Krzysztof Piekarski: Tusk zwietrzał, chmury nad PiS rozwiewa... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Teorii Polityki Instytutu Po... Brukselskie diety Struka - 4 opinie marszałka w 12 lat! » Niechętnie i bez detali informują o swoich zagranicznych podróżach pomorscy samorządowcy: prezydent ... Recytatorskie zabawy z opowieściami gdańskiego Neptuna » 24 uczniów wzięło udział w XVIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Opowieści gdańskie... Tragiczny finał akcji CBŚP w Straszynie » W trakcie akcji CBŚP w Straszynie podczas przeszukiwania jednego z domów przebywającym w nim mężczyz... Marszałek Terlecki w tygodniku „Sieci”: Przetrwać zimę, wygrać wiosnę! » W nowym numerze „Sieci” wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS, Ryszard Terlecki omawia plany PiS na n... Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra...
Brukselskie diety Struka - 4 opinie marszałka w 12 lat!
czwartek, 01 grudnia 2022 18:48
Brukselskie diety Struka - 4 opinie marszałka w 12 lat!
Niechętnie i bez detali informują o swoich zagranicznych
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Młoda Lechia siłą Gromu - 15 goli Borowskiego
sobota, 03 grudnia 2022 17:14
Młoda Lechia siłą Gromu - 15 goli Borowskiego
Ostanie mecze w tym roku kalendarzowym rozegrały niższe ligi,
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Uhonorowany Adolf Popławski
poniedziałek, 21 listopada 2022 13:37
Uhonorowany Adolf Popławski
Zapomniana postać polskiej sztuki. Może nie zapisał się wśród
Niespodzianki w koszykówce 3x3
wtorek, 29 listopada 2022 14:08
Niespodzianki w koszykówce 3x3
Piątek, 18 listopada w Gdańskiej Olimpiadzie Młodzieży, czyli

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zawodówki gościły gimnazjalistów

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 13 marca 2016 19:32

Tydzień Zawodowca w Gdańsku zakończyły dni otwarte w gdańskich szkołach zawodowych. W sobotę 12 marca uczniowie gimnazjów mieli okazję odwiedzić szkołę w której planują zdobyć przyszły zawód.W sobotę 12 marca wszystkie gdańskie szkoły zawodowe otworzyły swoje podwoje dla gimnazjalistów, którzy mieli okazję bliżej poznać swoje przyszłe szkoły. Dzień otwarty w Zespole Szkół Samochodowych im. 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte miał szczególnie uroczysty charakter. Tego dnia otwarto w nim Ośrodek Szkolenia Kierowców w Zespole Szkół Samochodowych. To pierwsza taka placówka oświatowa w Gdańsku.


alt

Jednym z punktów dnia otwartego w "Samochodówce" był pokaz ratownictwa medycznegoalt

Przedstawiciel Federal-Mogul Bimet, jednego z partnerów szkoły, podczas wystąpienia dla odwiedzającychalt

Na 99 % pierwszy samochód na którym szkolono w Zespole Szkół Samochodowych prawie 60 lat temu - zdradził nam Sławomir Bochniak


- To był szczególny dzień otwarty dla naszej szkoły - powiedział Sławomir Bochniak, zastępca kierownika warsztatów szkolnych w Zespole Szkół Samochodowych im. 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. - Po blisko dwudziestu latach przerwy otworzyliśmy oficjalnie Ośrodek Szkolenie Kierowców w naszej szkole. Większość uczniów naszej szkoły ma okazję zrobienia kursów prawa jazdy w trakcie nauki, a później w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego tylko zdawania egzaminu. Podczas dnia otwartego promowaliśmy również dwa zawody. Pierwszy to mechanik motocyklowy. Ten zawód jest w ofercie naszej szkoły od ubiegłego roku. Drugi zawód to kierowca-mechanik, który uruchamiamy od przyszłego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że będzie się cieszył dużym zainteresowaniem w związku z tym, że w chwili obecnej pracodawcy poszukują kierowców-mechaników, głównie tych, którzy będą pracowali na trasach międzynarodowych. Dostosowujemy się do potrzeb rynku pracy. Przy tym dostosowywaniu się współpracujemy z wieloma partnerami. Jeśli chodzi o zawód kierowca-mechanik będziemy współpracowali głównie ze Stowarzyszeniem Przewoźników Pomorskich. Przy okazji dnia otwartego odbyła się prezentacja tego zawodu. Zapoznawaliśmy młodzież gimnazjalną również z całą naszą szeroką ofertą kształcenia i w technikum, w którym są dwa zawody, i w zespole szkół zawodowych, w którym mamy łącznie z dwoma nowymi pięć zawodów. Do dyspozycji odwiedzających dostępne były wszystkie sale edukacyjne i warsztaty szkolne. Zauważyłem, że jest bardzo dużo chętnych, bardzo dużo młodzieży jest zainteresowanej nauką u nas. A jeszcze ważniejsze dla nas nauczycieli jest to, że jest to młodzież już w dniu dzisiejszym zmotywowana do nauki na konkretnych zawodach. Już teraz mamy młodzież, która wie czego chce i jaki zawód chce wykonywać.


alt

W promocji szkoły wziął udział Patryk Beśko, żużlowiec Wybrzeżaalt

Stoisko Elnaft, jednego z partnerów "Samochodówki"


alt

Wizyta w warsztatach szkolnychalt

Sala do szkolenia przyszłych mechaników motocyklowychW dniach otwartych wzięło udział 5 firm z 30 partnerów "Samochodówki".  Wśród promujących szkołę był również Patryk Beśko, żużlowiec Wybrzeża, który na warsztatach szkolnych prezentował sprzęt żużlowy.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież