdzięczności z okazji 30. Rocznicy Solidarności

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 14 marca 2010 21:31

altDobrochna Surajewska z Gdańska zdobyła I Nagrodę – w wysokości 15 tys. zł. brutto - w konkursie na opracowanie projektu Medalu Wdzięczności z okazji 30. Rocznicy Solidarności. Decyzję taką jury podjęło jednogłośnie  w sobotę, 13 marca.  


W skład jury weszli: prof. Ludmiła Ostrogórska – przewodnicząca oraz członkowie - prof. Tomasz Bogusławski, Mirosław Chojecki, Patrycja Medowska, prof. Michał Kliś, prof. Stanisław Wieczorek i o. Maciej Zięba. 


Decyzję swoją jury konkursu uzasadnia tym, iż nagrodzona praca najlepiej spełnia  kryteria oceny określone w regulaminie konkursu. W tym projekcie najlepiej zintegrowana jest forma litery i forma narracji ilustracyjnej. Bardzo dobry pomysł, który łączy w sobie ważkość wydarzenia i formę podziękowania.


Jury jednogłośnie przyznało dwa wyróżnienia honorowe za nadesłane projekty, które otrzymali: Jan Szczypka z Gdańska i Krzysztof Nitsch z Krakowa. 


Medal Wdzięczności, ustanowiony przez Europejskie Centrum Solidarności, wręczony zostanie w sierpniu tego roku w Gdańsku podczas oficjalnych obchodów 30. Rocznicy Solidarności. Odznaczenia – jako podziękowanie - trafią do ludzi dobrej woli z całego świata, którzy w latach 80. organizowali - ofiarnie działające - komitety wsparcia Solidarności i - szerzej - opozycji demokratycznej w Polsce. Z różnych państw docierała do nas pomoc charytatywna, przesyłane były pieniądze, sprzęt medyczny, poligraficzny i radiowy.

Kapitułę medalu stanowią:
Lech Wałęsa – przewodniczący , Bogdan Borusewicz (Marszałek Senatu), Jerzy Borowczak (Europejskie Centrum Solidarności), Zbigniew Bujak (Mazowsze), Mirosław Chojecki (koordynator pomocy sprzętowej zza granicy), Władysław Frasyniuk (Dolny Śląsk), Tadeusz Jedynak (Górny Śląsk), Stefan Jurczak (Małopolska), Bogdan Lis (Gdańsk), Andrzej Milczanowski (Pomorze Zachodnie), Janusz Pałubicki (Wielkopolska), Jan Rulewski (Bydgoszcz), Grażyna Staniszewska (Podbeskidzie), Danuta Winiarska-Kuroń (Region-Środkowo Wschodni).

Zgłoszenia kandydatów do uhonorowania tym medalem - wraz z uzasadnieniem wyboru - Europejskie Centrum Solidarności przyjmuje do 31 marca. (Adres mailowy medal@ecs.gda.pl).
K.K.


alt


alt


Medal Wdzięczności (awers i rewers) zaprojektowany przez Dobrochnę Surajewską, laureatkę I Nagrody
Fot. Materiały promocyjne Europejskiego Centrum Solidarności

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież